A tím žien: I. liga žien odštartuje už tento víkend
28.03.2019

V nedeľu 31.3. začínajú svoje majstrovské súťaže  aj ženské kluby I. a II. Ligy žien .. Naše družstvo NMŠK Bratislava, ktoré išlo do tohto ročníka s mimoriadne ambicióznym cieľom získať 4.miesto si momentálne drží  šieste miesto so štvorbodovou stratou na štvrtú Nitru a 3 bodovým nádskokom na družstvá od 7.do 10.miesta (Trnava, Žilina, Banská Bystrica, Ružomberok). Pôsobenie tímu počas jesene a blížiacu sa jarnú časť priblížil Roman Jasovský:

S výsledkami a hrou v jesennej časti nepanuje u nás spokojnosť. Družstvo žien sa pred sezónou posilnilo naozaj o zvučné mená skúsených hráčok s reprezentačnou minulosťou, či už v reprezentácii A kategórie, alebo v mládežníckych reprezentáciách. Medzi nové posily sa okrem iných kvalitných hráčok zaradili aj dve exotické hráčky z Nigérie, ktorým ale trvalo nejaký čas vybaviť legalizáciu pobytu, či registráciu v našom klube.

Jeseň sme začali dobre, víťazstvom u nováčika v Trnave 2:1 a víťazstvo v Banskej Bystrici 3:1. Potom ale zdá sa prišla kľúčová prehra 2:3 v Žiline, kde nás evidentne poškodili rozhodcovia a prehra 0:3 na Slovane, kde ešte v 74.minúte bol bezgólový stav, no napokon Slovan musel v tomto stretnutí kopať až dva pokutové kopy, aby dosiahol víťazstvo 3:0. Výkon družstva v tomto stretnutí bol ale veľmi dobrý a aj preto prehra rozdielom triedy veľmi škrela.  Následne sme vyhrali 3:1 v Ružomberku, kde sme mali hlavne v prvom polčase veľmi veľa streleckých príležitostí, no stretnutie sme nechali otvorené a dramatické až do konca.

Žiaľ, po tomto stretnutí 5.kola sme už nezabodovali, postupne sme prehrali u vicemajstra v Bardejove 0:1, gólom z vymysleného pokutového kopu v 61.minúte, kde sa ale naše dievčatá za výkon vôbec nemusia hanbiť, práve naopak, za výkon som im bezprostredne po zápase úprimne poďakoval ... následne sme prehrali 1:2 v Košiciach, kde sme predviedli naozaj veľmi zlý výkon, čo bolo pravdepodobne zapríčinené aj tým, že sme „rovno z autobusu vybehli na ihrisko“, keďže sa nám v Rimavskej Sobote pokazil autobus a cca 100 minút sme čakali na náhradnú prepravu a prehry v Nitre 1:2 a doma s Myjavou 0:1 len odzrkadlili nespokojnosť s poslednými výsledkami a herným prejavom.

Do zimnej prípravy sme išli s tým, že chceme stabilizovať a ustáliť káder, nechceli sme brať mnoho nových posíl. Novými hráčkami sú akurát Gréta Hviščová, ktorá si doliečuje zranené koleno, takže veľkú časť zimnej prípravy vynechala a Petra Manová, ktorá rok a pol nehrala aktívne futbal, takže keď sa dostane do futbalovej pohody, bude pre nás v koncovke mimoriadne prospešná. Po dlhodobom zranení sa nám k futbalu postupne vracajú Beáta Buranová, Radka Zlatošová  a Lucia Krčméryová, naopak v prípravnom zápase s chlapcami sa vážne zranila naša predbežne dohodnutá posila Tamara Ordzovenská zo Spišskej Novej Vsi, ktorá by zefektívnila našu koncovku, no minimálne do leta sa bude liečiť. Z našej juniorky sme do niektorých tréningových jednotiek družstva žien preradili Rebeku Režnú a Miriam Blaškovičovú.  Do Rakúska odišli Stefanova Denisa a Czvedlerová Dominika a z hosťovania sa do Slovanu vrátila Veselská Viktória. V zimnej príprave sme každý víkend odohrali prípravné stretnutie, alebo turnaj, kde sme preverovali našu defenzívu a ofenzívu ... a hlavným našim cieľom bolo dostať družstvo do pohody, čo sa nám verím podarilo.

Výhodou jarnej časti je, že hráme 8 z deviatich ligových stretnutí doma, keďže sme pre rekonštrukciu ihriska takmer celú jeseň hrali vonku. I toto by mohlo byť kritérium k pohode v družstve, pretože cestovanie hlavne skoro ráno vplýva na psychiku a fyzickú pripravenosť hráčky.  Som rád, že niektoré posty máme zdvojené a máme tak viac príležitostí na striedanie kvalitných hráčok aj zo striedačky.  Náš optimistický cieľ stále platí, umiestniť sa do 4.miesta, no reálny cieľ je záchrana v I.lige žien, pretože vzhľadom k podmienkam, aké nám vedenie klubu vytvára si tento klub zostup do II.ligy žien nezaslúži.