Rozhovor s Viktorom Uhlárom: Odmalička v našom klube
MUžI
29.01.2021

Rozhovor s Viktorom Uhlárom: Odmalička v našom klube

Sme radi, že sa vám zapáčila možnosť, pýtať sa našich hráčov a trénerov rôzne otázky z ich futbalového života. Prišli ste s niekoľkými veľmi dobrými nápadmi, s kým by sme mohli spraviť rozhovor. Medzi podnetmi na osobnosti ako napríklad na nášho hospodára Janka Rampáčka, nás zaujal nápad priblížiť prvého odchovanca NŠK a BCT. Viktor Uhlár, ktorý má 19 rokov, strávil v našom klube celý svoj futbalový život. Dnes je pevnou súčasťou základnej zostavy a je príkladom toho, aký cieľ má NŠK – dať šancu mladým hráčom presadiť sa!

Viktor Uhlár – hráč A-tímu NŠK

V ktorej kategórií aktuálne hráš ?

Aktuálne hrávam za A-tím mužov NŠK na poste pravého obrancu. Pre mňa je veľkou motiváciou a výzvou byť súčasťou tohto tímu a pravidelne hrávať - zvlášť v tak kvalitnom a celkom širokom kádri.  Keď som sa ako dorastenec dozvedel, že mňa aj ďalších pár chalanov chce tréner do mužov, bol som prijemne prekvapený, no bol tam aj prirodzený rešpekt, či budem výkonnostne stíhať. No celkom rýchlo som pochopil - zásluhou trénera i starších chalanov -že jediná cesta je makať na fyzičke aj mentálnej odolnosti. A keď prišla príležitosť hrať, tak som do toho dal všetko - jedno, či išlo o "prípravák" alebo ostrú súťaž.

Odkedy pôsobíš v NŠK ?

V NŠK som od svojich 4 rokov, vtedy sa klub vola BCT, nie NŠK.. Moje začiatky boli také, že na tréningoch ma viac zaujímali veci ako žeriav, ktorý práve budoval dnešný Pinbal, alebo hľadanie štvorlístkov v tráve. Ale ako išli dni začínal som sa čoraz viac zaujímať o futbal a potom sa to rozbehlo. Trikrát do týždňa tréningy a cez víkend zápasy, miloval som to a stále to milujem tento kolotoč. Zažil som si veľa trénerov, úspechy ale aj pády, to k tomu však patri a preto si vždy hovorím nikdy sa nevzdávaj a snaž sa byt lepším ako včera.

Aká bola tvoja cesta do NŠK ?

Začal som tu hrávať od samého začiatku mojej kariéry. Nikdy som neodišiel čo i len na hosťovanie, lebo som veril a stále verím v tento klub a všetko s ním spojené. Síce mi veľmi veľa ľudí hovorilo, keď bolo zle obdobie, že nech odídem a skúsim to v nejakých lepších kluboch. Ja som sa vždy pousmial a povedal, že je ľahké veci vzdať ale verte mi je oveľa lepší pocit keď sa zatnete a prekonáte to, lebo z veľkej časti to nie je o klube ale o vás, o tom ako bude na sebe makať a trénovať. 

Čo sa ti na futbale páči ?

Na futbale mám rad, že to je kolektívny šport a nie je to len o jednotlivcoch. V zápase sa dejú rôzne situácie ale nie je nič lepšie keď spravíte nejakú chybu ale váš spoluhráč ju za vás napraví a naopak. To je jeden z dôkazov, že sa viete podržať ako tím a to mám na futbale najradšej, že rastieme spolu. Môj obľúbený klub bol veľmi dlho FC Barcelona a hráč Messi, ale odkedy som začal hrávať na pravom obrancovi, stal sa mojim obľúbeným hráčom Trent Alexander-Arnold a obľúbeným klubom FC Liverpool. Takže ak by som si mohol vybrať dva kluby sú to tieto.  

Ktoré činnosti a momenty sú pre teba vo futbale najlepšie ?

Mám rád hecovačky či už pred tréningom alebo zápasom, vie to dobre namotivovať. Čo sa týka momentov, tak je to keď ako tím odvedieme dobrú prácu a zahráme dobrý zápas, nemusíme ho vyhrať ale keď sa snažíme a hráme dobre, je to pre mňa podstatnejšie. I keď pocit víťazstva je vždy úžasný.

Aké máš koníčky mimo futbal ?

Okrem futbalu sa venujem aj taekwondo-u. Je to bojový šport a robím  ho už od mojich siedmich rokov. Tento šport mam tiež veľmi rád a som vďaka nemu silnejší a flexibilnejší po fyzickej ale hlavne aj psychickej stránke. Mám zopár zlatých medailí a dosiahol som aj vytúžený "black belt".

Čo pre teba znamená NŠK ?

Tento klub pre mňa znamená veľmi veľa, kvôli tomu, že mi dal potrebne základy a ľudia v klube boli a sú úžasní. Zvlášť rád spomínam na p. Kremmera, ktorý bol mojím prvým trénerom. Panuje tu vždy dobra atmosféra a sme si všetci skoro ako rodina. Toto bol hlavný dôvod, prečo som ho nikdy neopustil.

Aké máš v NŠK vytýčené ciele ?

Môj cieľ je tomuto klubu vrátiť to čo mi dal. Spolu s mojimi spoluhráčmi sa budem snažiť spraviť všetko čo je v mojich silách a dostáť ten to klub tam kde patri a to minimálne do 4. ligy .

Horná stanica
Vitana
Hamé
Bratislava - Nové Mesto
Bratislavský samosprávny kraj
Elektromajster
GRIF spol. s r.o.
Demetra IT Consulting
Demisport
Erima
Doma
Möllers