Bližšie k naším tímom: U17
U17
13.01.2021

Bližšie k naším tímom: U17

Minulý týždeň ste sa mohli dozvedieť viac o našom staršom doraste U19. Dnes sa posúvame v našom cykle „ Bližšie k naším tímom „ k mladšiemu dorastu U17. Trénerom tímu je už dlhoročná stálica A-tímu NŠK, Marián Križan. Kapitánom tímu je Lucas Procházka. Na našom Instagrame sa budete môcť oboch opýtať, čo by vás zaujímalo.

Mladší dorast je účastníkom III. ligy MD BFZ. Táto súťaž má aktuálne 21 tímov v dvoch skupinách. Chlapci obsadili priebežnú 7. priečku, pri čom majú odohratých menej zápasov ako súperi. Mužstvo tvoria hlavne hráči ročníka 2005, keďže hráčov ročníka 2004 sa snažíme aktívne zapájať do staršieho dorastu.  

Súpiska
Brankári:
Kristián Demjén, Erik Brodek

Obrancovia: Oliver Tánczos, Samuel Hrivnák, Juraj Šimko, Matej Jakabovič, Viktor Gombos, Peter Fratrič, Marko Staroň          

Záložníci: Martin Farkaš, Karim Abdellaoui, Adam Kočíšek, Filip Černý, 0Lukáš Mocný, Roman Svoboda, Adam Tesák, Emir Alievski

Útočníci: Lucas Procházka, Juraj Ščasný, Tomáš Palka, Alexej Mády

 

Tréner tímu mladšieho dorastu: Marián Križan

Akú kategóriu vedieš ?

Aktuálne vediem tím mladších dorastencov U17 a hrám za A- tím mužov NŠK.

Odkedy pôsobíš v NŠK ?

Do NŠK som prišiel ako hráč asi pred štyrmi rokmi a neskôr som sa zapojil aj do trénovania detí.

Aká bola tvoja cesta do NŠK ?

Pred tým ako som prišiel do NŠK som pôsobil v neďalekej Dunajskej Lužnej. Pred tým som futbalovo pôsobil ešte v Kalnej nad Hronom.

Čo sa ti na futbale páči ?

Partia, úspechy a občas aj bolesť. To všetko k futbalu patrí a rád prežívam tie emćie na ihrisku.  Môj obľúbený klub je Borussia Dortmund a hráč od malička Roberto Carlos, ktorý hrával na mojom aktuálnom poste ľavého obrancu.

Ktoré činnosti a momenty máš na futbale najradšej ?

Ako tréner je mojou hlavnou prioritou hráčov zblížiť s futbalom a niečo ich pri tom aj naučiť. Samozrejme som rád ak potom chlapci aj dosahujú výsledky. Ako hráč sa chcem podielať na dobrom výsledku a pri tom splníť trénerové očakávania.

Čo pre teba znamená NŠK ?

NŠK pre mňa znamená jednu veľkú rodinu. Pri tom množstve ľudí, ktoré ju tvorí je zaujimavé, že sa takmer všetci poznáme. Tak ako ja poznám prípravkárov tak oni poznajú mňa. :D

Aké máš v NŠK vytýčené ciele ?

Bol by som rád keby si mladí hráči futbal pod mojim vedením užívali a pri tom by som ich dostal na vyššiu úroveň výkonov.  Po hráčskej stránke by som rád s A-tímom postupoval vyššie aby ma jedného dňa mohli vystriedať v mužoch práve hráči, ktorých trénujem.  

 

Kapitán mladšieho dorastu: Lucas Procházka

V ktorej kategórií aktuálne hráš ?

Hrávam v U17 na poste krajného útočníka.

Odkedy pôsobíš v NŠK ?

V roku 2016 som začal hrať v žiackých kategóriách.

Aká bola tvoja cesta do NŠK ?

Pred NŠK som pôsobil v prípravkách FK Inter Bratislava

Čo sa ti na futbale páči ?

Je to nádherný šport, ktorý ma v živote veľa naučil a veľa mi toho dal, je to vášeň a šťastie a vždy keď som na ihrisku na nič iné nemyslím. Obľúbený hráč je Neymar lebo mi dáva vzor, ako by som mohol hrať. Obľúbený tím je Manchester United.

Ktoré činnosti a momenty máš na futbale najradšej ?

Keď celý tím maká, dá do toho všetko a podáme skvelú výkon. Ak ukážeme peknú hru pri ktorej získame tri body som rád. O to lepšie je keď vidíme ľudí, ktorí sa došli na nás pozrieť a povzbudiť nás, čo nás vždy nakopne

Čo pre teba znamená NŠK ?

Určite je to pre mňa rodina a domov. Skvelý klub so skvelými podmienkami a trénermi, ktorí nás veľa naučia.

Aké máš v NŠK vytýčené ciele ?

Určite sa stále zlepšovať a byť na ešte vyššej úrovni. Bolo by super, keby sa nám podarilo hrať o prvé priečky v súťažiach a zabojovať tak o postup.

Horná stanica
Vitana
Hamé
Bratislava - Nové Mesto
Bratislavský samosprávny kraj
Elektromajster
GRIF spol. s r.o.
Demetra IT Consulting
Demisport
Erima
Doma
Möllers