Vitana
Hamé
Práce v našom areáli nezastavil ani koronavírus
OSTATNÉ
15.04.2020

Práce v našom areáli nezastavil ani koronavírus

Veríme že táto vážna situácia čoskoro skončí a opäť sa všetci s radosťou vrátime na ihriská pri Kuchajde. Bratislavský futbalový zväz síce doposiaľ nezrušil sezónu, no štart jarnej časti je v nedohľadne. Preto sme pristúpili k viacerým rekonštrukciám v areáli, ku ktorým by sme sa inak nedostali. Vieme, že keď prekonáme toto obdobie pozitívnym prístupom pomôže to celej rodine NŠK, ktorá sa každodenne stretáva v areáli.

Začali sme s prípravami na vybudovanie sietí za bránami na hlavnom ihrisku. Projekt týchto zábran sa týkal len ich samotného vybudovania, preto sme pristúpili k úprave priestorov a terénu vo vlastnej réžií. Očakávame, že týmto spôsobom sa zlepší využiteľnosť a vizuál štadióna.

Na ihriskách v našom areáli sa týždenne odtrénuje približne 80 hodín. Taktiež okrem toho sa odohrá počas sezóny okolo 200 zápasov. Táto záťaž na ihriská je enormná a trávniky sú po konci sezóny v zlom stave. Čas keď kvôli okolnostiam nie sú využívané sme využili na úpravu. Viaceré priestory potrebovali terénnu úpravu aby sme tým dokázali získať ďalší využiteľný priestor, ktorý tak nutne potrebujeme. Tieto priestory boli po úprave podsiaté trávnym osivom spolu s vedľajším ihriskom kde boli viaceré vydreté miesta.

Okrem exteriéru prišlo k zmenám aj v interiéri hlavnej budovy. V šatniach boli vymenené svietidlá a boli odstránené problémy s elektroinštaláciou. Podarilo sa taktiež dokončiť regeneračnú miestnosť so saunou, nafukovacou vírivkou a jacuzzi.

Všetky tieto úpravy sa nám podarilo realizovať z vlastných zdrojov. V aktuálnej situácií potrebujeme všetky financie na základnú prevádzku, čím sme pristúpili k využitiu toho čo aktuálne máme. Terénne úpravy sme  realizovali sami a použité materiály sú zo zdrojov. ktoré sme mali k dispozícií v areáli. Svietidlá ktoré sme použili boli už niekoľko rokov pripravené na výmenu, takže sme ich s radosťou použili a regeneračnú miestnosť stačilo len dokončiť. Jej vybavenie bolo pár rokov v nepoužívanej miestnosti a preto sme radi že sme aj týmto vedeli zlepšiť komfort pre hráčov, a tým im dopomôcť k lepším výkonom.

Veríme že tieto zmeny ocenia všetci návštevníci areálu. Od našich hráčov cez ich rodičov až po hráčov súpera. Chceme aby areál NŠK bol kultúrnym priestorom pre šport v Novom Meste a chceli sme ukázať, že aj pri obmedzeniach sa dá vytvoriť niečo pozitívne.

 

Horná stanica
Vitana
Hamé
Bratislava - Nové Mesto
Bratislavský samosprávny kraj
Elektromajster
GRIF spol. s r.o.
Demetra IT Consulting
Demisport