TJ Jarovce Bratislava - NŠK 1922 Bratislava 1:1

TJ Jarovce:
Szücs - Pálfy, Škoda, Tonhajzer, Kovašich( 77.Pauhof), Bača, Németh, Kaličák, Novák, Tyko(61.Tatljak)

NŠK 1922 Bratislava:
K. Šlahor - Uhlár, Dičér, Varga, Križan, Horvát, Zaťko, B. Šlahor, Trebuľa, Beňo, Kriš(58.Jajcaj)

Po prehre na pôde rezervy Interu Bratislava čakal na náš tím ďalší náročný zápas na pôde TJ Jarovce Bratislava. Tímu chýbal pre chorobu kapitán Roman Jajcay. Pásku na rukáv si nasadil stopér Matúš Dičér. Stretnutie 4. kola V. ligy Bratislava-mesto začali lepšie domáci, keď už v 6. minúte otvoril skóre ich kapitán Denis Németh, ktorý prekonal brankára Šlahora strelou priamo z rohového kopu. Stretnutie pokračovalo v bojovnom duchu, oba tímy hrali s vysokým nasadením, lenže do polčasu brankárov Mária Szücsa ani Kristiána Šlahora neprekonali. V 52. minúte NŠK vyrovnalo. Strelu Mareka Beňa ešte domáci brankár skvele vyrazil ale na dorážku Pavla Kriša bol prikrátky. 1:1. Zlomový okamih zápasu nastal v 63. minúte, kedy zahrávali domáci pokutový kop. Gólman NŠK Kristián Šlahor vystihol úmysel domáceho Lukáša Baďa a penaltu chytil. Napriek snahe oboch tímov strhnúť víťazstvo na svoju stranu už ďalšie góly nepadli a tak sa toto meranie síl skončilo remízou 1:1. Najbližšie stretnutie odohráme v sobotu 12.9. 2020 o 13:30, kedy na domácej pôde privítame družstvo MŠK Iskra Petržalka. Všetkých priaznivcov na tento zápas srdečne pozývame.

Rozhovor s trénerom Ladislavom Horvátom ml.:

Ako hodnotíte zápas na pôde Jaroviec v ktorom Váš tím remizoval 1:1?

Do zápasu sme išli s cieľom zlepšiť hru na lopte. Z tohto hľadiska, sa nám to vo väčšine zápasu darilo. V defenzívnej činnosti sme predviedli poctivý výkon, no nevyhli sme sa menším chybám. Bod z Jaroviec je veľmi cenný, keďže sú tímom proti ktorému sa hrá veľmi ťažko. Škoda, že nás trochu pribrzdil inkasovaný gól z rohu. Pracujeme na tom aby sme v prvom rade zvládali hrať kombinačnú hru, ktorú sme predvádzali minulé roky, no tento krát vo vyššej súťaži.

Ako ste videli situáciu pri inkasovanom góle, ktorý padol neobvykle priamo z rohového kopu?

Ťažko sa na niečo sťažovať. Pokiaľ sa hráčovi súpera podarí takýto roh, tak nikto nič nezmôže. Stáva sa to, taký je futbal.

Brankár Kristián Šlahor dnes chytil pokutový kop a predviedol viacero pekných zákrokov. Ako ste spokojný s jeho výkonom?

Kristián predviedol jeho klasicky veľmi vysoký štandard. Jeho hra začína dobrou komunikáciou, pokračuje kvalitným čítaním hry a pri zákrokoch si je istý. Teší ma, že máme brankára jeho kvalít v bráne, ktorý k tomu ešte aj podporuje svojich mladších kolegov v bráne. Tak ako ostatní hráči defenzívy, predviedol v Jarovciach veľmi dobrý výkon.

Aký je zdravotný stav kapitána tímu Romana Jajcaya?

Roman je už zapojený v tréningovom procese a bude k dispozícií na Iskru. Minulý týždeň podcenil oddych a športoval ešte mimo tréningov, čo mu asi uškodilo.

Najbližšie stretnutie odohráte na domáce pôde proti tímu MŠK Iskra Petržalka. Aký zápas očakávate?

Na sobotu by nám nemal pravdepodobne chýbať žiadny hráč a v A -  tíme sa v dobrom svetle ukázal Juraj Jajcaj. K tomu sa nám podaril prestup hráča, ktorý u nás v klube trénoval a hrával tretiu ligu. Je síce po zranení, no na Iskru bude k dispozícií na lavičku. Cieľ do zápasu ostáva rovnaký ako na Jarovce. V prvom rade dobrá hra na lopte. Ak túto časť hry dostaneme opäť na úroveň vyššej súťaže budeme sa na ihrisku cítiť dobre a divákov bude náš futbal baviť.