NŠK 1922 Bratislava - TJ Slovan Vištuk 4:0

Góly: 18.75. Novák, 40.Gerát, 58.Kovalík

Zostavy: NŠK 1922: K. Šlahor-Križan, Varga, Kovalík, Uhlár, Horvát(88.Krutka), Beňo, Tomšík(61.B. Šlahor), Zaťko, Novák(86.Blanár), Gerát

TJ Slovan Vištuk: Mlynek-P. Peško, D. Peško, Turinič, Sobol, Mizera, Ochaba, Gréč(86.Štellár), Augustín, Ujhelyi, Sedlák(46.Čaputa)

V barážovom stretnutí o poslednú miestenku do budúceho ročníka IV. ligy Bratislava sa NŠK predstavilo proti kolektívu TJ Slovan Vištuk. Zápas sa odohral na neutrálnej pôde v Novej Dedinke. Kapitánsku pásku mal na rukáve v tomto meraní síl Marek Beňo, keďže kapitán Roman Jajcay sedel zo zdravotných dôvodov iba na lavičke náhradníkov. NŠK sa ujalo vedenia v 18. minúte zápasu, keď sa presadil Filip Novák. Na polčasových 2:0 zvýšil v 40. minúte Ľubomír Gerát. Do druhého dejstva vstúpil Vištuk s jednou zmenou keď Patrika Sedláka nahradil Daniel Čaputa. V 58. minúte viedol náš tím už 3:0, keď na zadnej žrdi zakončil presnou hlavičkou mladý stopér Peter Kovalík. O tri minúty musel zraneného Jakuba Tomšíka vystriedať Boris Šlahor. Počas druhej polovice stretnutia musel byť ošetrovaný brankár NŠK Kristián Šlahor, ktorý si pri obetavom brankárskom zákroku udrel hlavu o tyč. Stretnutie ale dochytal do konca. Na konečných 4:0 upravil v 75. minúte po presnej prihrávke Horváta z ľavej strany svojím druhým gólom v zápase Novák. Ďalšie góly už v zápase nepadli a tak NŠK zdolalo TJ Slovan Vištuk 4:0 a stalo sa 18. Účastníkom IV. ligy Bratislava pre sezónu 2021/2022. Najbližšie stretnutie odohrá náš tím už v nedeľu 25.7.2021 o 17:30, kedy na domácej pôde privítame v predkole Slovnaft Cupu treťoligový tím OFK Dunajská Lužná. Všetkých priaznivcov a podporovateľov nášho klubu na zápas srdečne pozývame.

Pozápasový rozhovor s trénerom Ladislavom Horvátom ml.:

Ako hodnotíte barážový zápas o postup do IV. ligy Bratislava v ktorom Váš tím zvíťazil 4:0?

V tomto zápase išlo v prvom rade o výsledok ale dokázali sme držať náš herný štýl. V predchádzajúcich dôležitých zápasoch sa často stávalo, že sme až moc herné situácie chceli riešiť cez individuálnu kvalitu. Tentokrát hráči dodržiavali náš herný plán, z čoho vyplynuli viaceré šance. Súper mal niekoľko príležitostí ale v konečnom dôsledku sme boli na súpera dobre prichystaní a mohli sme viackrát navýšiť skóre. Som na chlapcov hrdý, že sa prezentujeme takýmto futbalom.

Teší Vás fakt, že vďaka postupu A-tímu do IV. ligy, postúpil aj B-tím NŠK do V. ligy skupiny Bratislava-mesto?

Som za to veľmi rád, že pred naším B – tímom bude opäť nová výzva a mladí hráči budú skúšaní náročnejšou súťažou. Hráči a tím porastú jedine ak budú mať proti sebe adekvátnych súperov a to si myslím, že v V. lige také zápasy budú. Za dva roky tu máme tretí postup v súčte A a B-tímu. Je to naozaj úžasné v takto náročnej dobe a o to viac si to vážime.

Aké su ciele tímov v budúcej sezóne IV. resp. V. ligy?

V oboch súťažiach sa chceme stať stabilnými účastníkmi. Preto verím, že sa nám podarí udržať sa v prvej polovici tabuľky v oboch súťažiach. Stále chceme aby mali naši vychádzajúci dorastenci príležitosť dostať sa do mužského futbalu a to je našou prioritou. Výsledky sú samozrejme dôležité ale máme svoju vytýčenú cestu.

Už v nedeľu odohrá NŠK zápas predkola Slovnaft Cupu proti OFK Dunajská Lužná. Aký zápas očakávate?

Stretnutia s treťoligovými tímami sú pre nás vítanou výzvou. Tešíme sa, že môžeme hrať so súperom, ktorý bude hrať vo vyššom tempe aké máme v súťaži a môžeme opäť na sebe pracovať. Barážový zápas nás psychicky nabudil, no tentokrát nebudeme mať na sebe tlak výsledku. Pozývam všetkých fanúšikov a priaznivcov NŠK aby si prišli snami tento zápas užiť!

Autor: Tomáš Emrich