Hamé
Dva rozdielne výsledky mužských tímov
MUžI
29.06.2020

V piatok 26.6. odohral náš A - tím mužov zápas proti FK Slovan Ivanka pri Dunaji. Káder oslabený o neprítomnosť Dičéra, Križana, Trebuľu a Nováka podľahol treťoligistovi 6:1. Prvý polčas sme inkasovali tri góly po centroch z krajných vertikál. Po sľubnom nástupe do druhého polčasu a premenení penalty, nás zastavil inkasovaný gól z priameho kopu. Zápas sme už nedokázali zvrátiť v náš prospech a súper zvýšil svoj náskok ešte o dva góly.

NŠK 1922 Bratislava : FK Ivanka pri Dunaji          1:6
Zostava: Novosad ( 45. K. Šlahor), Krutka, Brunner, Varga, Uhlár, Horvát, Jajcay (C) ( 70. Kyselák), Beňo, Kríš, Zaťko, Bellay
Góly za NŠK: Jajcay z 11 m. kopu

Sobotné dopoludnie patrilo B-tímu mužov, v ktorom sa predstavilo niekoľko dorastencov. Nastúpili sme proti ŠK Vrakuňa B a súpera sme zdolali 4:0. V oboch polčasoch sme vsietili dva góly, no výsledok sme mohli navýšiť mnohokrát. Pri viacerých príležitostiach sme nepremenili naše šance. Súper mal v zápase dovedna tri gólové príležitosti, no celkovú taktovku nad hrou mal náš tím.

NŠK 1922 Bratislava : ŠK Vrakuňa B          4:0
Zostava: Kozánek, Piteľ ( Černý ), Dičér, Rak, Shabani, Szabo (C), Hošo, Kyselák ( Beliansky ), Bellay, Horňáček, Csiba ( Hreco )
Góly za NŠK: Bellay, Hornáček, Hreco, Bellay

Vyjadrenie trénera Ladislava Horváta ml.:

Zápas s Ivankou pri Dunaji sme nezvládli z viacerých príčin. Samozrejme súper preukázal vysokú kvalitu a rýchlosť akou riešil situácie, to je to, čomu sa chceme ako tím z nižšej súťaže priučiť. Čo musíme uznať je, že v zápase sme nepreukázali dostatočnú snahu spraviť niečo s výsledkom alebo aspoň pritvrdiť. Mnoho slabších výkonov a individuálnych chýb nás stáli lepší výsledok. Pozitívom bola skúsenosť, ktorá je pre viacerých mladých hráčov v kádri kľúčová. Verím, že to bol pre nás vhodný zápas na to, aby sme zapracovali ešte tvrdšie a v budúcnosti dokázali treťoligovým celkom dôstojne konkurovať.

B-tím ukázal, aká dôležitá je v našom klube koncepcia práce s mládežou. Do zápasu nastúpili dorastenci Hornáček, Beliansky a Piteľ ročník 2002, Csiba ročník 2003 a dokonca Černý ročník 2004. V zápase bolo vidno, že ovládajú náš herný štýl a dokážu už v tomto veku patriť k platným členom mužov. V zápase sme dominovali a bolo možné vidieť viacero pekných kombinácií. Vyzdvihol by som individuálny výkon Shabaniho a Szaba, ktorí preukázali vynikajúce riešenie situácií. Množstvo príležitostí mal aj Hornáček, ktorý sa poľahky presadil, no ku gólom mu chýbali ešte skúsenosti. Celkový dobrý dojem zo zápasu podčiarkol výsledok s ktorým sme veľmi spokojní.