Bližšie k naším tímom: U15 B
U14
14.02.2021

Bližšie k naším tímom: U15 B

Opäť Vám prinášame cyklus Bližšie k naším tímom. Dnes sa prostredníctvom kapitána a trénera pozrieme bližšie na B tím U15 starších žiakov. Tento tím pozostáva z hráčov viacerých žiackych ročníkov. V súťaži starších žiakov OBFZ – Bratislava Mesto získavajú skúsenosti v konfrontácií so zväčša staršími hráčmi. Priebežne figurujú v jednej z dvoch skupín na 8. mieste. Kapitánom tímu je Michal Lovás a trénerom je Pavol Kríš, ktorý ako náš odchovanec pôsobí aj v seniorskom tíme NŠK.

Tréner B tímu U15 starších žiakov Pavol Kriš

Akú kategóriu vedieš a v  ktorej kategórií aktuálne hráš ?

Trénujem chlapcov U14. Hrávam za mužov, či už A alebo B tím.

Odkedy pôsobíš v NŠK ?

Do klubu som prišiel v roku 2008. Vtedy sa ešte volal BCT. Postupne som si tu prešiel všetkými kategóriami od prípravky B až po mužov. Vystriedal množstvo trénerov. Okrem polročného hosťovania v Domine, keď som si šiel vyskúšať vyššiu ligu som tu v podstate celú svoju futbalovú kariéru. A aj keď boli niekedy svetlejšie a niekedy horšie momenty. Veľa som sa tu naučil a rozhodne neľutujem ani jeden deň strávený v tomto klube. Od roku 2019 som začal trénovať deti ako tréner a odovzdávať čo ma tu naučila predošlá generácia tej ďalšej. Za túto krátku dobu som si prešiel prípravkami, žiačkami, juniorkami a momentálne som zakotvil pri spomínaných žiakoch U14.

Aká bola tvoja cesta do NŠK ?

Už od malička ma to ťahalo k futbalu ale akosi som nevedel zakotviť. Ako druhák som bol na turnaji zo školy a práve na štadióne NŠK, vtedy ešte BCT a zhodou okolností tu trénoval otec môjho spolužiaka, ktorý ma presvedčil aby som prišiel aj na tréning. Prvú sezónu som sa stále rozhodoval či ostať alebo nie. Nakoľko v Bratislave bolo tých možnosti veľa, tak som si nachvíľu vyskúšal Inter, Slovan ale necítil som sa tam tak dobre ako v BCT. Prispelo tomu aj že tu som mal viac kamarátov. Tak som ostal. V podstate už od začiatku som hrával vždy so staršími chlapcami. Futbal ma tu tak chytil, že som chodil na tréning každý deň a na dva zápasy cez víkend a to mi vydržalo v podstate až do teraz. Vyskúšal som si všetky pozície, niektoré lepšie niektoré horšie ale nakoniec som ostal útočníkom pretože ma vždy viac bavilo góly strieľať ako brániť.

Čo sa ti na futbale páči ?

Tá atmosféra, bojovnosť, víťazstva, splnené ciele. Mojim obľúbeným futbalistom je Cristiano Ronaldo a klub Real Madrid

Ktoré činnosti a momenty sú pre teba vo futbale najlepšie ?

Myslím, že každý futbalista odpovie keď nasadí jasličky. ( :D ) ale samozrejme víťazstvo alebo strelený gól.

Čo pre teba znamená NŠK ?

Je to klub v ktorom vyrastám a strávil som tu skoro každý deň posledných 12 rokov. Naučil som sa tu veľa vecí. A dúfam, že to raz klubu vrátim

Aké máš v NŠK vytýčené ciele ?

Dúfam že sa raz pozrieme do 4 alebo aj vyššej ligy. Najbližší cieľ je postúpiť túto sezónu vyššie a pravidelne sa dostávať do zápasov. A pridať nejaké tie góly, ktoré nám pomôžu.

Aké máš koníčky mimo futbal ?

Určite mám rad všetky ďalšie športy, takže rad sa do čohokoľvek zapojím, nepohrdnem dobrým seriálom. A veľmi rád spím, veď predsa správny futbalista potrebuje dobrú regeneráciu ( :D )

 

 

 

 

 

 

 

Kapitán B tímu U15 starších žiakov Michal Lovás

V ktorej kategórií aktuálne hrávaš ?

V B – tíme starších žiakov.

Odkedy pôsobíš v NŠK ?

V NŠK pôsobím od roku 2017.

Aká bola tvoja cesta do NŠK ?

Od malička až po prestup do NŠK som hrával v Ružinove.

Čo sa ti na futbale páči ?

Na futbale sa mi páči že je to spoločenská hra, pri ktorej treba rozmýšľať, hra pohybu, nápadu, góly a zákroky brankára. Môj obľúbený klub je FC Barcelona. Môj obľúbený hráč je Lionel Messi.

Ktoré činnosti a momenty sú pre teba vo futbale najlepšie ?

Nápad, myšlienka, prihrávka a góly.

Čo pre teba znamená NŠK ?

NŠK je klub kde sa cítim dobre, je tam dobrý kolektív, dobrí kamaráti, dobrí tréneri a zaujímavé tréningy.

Aké máš v NŠK vytýčené ciele ?

Aby som sa zlepšoval. Dostával vyššie a napredoval.

Aké máš koníčky mimo futbal ?

Zaujímam sa najviac o futbal, venujem mu maximum voľného času.

Horná stanica
Vitana
Hamé
Bratislava - Nové Mesto
Bratislavský samosprávny kraj
Elektromajster
GRIF spol. s r.o.
Demetra IT Consulting
Demisport
Erima
Doma
Möllers