Bližšie k našim tímom: U15
U15
31.01.2021

Bližšie k našim tímom: U15

V cykle bližšie k našim tímom sme sa dostali k najstaršiemu žiackemu tímu. Tím pod vedením Miroslava Szabóa sa počas jesene postupne dokázal prebojovať až na druhú priečku tabuľky II. ligy starších žiakov BFZ. Viacero vekovo mladších hráčov, patriacich ešte do U14, ukázalo po pomalšom rozjazde svoju kvalitu, ktorá si vynikajúco sadla so staršími a skúsenejšími hráčmi z ročníka 2006. V priebežnej tabuľke majú 22 bodov so skóre 31:14. Trénerom tímu je hrajúci tréner B – tímu mužov Miroslav Szabó a kapitánom je Martin Briak.

Súpiska:

Brankári: Ivan Cabaj, Filip Masár

Obrancovia: Jakub Dúbravka, Šimon Kysela, Denis Ležovič, Patrik Hlavačka, Tomáš Petöcz, Martin Briak, Martin Jorík, Jakub Podolský, Matúš Landsmeer

Záložníci: Andreas Lauermann, Adam Krupec, Martin Rigo, Pavol Hedrik

Útočníci: Lukáš Ďurák, Tristan Hnat, Samuel Demjén, Hugo Krošlák, Patrik Minarovič

Kapitán tímu starších žiakov U15: Martin Briak

Odkedy pôsobíš v NŠK ?

V NŠK pôsobím od roku 2016, čiže už to bude piaty rok.

Aká bola tvoja cesta do NŠK ?

Futbal som začal hrať v roku 2015 v klube FK Inter Bratislava. Tam som strávil jednu sezónu. Po sezóne som prestúpil do NŠK, kde som dodnes.

Čo sa ti na futbale páči ?

Fandím Realu Madrid a mojím najobľúbenejším hráčom je Sergio Ramos. Všeobecne sa mi však na futbale páči atmosféra, napätie a emócie, ktoré sú súčasťou takmer každého zápasu.

Ktoré činnosti a momenty sú pre teba vo futbale najlepšie ?

Všetci chceme vo futbale vyhrávať a ani ja nie som výnimka. Víťazstvo chutí o to lepšie, keď k nemu prispejem gólom, prihrávkou alebo dobrým výkonom. Futbal však hrám najmä preto, že ma baví a som v určitej komunite ľudí, v ktorej mám veľa kamarátov.

Čo pre teba znamená NŠK ?

NŠK je pre mňa klub, ktorý mi dal pred niekoľkými rokmi šancu pokračovať vo futbale. Najmä kvôli kvalitným trénerom, ktorých tento klub ponúka, som teraz tam kde som. Som rád, že tento klub dáva šancu hrať futbal všetkým hráčom bez ohľadu na ich výkonnosť a následne z nich vychováva kvalitných hráčov. Aj vďaka tomu má podľa mňa NŠK veľmi svetlú budúcnosť a šancu postupovať v jednotlivých ligových kategóriách vyššie.

Aké máš v NŠK vytýčené ciele ?

Moje súčasné ciele sú zlepšovať sa z roka na rok a postupovať v jednotlivých kategóriách vyššie. Nechcem si však dávať ciele typu akú ligu chcem vyhrať a kam to chcem vo futbale dotiahnuť, lebo prvoradá je u mňa škola a neviem, čo budúcnosť prinesie.

 

 

Tréner tímu U15: Miroslav Szabó

Akú kategóriu vedieš a v ktorej kategórií aktuálne hráš ?

Momentálne trénujem kategóriu našich starších žiakov U15 a ešte stíham a zvládam hrávať aj za naše seniorské béčko, ktoré aj trénujem.

Odkedy pôsobíš v NŠK ?

Od leta 2019.

Aká bola tvoja cesta do NŠK ?

Pôsobil som v TJ Slávia Ekonóm, tam som aj futbalovo vyrastal, za čo im ďakujem. Prestup bol bezproblémový, boli ústretoví a v NŠK som následne začal trénovať aj hrávať. No Ekonóm nebol jediný klub, v ktorom som hrával. Na ročnom hosťovaní som bol v Krasňanoch, no po jeho skončení som sa vrátil späť do Ekonómu. Po jesennej časti som šiel na skúsi do novo vzniknutého seniorského tímu FKM Karlova Ves, kde sa mi tak zapáčilo, že som tam ostal ešte ďalšiu sezónu. Radosť tam chodiť, na tréningy, a na zápasy ani nehovoriac. Sú to pre mňa všetko veľmi pekné a cenné zážitky, nie len po tej futbalovej stránke. Skvelý ľudia, skvelý tréneri, skvelý spoluhráči. Po návrate do Ekonómu Som sa začal venovať aj trénovaniu mládeže, bolo to také spontánne. S odstupom času mám na toto obdobie len pekné spomienky a dúfam, že som aspoň čiastočne vrátil späť to, čo bolo mne dané od mojich trénerov.

Čo sa ti na futbale páči ?

Hravosť, radosť, emócie ale najmä sloboda!

Ktoré činnosti a momenty sú pre teba vo futbale najlepšie ?

Keď si šnúrujem kopačky. To je ten moment, od ktorého sa odvíja všetko ostatné na tom krásnom trávnatom zelenom ihrisku. Treba si vážiť každý jeden moment, nikdy nevieš, kedy si šnúruješ kopačky poslednýkrát.

Čo pre teba znamená NŠK ?

Pre mňa znamená NŠK veľmi veľa. Pôsobí tu veľa skvelých ľudí a futbalových zanietencov zároveň , ktorí sa tu snažia pozdvihnúť futbal na vyššiu úroveň. A to je na nezaplatenie.

Aké máš v NŠK vytýčené ciele ?

Krôčik po krôčiku byť lepší a lepší. Ísť na 100 % a ešte čosi pridať navyše.

Horná stanica
Vitana
Hamé
Bratislava - Nové Mesto
Bratislavský samosprávny kraj
Elektromajster
GRIF spol. s r.o.
Demetra IT Consulting
Demisport
Erima
Doma
Möllers