Bližšie k naším tímom: Brankári trénujúci prípravky
16.02.2021

Bližšie k naším tímom: Brankári trénujúci prípravky

Cieľom NŠK nie je len výchova nádejných futbalistov ale aj trénerov. Zakladáme si na tom aby náš seniorský tím bol zložený najmä z našich odchovancov. Ak v hráčoch vidíme potenciál, dostanú možnosť okúsiť aj trénerský post. Tým udržiavame neustály kolobeh vývoja mladých hráčov, ktorí získajú skúsenosti práve od svojich starších predchodcov.

Typickým príkladom sú práve naši brankári v seniorskom tíme. Daniel Novosad a Marko Kozánek si prešli mládežníckymi kategóriami NŠK a pri prechode do mužského futbalu využili možnosť trénovať deti. Dnes sú stálymi členmi trénerského kolektívu a poctivo sa vzdelávajú na trénerských kurzoch a licenciách. Počas tohto leta k nim pribudol aj tretí člen s rovnakými funkciami v klube. Z treťoligovej Rače prišiel Kristián Šlahor. Vďaka tomu nastala v prípravke zaujímavá situácia, keď väčšinu našich prípravkárov trénujú brankári.

 

 

 

Tréner prípravky U11, brankársky tréner a brankár mužského tímu Kristián Šlahor

Akú kategóriu vedieš a v ktorej kategórií aktuálne hráš ?

Momentálne mám pod vedením kategóriu U11 a brankárov s ktorými vypomáham. Ako hráč pôsobím v A mužstve.

Odkedy pôsobíš v NŠK ?

Do Novomestského športového klubu som došiel v máji tohoto roku.

Aká bola tvoja cesta do NŠK ?

Futbalovú Kariéru som odštartoval v ŠK Slovan Bratislava, kde som pôsobil do svojich 20 rokov. Bolo to krásnych 20 rokov kedy som zažil mnoho zážitkov ale po pár nezhodách som sa "rozhodol" odísť a hľadal som si nový klub. Po niekoľkých  prejdených skúškach v kluboch, ktoré pôsobia v našej najvyššej 2. lige som dostal ponuku v FK Rača, kde ma zaujali svojou víziou do budúcna. Napokon kvôli zdravotnému stavu som musel hľadať príležitosť inde. Tá prišla od nášho hlavného trénera L. Horváta ml. , ktorý mi dal  možnosť sa predviesť. V NŠK už pôsobím skoro rok a opäť vidím víziu kam sa chce náš klub posunúť a vidím v tom veľké šance aby sme dosiahli mnohé víťazstvá a vyššie súťaže.

Čo sa ti na futbale páči ?

Určite to bude kolektív, emócie, momenty v každom klube je to o niečom inom a zažiješ nové zážitky ale najviac sa mi páči ak sa klub snaží začať od "krpcov" (prípraviek) a zakladá si na odchovancoch. Mojím obľúbeným klubom je Arsenal Londýn a brankárskym vzorom mi je Iker Casillas.

Ktoré činnosti a momenty sú pre teba vo futbale najkrajšie ?

Určite to budú emócie prežívane na zápasoch s hráčmi ci už ide o A mužstvo alebo prípravku. Každý človek si povie, že pri futbale zažíva krásne emócie ale pokiaľ to nezažil nevie o čo ide. Prežívať každý gól, každú zvládnutú situáciu. Prajem také pozitívne emócie prežívať každému kto hrá futbal.

Čo pre teba znamená NŠK ?

Momentálne NŠK znamená pre mňa reštart kariéry a zážitky, ktoré si zoberiem so sebou až do konca života.

Aké máš v NŠK vytýčené ciele ?

Môj hlavný cieľ v NŠK je pomôcť celému klubu v rozvoji a dostať klub v súťažiach najvyššie ako sa dá. Mame svoje ciele a pôjdeme si za nimi. Verím, že fanúšikovia nás podporia v tejto dlhej ceste, ktorú chcem s klubom dosiahnuť.

Aké máš koníčky mimo futbal ?

Rad sa snažím vnímať ľudí aby som im vedel čo najviac pomôcť, či už ide o futbal alebo v osobnom živote. Je ťažké hovoriť o hobby keď futbal a práca sú pre mňa na rovnakej úrovni ale hobby beriem tak, že čo má baví to robím a to je aj futbal aj práca.

 

 

 

Tréner prípravky U10, brankársky tréner a brankár mužského tímu Daniel Novosad

Akú kategóriu vedieš a v ktorej kategórií aktuálne hráš ?

Momentálne trénujem kategóriu U10 a zároveň som brankárskym trénerom od prípraviek až po dorast vrátane dievčat. Hrám v A - tíme mužov.

Odkedy pôsobíš v NŠK ?

V NŠK pôsobím od leta 2016.

Aká bola tvoja cesta do NŠK ?

S futbalom som začínal v Ružinove odkiaľ som prestúpil do Petržalky. Počas môjho pôsobenia v Petržalke som bol na pár hosťovaniach, až som sa nakoniec dostal na hosťovanie do NŠK. Sem som po 2 rokoch hosťovania nakoniec aj prestúpil.

Čo sa ti na futbale páči ?

Na futbale sa mi páči tímovosť, keď všetci makáme pre spoločný cieľ - víťazstvo. Ďalej sa mi páči, že vo futbale je možné všetko a nerozhoduje veľkosť klubu ale predvedená hra na ihrisku. Mojim obľúbeným klubom je Real Madrid a obľúbeným hráčom je Iker Casillas a v poslednej dobe sa mi veľmi páči aj Ederson z Manchesteru City.

Ktoré činnosti a momenty sú pre teba vo futbale najkrajšie ?

Najkrajší pocit pre mňa je vyhratý zápas s čistým kontom. Medzi ďalšie super pocity patrí keď sa na mňa spoluhráči ako na brankára počas zápasu spoliehajú a ja ich dokážem podržať. Veľmi si užívam vypäté zápasy kde do poslednej chvíle nie je rozhodnuté. Ďalší so super pocitov je hrať pred plnou tribúnou. Krásny moment je tiež keď nás prídu fanúšici podporiť aj na zápasy, ktoré hráme u súperov.

Čo pre teba znamená NŠK ?

NŠK pre mňa znamená druhý domov. Trávim tu väčšinu svojho času, či už ako tréner alebo ako hráč. Vďaka NŠK som dostal príležitosť už ako 16 ročný hrávať mužský futbal aj keď som ešte vekovo stále mohol hrávať za mladší dorast, za čo veľmi pekne ďakujem trénerovi Horvátovi st., ktorý mi v tomto prejavil veľkú dôveru.

Aké máš v NŠK vytýčené ciele ?

Čo sa týka individuálnych cieľov tak samozrejme sa stále zlepšovať a futbalovo napredovať. Čo sa týka kolektívnych tak NŠK by som veľmi rád za pomoci mojich spoluhráčov dostal do vyššej ligy kde jednoznačne patríme.

Aké máš koníčky mimo futbal ?

Mimo futbalu ma baví veľmi veľa športov. V zime rád snowboardujem a v lete si rád zaplávam, minulý rok v lete som vyskúšal prvýkrát Beach Volleyball, ktorý ma dosť zaujal ( : D ).

 

 

 

Tréner prípravky U8 a brankár mužského tímu Marko Kozánek

Akú kategóriu vedieš a v ktorej kategórií aktuálne hráš ?

Som tréner U8 a chytám v B – tíme NŠK.

Odkedy pôsobíš v NŠK ?

Od leta 2018.

Aká bola tvoja cesta do NŠK ?

Futbalovo som začínal v FK Inter Bratislava, odkiaľ som prestúpil do FC Ružinov. V doraste som sa rozhodol zmeniť pôsobisko a rozhodol som sa pre NŠK.

Čo sa ti na futbale páči ?

Na futbale sa mi páči kolektívna zodpovednosť, keď spravím nejaký dôležitý alebo pekný zákrok tak sa z toho poteší celý tím, od trénera až po náhradníkov. Takisto je ale s týmto aj tá horšia stránka, že keď niečo pokazím tak tých ľudí “sklamem”. To ale patrí k futbalu. Mojim obľúbeným klubom je Real Madrid a ako hráča obdivujem Cristiana Ronalda.

Ktoré činnosti a momenty sú pre teba vo futbale najkrajšie ?

No najkrajšie sú pre mňa momenty pri ktorých spravím dôležitý zákrok, niečo čo ma ale dokáže potešiť možno ešte vo väčšej miere je keď dobrou rozohrávkou založím útok, ideálne gólový... rezaným výkopom, ten mám najradšej a stále ho trénujem.  

Čo pre teba znamená NŠK ?

Je to pre mňa klub v ktorom sa už cítim ako doma, je to viac ako klub, NŠK je niečo ako veľká komunita plná super ľudí, ktorých niečo spája.  

Aké máš v NŠK vytýčené ciele ?

Svojimi výkonmi v B – tíme zabojovať o miesto v A – tíme a byť viac než konkurencieschopným brankárom.

Aké máš koníčky mimo futbal ?

V období mimo Covidu to bol iba futbal lebo popri škole som to bral ako koníček, možno sem tam nejaké video hry... teraz som si počas našiel brigádu, ktorú beriem ako koníček lebo sa pri nej celkom bavím. ( : D )