Report zápasu: NŠK 1922 Bratislava - FCL Devínska Nová Ves B 2:0
MUžI
23.06.2021

Report zápasu: NŠK 1922 Bratislava - FCL Devínska Nová Ves B 2:0

NŠK 1922 Bratislava  - Lokomotíva Devínska Nová Ves B 2:0

Góly: 61.Jajcay z 11m, 85.Tomšík

Zostavy:
NŠK 1922:

K. Šlahor-Uhlár(46.Tomšík), Kovalík, Varga, Križan, Jajcay, Horvát, Zaťko, Beňo(46.Blanár), Gerát, Novák

Lokomotíva Devínska Nová Ves B:
A.Jarab-Brečka, Rusňák(64.Grendár), Balog, Molnár, T. Jarab, Vlašič, Császár, Paulovič, Holek(67.Gireth), Stašiniak

V záverečnom 13. kole sezóny 2020/2021 V. ligy skupiny Bratislava-mesto sa NŠK predstavilo na domácej pôde proti rezerve Devínskej Novej Vsi. V prvom polčase zápasu gól nepadol. Do druhej časti hry nastúpili domáci s dvomi zmenami v zostave, keď Viktora Uhlára a Mareka Beňa vymenila dvojica Jakub Tomšík a Adam Blanár. Skóre zápasu otvoril v 61. minúte z pokutového kopu kapitán NŠK Roman Jajcay. Na konečných 2:0 stanovil v 85. minúte striedajúci  Tomšík, ktorý po prihrávke Ľubomíra Geráta pohodlne prekonal gólmana Adama Jaraba. Náš tím tak skončil na konečnom druhom mieste tabuľky za prvým TJ Jarovce Bratislava. Ďakujeme všetkým priaznivcov a priateľom nášho klubu za podporu počas sezóny a tešíme sa na budúci ročník.

Rozhovor s trénerom Ladislavom Horvátom ml.:

Ako hodnotíte domáci zápas proti rezerve Devínskej Novej Vsi v ktorom Váš tím zvíťazil 2:0?

Prvý polčas sa odohral takmer celý na súperovej polovici ihriska, no z viacerých šancí sa nám nepodarilo vsietiť gól. Súper sa do vážnejšej príležitosti nedostal,  ale bolo cítiť, že stále živili nádej na dobrý výsledok. Vstup do druhého polčasu sa nám nevydaril podľa predstáv. Na tíme bola cítiť nervozita a možno až priveľké chcenie zlomiť to. Pravdupovediac bolo vidieť, že sme sa uchýlili k prílišnému individuálnemu prístupu k hre po tom, čo sme sa nedokázali presadiť. Stále musíme pracovať na tom aby sme sa držali nášho konceptu.

Ako hodnotíte výkony tímu počas uplynulej sezóny?

Ako nováčik sme mali tie najvyššie ambície, ktoré sme aj napĺňali. Postup nám ušiel o jediný bod,  ale prezentovali sme sa vcelku slušným herným prejavom. Musím vyzdvihnúť aj aspekt toho, že nie sme len mladé mužstvo ale aj nové. Pracujeme spolu v tomto zložení asi len rok, keďže nám do plánov vbehla pandémia. Tím prakticky nezažil kompletnú sezónu a dokonca ani prípravu. Tento aspekt veci mi teda napovedá, že ak sa nám takto darilo v tejto situácií, za riadnych podmienok to bude len a len lepšie.

Ktorý hráč resp. hráči Vás najviac potešili svojimi výkonmi?

Počas tejto sezóny sme nezaznamenali, že by bol niektorý hráč dlhodobo odskočený formou od ostatných. Postupne sa viacerí ukazovali v dobrej a vyvarovali sme sa slabšej forme. Mohli sme to hlavne vidieť na produktivite útočníkov, ktorí dokázali za tri zápasy skórovať 6 gólov, no potom na nich nadviazali ďalší. Tento stav beriem pozitívne, udržiavať si formu bez vážnejších výpadkov je dôležité ak chcete dlhodobo hrať o vyššie priečky.

Dokedy trénujete a kedy začne príprava na novú sezónu?

Pauzovať budeme od 2.6. do 12.7.. Prvý tréning nás čaká v utorok 13.7. a prvý týždeň budú tréningy prebiehať v režime spojeného A a B-tímu. Chceme dať príležitosť ukázať všetkým hráčom, čo v nich je. 

Máte v pláne doplniť káder?  

Áno,  chceli by sme doplniť káder jedným až dvoma hráčmi. Oslovili sme niekoľko hráčov, ktorí sa nám páčili v zápasoch. Prioritne ale káder chceme zachovať a hlavne v tréningoch dať príležitosť dorastencom.

Aké sú ciele mužstva do budúcej sezóny?

Opäť by sme radi ašpirovali o postup. Očakávame, že aj nasledujúcu sezónu budeme hrať proti silnému Interu alebo Kráľovej pri Senci, takže nás čakajú vážni súperi. Vnímame to ako ďalšiu výzvu a pokúsime sa posunúť nastavenú latku o niečo vyššie. Kolektív, ktorý aktuálne máme, je nastavený na to, aby sa posúval, čo chceme ukázať aj divákom. Týmto by som sa rád poďakoval všetkým fanúšikom a každému z partie okolo NŠK za podporu, ktorú sme cítili počas celej sezóny. Verím, že im budúcu sezónu prejavenú dôveru vrátime a spolu sa budeme radovať z dobrých výkonov a výsledkov.

Horná stanica
Vitana
Hamé
Bratislava - Nové Mesto
Bratislavský samosprávny kraj
Elektromajster
GRIF spol. s r.o.
Demetra IT Consulting
Demisport
Erima
Doma
Möllers