A - tím: Obrat s Miloslavovom, ďalší zápas o dva týždne

NŠK 1922 Bratislava - ŠKO Miloslavov 2:1

Góly: 47.Gerát, 57.Horvát - 22.Neumann z 11m

Zostavy: NŠK 1922: K. Šlahor - Uhlár, Dičér, Jurkovič(46.Varga), Križan, Jajcay, B. Šlahor, Zaťko(46.Horvát), Beňo, Kriš(46.Gerát), Novák

Miloslavov: Szep - Fečko, Godžak, Neuman(53.Mikloš), Štefan, Bakoš, Peti, Vorobjov(46.Takáč), Reffek(63.Tamáš), Jankovič(59.Kasanický), Zdražil

7. kolo V. ligy skupiny Bratislava-mesto prinieslo zápas NŠK 1922 proti ŠKO Miloslavov. Hostia začali aktívnejšie a v 22. minúte  sa z pokutového kopu ujali vedenia zásluhou Martina Neumana. Veľká šanca Filipa Nováka skončila len na brvne Szepovej brány a tak viedol Miloslavov nad NŠK v polčase 1:0. Do druhého dejstva prišli na domácej strane traja čerství hráči. Ladislav Horvát, Lukáš Varga a Ľubomír Gerát vymenili trojicu Matej Zaťko, Dávid Jurkovič a Pavol Kriš. Hostia urobili jednu zmenu v prestávke, keď Vorobjova vystriedal Takáč. Už v 47. minúte náš tím vyrovnal, keď sa na zadnej žrdi presadil Ľubomír Gerát. V 57. minúte zakončil svoje sólo presnou strelou Ladislav Horvát. 2:1 pre NŠK. V 70. minúte dostal červenú kartu Marek Beňo a domáci tak dohrávali oslabení. Napriek početnej výhode hostia už ďalší gól nepridali, zvýšiť náskok domáceho tímu mohol Boris Šlahor, ktorého jedovku Martin Szep famózne vyrazil nad brvno. V náročnom stretnutí tak zvíťazilo NŠK nad Miloslavovom 2:1. Najbližšie stretnutie odohráme v sobotu 10.10. 2020 o 13:30 privítame FK Danubia Veľký Biel.

Otázky na trénera Ladislava Horváta ml.

Ako hodnotíte domáci zápas proti ŠKO Miloslavov v ktorom Váš tím zvíťazil 2:1?

Prvý polčas sme síce mali loptu v držaní ale náš výkon bol bezzubý. Hrali sme pozvoľna, nikto nepredviedol niečo navyše a napokon nám na sebavedomí nepridal ani inkasovaný gól z penalty. V druhom polčase sme pokračovali v držaní lopty, no pripojila sa k tomu väčšia behavosť a dravosť. V konečnom dôsledku súper napokon kondične odpadol a zápas sme dokázali uhrať aj o desiatich. Tento zápas nám ale dáva výstrahu, že k víťazstvu je potrebné spraviť niečo navyše a nestačí len hrať to čo sme naučení.

V polčase ste urobili tri zásahy do zostavy. Ako sa to podľa Vás prejavilo na hre tímu?

Nastalo oživenie na ihrisku a prišla z lavičky chuť niečo s výsledkom spraviť. Verím, že aj chalani, ktorý boli na ihrisku by zápas napokon zvládli ale museli sme ísť na istotu. Potrebovali sme priamočiarosť a typov hráčov na postoch. Povestná chémia tímu si druhý polčas sadla lepšie.

V zápase sme boli svedkami penalty aj červenej karty. Ako ste videli tieto situácie?

Penalta bola prísna, mimo samotnú hru, no podľa pravidiel bola. Červená karta bola udelená takpovediac výchovne. Akceptujem rozhodnutie rozhodcu, no dalo sa to riešiť upozornením lebo ak vezmem do úvahy aké nadávky si doteraz vypočuli rozhodcovia od súperov, mali sme hrať každý zápas vo výraznom prečíslení.

Najbližšie stretnutie odohráte až o dva týždne. Ako vnímate túto pauzu ?

Vzhľadom na okolnosti vnímam dané rozhodnutie pozitívne. Nechceme nič riskovať. V tíme máme viacero trénerov mládeže a podľa informácií z Marianky, by bol tento rizikový. Vážime si korektný prístup súpera a aj oblastného futbalového zväzu. Počas víkendu odohráme zápas B- tímu a začíname sa chystať na zápas s Veľkým Bielom.