Sme pripravení, čakáme na ďalšie uvoľnenia
OSTATNÉ
15.05.2020

Sme pripravení, čakáme na ďalšie uvoľnenia

V posledných dňoch sa naša aktivita zamerala na reštart fungovania klubu. Zisťovali sme u riadiacich orgánov, či zlúčená 2. a 3. fáza priniesla aj ďalšie uvoľnenia pre futbal. Bohužiaľ z dostupných informácií vyplýva, že je stále v platnosti dokument z 1. fázy a v ňom sú jasne dané počty a rozmery. Ako sme už pred niekoľkými dňami informovali, počet 5 hráčov a 30 x 30 metrov ktorý platí, je pre nás aktuálne nemožné plniť. Naša organizačná štruktúra je schopná fungovať od počtu 10 hráčov na tréning.

Informácie sme dopytovali aj zo strany futbalových zväzov, no tie nemajú o mnoho viac informácií ako my. Všetky opatrenia vychádzajú priamo z nariadenia Vlády SR, ktorá samozrejme pri vyhláseniach nemôže myslieť na každý aspekt života. Keďže na ramenách klubu spočíva celá zodpovednosť, budeme dbať na dodržiavanie nariadení pokiaľ nepríde jasné stanovisko o uvoľnení. Chápeme, že každý hráč by už bol najradšej na ihrisku. Tak isto aj tréneri a členovia vedenia by boli najradšej, keby v našom areáli bol opäť život ako si ho pamätáme.

V stredu 20.5.2020 by malo prísť k 4. fáze uvoľnenia v ktorej sú zahrnuté športové podujatia. Po potvrdení zo strany riadiacich orgánov spustíme tréningový proces podľa usmernení aby sme spĺňali všetky bezpečnostné podmienky. K danému spusteniu vydáme vyhlásenie ako bude tréningový proces prebiehať a čo čaká hráčov a rodičov. Aktuálne vyzerá, že všetky mládežnícke a amatérske súťaže dohraté nebudú. Preto nás čaká pravdepodobne 3 mesačná príprava na novú sezónu. Po dohode s trénermi sme sa rozhodli po tejto nútenej prestávke trénovať až do sezóny pravidelne. Jedine dovolenkové prerušenie predpokladáme na prvý alebo druhý júlový týždeň, to bude ale rozhodnutie jednotlivých trénerov.

Veríme, že sa čoskoro všetci s radosťou stretneme na futbalových trávnikoch.

Horná stanica
Vitana
Hamé
Bratislava - Nové Mesto
Bratislavský samosprávny kraj
Elektromajster
GRIF spol. s r.o.
Demetra IT Consulting
Demisport
Erima
Doma
Möllers