Bližšie k našim tímom: U13B
U13
08.03.2021

Bližšie k našim tímom: U13B

Naším posledným tímom, ktoré priblížime cez trénera a kapitána tíme je B-tím mladších žiakov U13. Tím pod vedením Lukáša Vargu dosiahol v aktuálnej sezóne dve víťazstvá a šesť prehier, no herným výkonom určite nesklamal. Kapitánom tohto družstva s potenciálom, ktoré sa umiestnilo na 10. priečke v jednej z troch skupín je Róbert Valček.

Tréner B-tímu mladších žiakov U13 Lukáš Varga

Akú kategóriu vedieš a v ktorej kategórií pôsobíš ?

Aktuálne trénujem kategóriu U12 alebo inak B-tím mladších žiakov a hrávam v mužskom A-tíme na poste obrancu.

Za akých okolností a kedy si sa stal hráčom a trénerom NŠK ?

Hrávať za NŠK som začal v roku 2016, kde som sa pripojil k vtedajšiemu dorastu a trénovať som začal pred 2 rokmi.

Aká bola tvoja cesta do NŠK ?

Futbal som začal hrať v MFK Rusovce kde som hral až do kategórie U17,potom som si nakrátko vyskúšal pôsobenie v FC Petržalka Akadémia kde som hral 2 roky a potom som sa dostal do NŠK, kde som začal hrať v kategórii U19. Napokon som sa prebojoval do mužského tímu a doteraz v ňom  pôsobím.

Čo sa ti na futbale páči a aký máš obľúbený tím a hráča ?

Najviac na futbale sa mi páči, že to je kontaktný šport v ktorom je dôležitá tímová hra a kolektívny výkon je dôležitejší ako výkony jednotlivca. Obľúbený tím mám už od malíčka Real Madrid a mojim najobľúbenejším hráčom je Sergio Ramos.

Ktoré činnosti sa ti na tréningoch a zápasoch páčia ?

Čo sa týká tréningov mam rad súboje 1v1, rôzne hry či už spôsobom ukazovačiek alebo hry na brány. Na zápasoch mam rad, keď zvládnem dôležitý súboj 1 proti 1 alebo sa nám podarí pekná kombinácia, ktorá vedie ku gólu. A najdôležitejšie, že vždy rad vyhrávam ako každý futbalista :D

Čo pre teba znamená NŠK ?

NŠK pre mňa znamená veľa, cítim sa tu veľmi dobre čomu vďačím hlavne dobrému kolektívu, či už z trénerského alebo hráčskeho hľadiska.

Aké máš v NŠK vytýčené ciele ?

Čo sa týka cieľov, ako tréner mám cieľ podieľať sa aj naďalej na výchove mladých hráčov, ktorí sa dostanú až do mužského futbalu. A ako hráč mam ciel dosťať sa z NŠK v najbližších 4 rokoch do 3. najvyššej ligovej stáže a pevne verím, že sa nám to podarí.

Aké máš koníčky mimo futbal ?

Koníčkov mimo futbalu som mal viacero, chodieval som hrávať hokejbal alebo rôzne iné športy ,ale teraz maximum času venujem futbalu a vo voľnom čase hrám videohry ako sú FIFA alebo v poslednom čase CS:GO. Samozrejme rád sledujem futbalové zápasy môjho obľúbeného klubu, ale aj zápasy anglickej ligy.

 

 

 

Kapitán B-tímu mladších žiakov U13 Róbert Valček

V ktorej kategórií pôsobíš ?

Túto sezónu som členom B-tímu mladších žiakov.

Za akých okolností a kedy si sa stal hráčom NŠK ?

Do klubu som prišiel ešte ako škôlkar. V škôlke som hrával už futbal s kamarátmi. Moc sa mi tento šport zapáčil a preto som hľadal klub, kde by som sa mu mohol aktívne venovať.

Aká bola tvoja cesta do NŠK ?

Klub NŠK bola prirodzená voľba, keďže bol blízko môjho bydliska a mali sme naň dobré referencie od kamarátov a známych.

Čo sa ti na futbale páči a aký máš obľúbený tím a hráča ?

Na futbale sa mi páči, že je to kolektívny šport. Môj obľúbený klub je Bayern Mníchov a hráč Sergio Ramos.

Ktoré činnosti sa ti na tréningoch a zápasoch páčia ?

Na tréningoch sa mi páčia jeden na jedného a streľba na bránku. V zápasoch mám veľmi rád situáciu, keď skrížim beh súperovi a oberiem ho o loptu.

Čo pre teba znamená NŠK ?

Stabilný klub s dobrými trénermi a po tých rokoch aj s kopcom kamošov v klube.

Aké máš v NŠK vytýčené ciele ?

Momentálne nad tým nepremýšľam, zatiaľ hrám pre zábavu. Samozrejme rád sa vo futbale zdokonaľujem, takže uvidíme čo prinesie budúcnosť.

Aké máš koníčky mimo futbal ?

Keď sa vo voľnom čase venujem inému športovaniu ako futbalu je to hlavne bicyklovanie, ping pong a skateboardovanie, no samozrejme ako každý rád hrám hry na PC.  

Horná stanica
Vitana
Hamé
Bratislava - Nové Mesto
Bratislavský samosprávny kraj
Elektromajster
GRIF spol. s r.o.
Demetra IT Consulting
Demisport
Erima
Doma
Möllers