Do NŠK prichádza skúsený tréner Alexander Zachariáš
OSTATNÉ
10.09.2021

Do NŠK prichádza skúsený tréner Alexander Zachariáš

Novomestský športový klub spravil výrazné personálne posilnenie na trénerskom poli. Novým šéftrénerom kategórií starších žiakov a dorastu sa stal Alexander Zachariáš, ktorý zároveň povedie aj A-tím. Skúsený 54-ročný kormidelník je držiteľom trénerskej licencie UEFA Pro. V minulosti pôsobil prevažne pri mládeži vo viacerých bratislavských kluboch ako FC Petržalka, ŠK Slovan Bratislava a naposledy viedol starší dorast FKM Karlova Ves. V A-tíme nahradí doterajšieho šéfa lavičky, hrajúceho trenéra Ladislava Horváta ml., ktorý bude zastávať funkciu športového riaditeľa klubu ako aj člena A-tímu NŠK. Nového lodivoda u nás v klube srdečne vítame a želáme mu veľa úspechov.

Otázky na trénera Alexandra Zachariáša:

Kto alebo čo Vás priviedlo do klubu NŠK 1922 Bratislava?

Do klubu som vstúpil na základe oslovenia môjho bývalého zverenca LADISLAVA HORVÁTA, ktorého som trénoval v mládežníckych kategóriách FC PETRŽALKA AKADÉMIA, a ktorý ma oslovil s ponukou. Po rozhovore s ním a s vedením klubu prišlo k našej vzájomnej dohode, a verím, že budem nápomocný pri plnení cieľov klubu a svojimi skúsenosťami pomôžem klubu  v športovej oblasti napredovať.

Do klubu prichádzate s bohatými skúsenosťami. Ktoré z predošlých trénerských skúseností by ste vyzdvihli?

Najdlhšie som pracoval ako profesionálny tréner mládeže v rôznych vekových kategóriách od U12 – U19  v klube    ŠK SLOVAN BRATISLAVA, kde som pôsobil  počas aktívnej kariéry aj ako hráč od U7 až do kategórie juniorov. Ako tréner som pôsobil v tomto klube viackrát a to v rokoch 1990 -  1997, 2001 – 2009, 2014 – 2016. V rokoch 2009-2012 som pôsobil ako tréner v dorasteneckých kategóriách FC PETRŽALKA AKADÉMIA a mužov som viedol v tomto klube v sezóne 2012 – 2013. Následne som pôsobil  v sezóne 2013 – 2014 v QATARSKEJ DOHE, ako asistent trénera v II. lige v klube AL MARKHYIA DOHA. Posledné roky som pôsobil v FKM KARLOVA VES v družstvách U17 a U19.

V klube budete zastávať úlohu šéftrénera pre tímy hrajúce na veľkom ihrisku. Čo očakávate od práce s našimi mladými trénermi v klube ?

Vedením som bol okrem vedenia  „A“ mužstva poverený odborným dozorom nad kategóriami  U15, U17 a U19. Mojím osobným cieľom je pomôcť na základe mojich viacročných skúseností  mladým trénerom k ich odbornému a osobnostnému rastu, pomôcť im radami, čo sa týka tvorby tréningového procesu a v neposlednom rade spolupracovať s trénermi  pri plnení cieľov vyplývajúcich z koncepcie klubu, prípadne pri jej dotváraní.

Aký je Váš pohľad na vývoj, ktorý vytvára NŠK svojim hráčom v mládeži ?

Myslím si, že vedenie klubu treba pochváliť za prácu v posledných rokoch, lebo vytvára v rámci svojich možností slušné podmienky na športovanie pre mladých ľudí, čoho dôkazom sú každodenne zaplnené hracie plochy. Takisto aj v mužskej kategórii klub napreduje čoho dôkazom je aj postup do IV. Ligy, kde po prvých kolách figuruje mužstvo v hornej polovici tabuľky. Veľký podiel na týchto úspechoch má LADISLAV HORVÁT, ktorý vkladá do klubu celú svoju energiu a je obdivuhodné, čo všetko robí pre klub.

Aké sú Vaše ambície s A - tímom NŠK? Aké umiestnenie, by Vás potešilo na konci sezóny?

Ja osobne ako tréner som si vždy kládol tie najvyššie ciele predovšetkým na seba, ale nerád dopredu hovorím o výsledkoch. Výnimku neurobím ani teraz, čo môžem povedať je, že sa budem snažiť pokračovať v dobre nastavenej práci a zvyšovať výkonnosť hráčov ako jednotlivcov, tak aj herný prejav mužstva. Verím, že sa dokážeme s hráčmi a realizačným tímom naladiť na jednotnú vlnovú dĺžku a prinesie nám to z krátkodobého hľadiska rozvoj hráčov a ich kvalitatívny rast a z dlhodobého hľadiska postup ešte o súťaž vyššie.

Horná stanica
Vitana
Hamé
Bratislava - Nové Mesto
Bratislavský samosprávny kraj
Elektromajster
GRIF spol. s r.o.
Demetra IT Consulting
Demisport
Erima
Doma
Möllers