Mesačník NŠK - Veveričky pri Kuchajde mesiac Jún - 100 rokov klubu
23.06.2022

Mesačník NŠK - Veveričky pri Kuchajde mesiac Jún - 100 rokov klubu

Novomestský športový klub tento rok oslávi 100 rokov, preto sme si pre vás pripravili bohatý kultúrno-spoločenský program, atraktívne akcie pre deti a tomboly o vecné ceny. Chceme osláviť významné jubileum tak ako sa patrí, vo veľkom štýle a k tomu nesmie chýbať ani futbal. V nedeľu nás čakajú počas dňa zápasy rodičov s deťmi a po nich veľké vyvrcholenie osláv storočnice, najdôležitejší zápas sezóny rozhodne o tom, či A-tím postúpi do vyššej súťaže. Na záver spolu zhodnotíme hráča mesiaca za mesiac máj. Poďme sa pozrieť čo nás čaká.

 

Sobota

V sobotu sa nám program storočnice začína o 10:00 turnajom starých pánov, spolu s ktorým, zároveň otvoríme súťaže pre deti, ktoré budú sprevádzané zábavnými atrakciami a maľovaním na tvár. Súťaže pre deti vyvrcholia tombolou, v ktorej ako ceny budú pre vylosovaných rôzne športové balíky od partnerov NŠK a samotného klubu.

Na odovzdávanie cien si budete ale musieť počkať, pretože tesne pred vyhlásením tomboly nás o 14:00 čaká odovzdávanie plakiet pre bývalých funkcionárov nášho klubu od Slovenského futbalového zväzu a Bratislavského futbalového zväzu, po ktorých budú ocenení aj víťazi turnaja starých pánov. Určite si nenechajte ujsť tieto slávnostné momenty, pretože na nich o 14:30 nadväzuje vyhlasovanie tomboly o vyššie menované ceny.

Oplatí sa ale neodchádzať ani po tombole, nakoľko sa na pódiu v našom areáli predstavia od 15:00  tanečné skupiny, ktoré vás budú zabávať až do 17:00.

Samotný vrchol sobotňajšieho programu bude patriť vyhláseniu storočnice. O 17:00 si slávnostne všetci zablahoželáme k 100 – tému výročiu nášho klubu s prezidentom Marianom Belianskym, za prítomnosti starostu mestskej časti – Bratislava Nové Mesto Rudolfa Kusého.
 

Nasledovať bude hudobný program o ktorý sa postará Vlado „Ceco“ Pašek. Klubová tombola, v ktorej sú ceny od našich partnerov Grif, Demišport, Klinika Refit, Grillhaus Pinbal a reštaurácie Com Bui, je naplánovaná o 19:00. Hudbou budeme pokračovať až do 21:30, kedy je na pláne premiéra filmu 100 rokov NŠK a po jeho premietaní bude oficiálne ukončenie soboty.

 

Nedeľa

Sobotou oslavy však nekončia. Srdečne pozývame všetkých hráčov, rodičov ale aj ďalších rodinných príslušníkov na oslavy storočnice NŠK aj počas nedele. Od 14:00 budete môcť v našom areáli stráviť deň spolu so svojimi ratolesťami a z chuti si zašportovať. Na hráčky a hráčov NŠK čaká zápas medzi jednotlivými kategóriami, zatiaľ kým rodičia môžu stráviť čas pri volejbale, basketbale alebo aj pri grilovaní a posedení. Neskôr bude nasledovať obľúbený zápas detí proti rodičom. O 18:00 sa odohrá zápas nášho A-tímu: NŠK 1922 Bratislava - TJ Záhoran Kostolište, v ktorom pôjde o postup našich seniorov do najvyššej regionálnej súťaže. Tým to ale nekončí, po zápase bude nasledovať na záver dňa hudobný program, ktorý ukončí oslavy storočnice NŠK.

Veríme, že sa na víkend všetci tešíte a spolu oslávime ako jedna veľká futbalová rodina tento významný klubový sviatok.

Tešíme sa na vás!

 

Hráč mesiaca máj: Marko Mitošinka

Marko Mitošinka nastrieľal v aktuálnej sezóne 13 gólov, čo ho radí medzi najlepších strelcov nášho klubu. Už v 17 rokoch vo veku mladšieho dorastenca patrí medzi opory staršieho dorastu a nazrel aj do seniorských kategórií. Markovu sezónu zhodnotil Ladislav Horvát ml.:

Marko urobil v mojich očiach od svojho začiatku v NŠK veľký progres. Nie je to len o jeho technicko-taktickom napredovaní, ale aj o psychike. Už v úvode svojho pôsobenia u nás mal v sebe niečo špecifické, to čo potrebujú útočníci, a to bol správny výber miesta. Síce nebol tak gólový, no postupne sa začal presadzovať, čo jasne ukazuje počet gólov, ktorý nastrieľal v tejto sezóne. V tíme dorastencov bol najlepším strelcom a svojimi výkonmi pomohol k dobrým jarným výsledkom pod vedením trénera Midu. Výkonmi a pracovitosťou si zaslúžil aj miesto v tréningovom procese seniorov, čo ma veľmi teší.  Myslím si, že pod trénerom Midom spravil veľmi správne kroky k tomu, aby bol v budúcnosti úspešný a pokiaľ zotrvá v mentálnom nastavení aké má, rastie nám v ňom kvalitný útočník.

 

Autori: Ladislav Horvát a Marko Kozánek