A - tím: Predstavenie novej posily - Marek Beňo
MUžI
21.02.2020

A - tím: Predstavenie novej posily - Marek Beňo

Počas zimného prestupového obdobia sa opäť posilnil káder mužov. Do tímu prichádza Marek Beňo, hráč s veľkými skúsenosťami ktoré náš tím potrebuje v bojoch o postup do V. ligy. Prinášame Vám predstavenie tejto významnej posily tímu. 

 

Prichádzate do klubu NŠK 1922 ako nová posila. Predstavte sa prosím fanúšikom?

 

Začal by som asi tým, že mám 26 rokov, narodil som sa v Bratislave a som odchovanec viacerých mládežníckych akadémií bratislavských klubov od Interu cez FC Ružinov, Domino až po Petržalku. Za Áčko Engerau som si zahral aj v druhej najvyššej slovenslej lige, kopal som aj v Rakúsku alebo aj tretiu ligu za Tomášov. V roku 2017 som odišiel do USA študovať a hrať tamojšiu univerzitnú ligu a podarilo sa mi si vyskúšať aj tretiu najvyššiu ligu v Amerike za Atlantu Soccer Club.

 

 

Ako sa zrodil Váš prestup do NŠK 1922? Na akom poste sa cítite najlepšie?  

 

Môj najobľúbenejší post je určite #10, ale nerobí mi problém zahrať v podstate na všetkých ofenzívnych pozíciach. Baví ma aj hrotový útočník, ale vtedy treba poriadne finálne pasy :D. Môj transfer k veveričkám sa zrodil krátko po návrate z Ameriky, kedy sme sa dohodli s trenďom Lacim, že by som prišiel pomôcť klubu a aj tej celkovej myšlienke a plánu urobiť z NŠK pojem a vychovať mladé talenty poctivou robotou. 

 


Aké sú Vaše ciele v novom pôsobisku? 

 

Určite sa baviť futbalom a pokúsiť sa čo najviac pomôcť klubu pri troch postupoch v troch sezónach. A samozrejme sa posnažiť o to odovzdať mladším chalanom nejaké tie skúsenosti a rady. Každý sa stále musíme učiť a zlepšovať a ja si teraz vyskúšam ten život okolo klubu už aj z trocha viac organizačného hladiska, nie len z toho hráčskeho. 

 

 

Aké sú Vaše doterajšie dojmy z pôsobenia v našom klube?

 

Zatiaľ sú to určite veľmi pozitívne dojmy. Kolektív je super, nikto sa na nič nehrá a maká sa (na šiestu ligu dosť :D). A čo sa týka dojmov z ihriska tak chalani už dostali do krvi základnú organizáciu hry a zlepšujeme sa každým tréningom. Pomaly si na seba zvykáme a bude to už len lepšie a lepšie.

 

 

Našli ste v kabíne nejakých bývalých spoluhráčov resp. kamarátov?

 

Určite áno, náš player-manager Láďo je môj bývalý spoluhráč z Petržalky, captain Roman “C” Jaycay takisto a pár ďalších chalanov poznám aj z Ružinova. Myslím si, že chémia v kabíne je veľmi zdravá a nevieme sa dočkať začiatku ligy.

 

Otázka na trénera Ladislav Horváta: 
 


Čo očakávate od príchodu Marek a na aký post s ním počítate ? 

 

Od príchodu Mareka si sľubujem nie len zvýšenie kvality tímu mužov ale aj prínos pre klub. Jeho kvality sú zjavné ale hlavné je, že sa zapája do diania klubu a pomáha mladým hráčom. Pre koncepciu klubu akú máme, keď v mužoch hrajú vo veľkom počte mladí hráči, je nutné mať hráčov, ktorí ich podporia. Po odchode Filipa Nováka sním počítam na post hrotového útočník, kde pri spolupráci s Bellayom, Kríšom a Trebuľom môže byť veľmi platný. Zatiaľ sa to aj potvrdilo keď v príprave nastrieľal už dva hetriky. Takže som veľmi rád že sa u nás udomácňuje a verím že sa mu u nás bude dariť. 

 

Autor: Tomáš Emrich

Horná stanica
Vitana
Hamé
Bratislava - Nové Mesto
Bratislavský samosprávny kraj
Elektromajster
Demetra IT Consulting