U19: Víťazstvo v Zimnom turnaji 2020
U19
09.03.2020

Počas zimnej prestávky sa tímu staršieho dorastu ujal tréner Peter Drobný. Po troch mesiacoch s tímom majú za sebou prvý úspech a ďalšiu trofej do klubovej vitríny. Počas víkendu sa dorastencom podarilo poraziť FC Zohor a tým získali 1. miesto v Zimnom turnaji BFZ. Prinášame Vám rozhovor s trénerom Petrom Drobným o jeho začiatkoch s tímom a úspechu v príprave:

Počas zimy ste sa ujali staršieho dorastu. Ako vnímate začiatok Vášho pôsobenia s takýmto úspechom ?

Samozrejme , že ma víťazstvo v Zimnom turnaji teší. Hlavne pre mojich chlapcov by to mal byť pozitívny impulz do ďalšej práce a do blížiacej sa jarnej časti ligy.Štyri víťazstvá a dve remízy je pekný výsledok.

Zhodnoťte nám, ako sa rodilo víťazstvo v Zimnom turnaji?

Nebolo to vôbec jednoduché a ani jednoznačné. O víťazstve rozhodlo až posledné kolo. Navyše sme mali aj slabšie výkony, ako napríklad  2. polčas proti Devínskej n.Vsi, keď sme po polčase vyhrávali 3:1 a nakoniec sme uhrali iba remízu 4:4. Proti Šamorínu zase prvý polčas a začiatok druhého, keď sme ešte v 70. minúte prehrávali 0:3, ale chalani “zapli” a dokázali za 20 minút otočiť stav na 4:3, za čo im patrí veľká pochvala a navyše za zmienku stoja 3 góly Adama Blanára.

Čo podľa Vás ukázala príprava pre káder ktorým disponujete ?

Zimný turnaj je ideálna na prípravu do ligovej sezóny a ukázala, že disponujeme kvalitným kádrom.

Aké ciele máte do jarnej časti s tímom U19?

V jarnej časti treba hlavne zastabilizovať káder, v ktorom sa snažíme o to, aby kostru mužstva tvoril hlavne ročník 2002. Tento ročník môže odohrať ešte aj nasledujúcu sezónu v doraste, v ktorej určite budeme chcieť zabojovať o postup do 2. ligy. Chalani na to jednoznačne majú...