V prípravnom zápase sme zdolali štvrtoligový FK Lamač
18.06.2020

V prípravnom zápase sme zdolali štvrtoligový FK Lamač

V úvodnom prípravnom zápase po pauze vynútenej vírusom CoVid-19 sa náš A-íím predstavil na domácej pôde proti FK Lamač. V zostave nastúpili všetky opory z minulej sezóny vrátane kapitána Jajcaya, stopéra Dičéra, krídelníka Trebulu i kanoniera Filipa Nováka, ktorý sa vrátil z treťoligového Kalinkova. Do zápasu v druhom polčase zasiahli aj mladíci Pavol Kriš, Matej Zaťko a Viktor Uhlár. Súper zo IV. ligy Bratislava sa ujal vedenia po tom ako sa strela z diaľky nešťastne skočila pred brankárom Novosadom a skončila v sieti. Vyrovnania sme sa dočkali vďaka krásnej umiestnenej strele Patrika Bellaya. Následne sme sa ujali aj vedenia, keď sa presadil po ľavej strane mladý útočník Pavol Kriš a presnou strelou obstrelil gólmana hostí. Náš súper vyrovnal na 2:2 po strele z približne 30tich metrov, ktorá znovu skončila smolne za chrbtom Daniela Novosada. Víťazný gól sme zaznamenali tesne pred koncom zápasu, kedy peknú kombináciu doťukol za chrbát brankára Lamača Marek Beňo. Ďalšie góly nepadli, hoci šance mali oba kolektívy. Brankári Novosad a Fukatsch predviedli viacero výborných zákrokov a skóre tak ostalo 3:2 pre NŠK. Na úvod prípravy sme tak získali cenný skalp súpera z vyššej súťaže.

Otázky na trénera Ladislava Horváta k zápasu:

Ako ste spokojný s výkonom svojich zverencov v prvom prípravnom zápase proti FK Lamač?

Každý, kto niekedy hral futbal na amatérskej úrovni vie, aký náročný je návrat po dlhšej absencií tréningového a zápasového režimu. Tri týždne sa postupne pripravujeme pri dodržiavaní všetkých opatrení a veľmi rád konštatujem, že sme zaznamenali progres. Výkon by som hodnotil ako taký klasický úvod prípravy. Striedali sme dobré momenty s fázami útlmu. Čo sa týka prístupu, musím chlapcov len chváliť. Veľká väčšina z nich pred zápasom ešte trénovala deti a bolo vidno, že nám trvalo zopár minút byť hlavou na ihrisku. Čo sa týka samotnej hry, tak hlavne v defenzíve sme inkasovali dva góly, ktoré plynuli z našich chýb a súperovi sme ich prakticky darovali. Inak sme súpera pustili len do zakončenia z diaľky. Naopak v ofenzíve, aj keď výsledok tak nevyzerá, sme boli pri finalizácií šancí neefektívni lebo stopercentných šancí sme mali ešte zopár.

Aké sú ciele do ďalšej sezóny ?

Ciele do budúcej sezóny sú prakticky dlhodobejšie plány. Vytvárame aj B – tím a obe mužstvá chceme vidieť hrať o popredné priečky. Samozrejme, boli by sme radi ak by sme figurovali v V. a VI. lige, no nezávisí to od nás. Doposiaľ všetci môžu vidieť, že futbalovo vieme konkurovať štvrtoligistom a pomaly aj treťoligovým celkom.  

V zápase nastúpili mladí hráči Matej Zaťko a Viktor Uhlár. Ako sa Vám pozdáva ich doterajší prechod z dorastu do mužov ?

Maťo Zaťko postupne futbalovo dospieva o čom svedčí aj to, že sa dokázal postupne vyvarovať ľahkým stratám lopty. Viktora Uhlára skúšame na pozícií pravého krajného obrancu a jeho výkony sú určite príjemným prekvapením. Pri oboch považujem ich stabilné postavenie v kádri za vizitku klubu práce s mládežou, no nezabúdajme aj na Daniela Novosada, ktorý už je dlhodobo etablovaným členom mužov.

Autor: Tomáš Emrich, vedúci tímu