Bližšie k naším tímom: U19
U19
08.01.2021

Bližšie k naším tímom: U19

Počas dlhšieho obdobia, ktoré nemôžeme byť spolu na NŠK, sme sa rozhodli priblížiť Vám jednotlivých trénerov a ich kapitánov. Postupne prejdeme ročníkmi od nášho staršieho dorastu až po prípravky. Na klubovom Instagrame budú vybraní hráči a tréneri odpovedať aj na vaše otázky. Veríme, že aj takýmto spôsobom môžeme spolu udržiavať futbalovú rodinu NŠK stále pohromade.

Začneme od najstaršieho mládežníckeho tímu, ktorým je starší dorast do 19 rokov. V roku 2020 tento tím zvíťazil v Zimnej lige BFZ a do sezóny išiel s ambíciou bojovať o čelné pozície v tabuľke. Aktuálne sa nachádza na priebežnom 3. mieste v III. lige SD BFZ. Trénerom tímu je Radomír Mida a kapitánom mužstva Peter Kovalík.Tréner SD U19 Radomír Mida

Akú kategóriu vedieš a v ktorých kategóriách si doposiaľ pôsobil?

Od sezóny 2019/2020 som sa stal trénerom U19. Pred tým som pôsobil v kategóriách U11, U12 a U14.

Odkedy pôsobíš v NŠK ?

V roku 2017 som začal v NŠK trénovať kategóriu U14. Dostal som sa sem vďaka Marekovi Beňovi, ktorý aktuálne hrá v mužskom tíme a ten poznal tunajších trénerov.

Aká bola tvoja cesta do NŠK ?

Prešiel som všetkými mládežníckymi kategóriami v MFK Košice. Následne som išiel študovať do Bratislavy na FTVŠ a pri prechode do mužskej kategórie som prestúpil do ŠTK Šamorín, kde sa mi podarilo s tímom postúpiť do II. ligy. Zo Šamorína som sa presunul do III. Ligy Bratislava, kde som v FK Tomášov pôsobil dve sezóny. Aktuálne hrám v Rakúskom ASV Neudorf/Parndorf.

Čo sa ti na futbale páči ?

Nad tým som nikdy nepremýšľal. Vždy to bolo o tom robiť to čo má baví, a dosahovať čo najviac je to možné vo futbale. Ale najviac sa mi páči na futbale nutná tvrdá práca v spojení s dobrou partiou v kabíne a to sa snažím preniesť aj na mojich zverencov. Obľúbený hráč je Cesc Fabregas a obľúbený klub Arsenal FC.

Ktoré činnosti a momenty sú pre teba vo futbale najlepšie ?

Vyhrávať je najlepšie. Na to aby sa vyhrávalo musí sa stretnúť partia dobrých chalanov a futbalistov ochotných na sebe pracovať.

Čo pre teba znamená NŠK ?

Klubizmus, spolupracujeme spolu len zopár rokov, no ťaháme spolu za jeden povraz ako by sme boli spolu odjakživa.

Aké máš v NŠK vytýčené ciele ? 

S chlapcami sme si nastavili ciele, ktoré by som rád splnil. Kategória U19 je už o výsledkoch a rád by som s tímom dosiahol aby táto sezóna bola víťazná. Verím, že sa nám to podarí a po pauze nastúpime do jarnej časti v dobrej forme.

 

Kapitán tímu SD U19 Peter Kovalík

V ktorej kategórií aktuálne hráš ?

Aktuálne hrávam v kategórii U19.

Odkedy pôsobíš v NŠK ?

V NŠK pôsobím od leta 2017.

Aká bola tvoja cesta do NŠK ?

Moja cesta do NŠK som hrával za FK Inter Bratislava. Po čase môjho pôsobenia v Interi som vážne zranil čiže som musel chodiť na rehabilitácie a musel som regenerovať, ale časom ako som bol zranený tak som zlenivel a prestal som vidieť pointu hrať futbal a chcel som s ním aj skončiť. Ale na ZŠ som mal spolužiaka, ktorý hrával za NŠK a navrhol mi či to ešte neskúsim v NŠK a keďže som tam mal aj bývalých spoluhráčov, tak som si povedal ,že dám tomu ešte šancu a skúsim to ešte v NŠK. A časom ako som hrával za NŠK som opäť dostal chuť do futbalu a pôsobím tam doteraz.

Čo sa ti na futbale páči ?

Na futbale sa mi páči asi všetko. Hlavne rád prežívam tie emócie a aj nervy. 

Ktoré činnosti a momenty sú pre teba vo futbale najlepšie ?

Najlepší pocit mávam pri výhrach v dôležitých zápasoch, keď viete, že sa o niečo hralo.  Ako obľúbená činnosť by bola určite keď skórujem gól, no ako stopér na to nemám toľko príležitostí takže si rád užijem keď sa mi podarí zblokovať strely vo vyložených príležitostiach.

Čo pre teba znamená NŠK ?

NŠK znamená pre mňa také miesto, kde sa môžem odreagovať a oddýchnuť od školy. Som rád keď môžem vypnúť a neriešiť nič iné iba futbal.

Horná stanica
Vitana
Hamé
Bratislava - Nové Mesto
Bratislavský samosprávny kraj
Elektromajster
GRIF spol. s r.o.
Demetra IT Consulting
Demisport
Erima
Doma
Möllers