Na zápas A - tímu pozýva: Kapitán Roman Jajcay
MUžI
19.06.2021

Na zápas A - tímu pozýva: Kapitán Roman Jajcay

V nedeľu 20.6.2021 sa hráči Novomestského športového klubu stretnú v poslednom zápase sezóny s B-tímom FC Lokomotíva Devínska Nová Ves, na ktorý vás všetkých srdečne pozývame. Pred týmto zápasom sme sa rozprávali s jedným z najpovolanejších hráčov mužstva, kapitánom Romanom Jajcayom:

V NŠK pôsobíte nie len ako hráč, ale aj ako tréner, ako vnímate atmosféru v klube po skončení opatrení ?

Atmosféru vnímam veľmi pozitívne, všetci sme nedočkavo čakali na uvoľnenie opatrení a návrat na ihriská. Na hráčoch aj tréneroch je vidieť veľká radosť z práce aj z futbalu samotného. Dúfajme, že to takto vydrží čo najdlhšie.

Kapitánom tímu ste už druhú sezónu. Pociťujete na sebe nejaký tlak zodpovednosti ?

Určite pociťujem, ale hlavne starší a skúsenejší chalani v mužstve mi dosť pomáhajú. Snažíme sa ísť príkladom mladším, pomáhať si, radiť si a usmerňovať sa v každej situácií. Ako kapitán by som si lepší tím ani nemohol želať.

Čo hovoríte na zaujímavú skladbu A-tímu s množstvom mladých hráčov ?

Klubová filozofia je snažiť sa začleňovať dorastencov do mužského futbalu a ja som určite za. Chalani ako Matej Zaťko, Viktor Uhlár ale aj najnovšie prírastky do kádra Peter Kovalík a Adam Blanár sú veľmi šikovní, rýchli a dynamickí na lopte čo je dobré, no v taktickej pripravenosti ešte mierne zaostávajú ale to je pochopiteľné, od toho som tam ja, tréner a ostatní skúsenejší hráči aby sme ich usmerňovali, či už na ihrisku alebo mimo neho.

V nedeľu nastúpite na posledný zápas sezóny. Čo očakávate od tohto zápasu a ako vnímate situáciu v súťaži ?

Od zápasu očakávam, že sa budeme držať nášho herného štýlu, čiže kombinačnej hry s využívaním krídelných priestorov. Verím, že si posledný zápas užijeme a dotiahneme ho do víťazného konca. Tabuľku vnímam veľmi nešťastne pre nás, keďže sme o bod za lídrom Jarovcami a postupuje len jeden tím. Z môjho pohľadu máme určite kvalitu hrať 4. ligu a bojovať tam o najvyššie priečky. Stále je ešte pred nami posledný zápas , musíme sa sústrediť aby sme podali 100% výkon a vyhrali. Potom môžeme dúfať, že Jarovce zakopnú na pôde nepríjemného Malinova. Je to futbal a na ňom je najkrajšie to, že nič v ňom nie je nemožné.

 

V. liga OBFZ Mesto
13. kolo
Nedeľa 20.6.2021
17:00 Štadión NŠK
NŠK 1922 Bratislava – FC Lokomotíva Devínska Nová Ves

Horná stanica
Vitana
Hamé
Bratislava - Nové Mesto
Bratislavský samosprávny kraj
Elektromajster
GRIF spol. s r.o.
Demetra IT Consulting
Demisport
Erima
Doma
Möllers