A-tím: Jednoznačná výhra nad Iskrou
16.09.2020

A-tím: Jednoznačná výhra nad Iskrou

NŠK 1922 Bratislava  - MŠK Iskra Petržalka 4:0

Góly: 34. Beňo z 11m, 74. Jajcay z 11m, 84. Novák, 90.Gerát z 11m

Zostavy:
NŠK 1922: Novosad - Križan(81.Jurkovič), Uhlár, Dičér, Varga, Horvát, Jajcay, Šlahor(81. Novák), Trebuľa(61.Zaťko), Beňo, Kriš(46.Gerát)

Iskra Petržalka: Jurčišin - Baláž, Kralovič, Žák, Kľúčik(68.Horváth), Schickhofer, Bačík, Lojdl(73.Baňař), Blaško(13.Strnad), Vavro, Kozmer

V 5. kole V. ligy skupiny Bratislava-mesto privítalo NŠK na domácom trávniku tím MŠK Iskra Petržalka, ktorý vedie legenda slovenského futbalu Vladimír Kinder. Už v 13. minúte musel pre zranenie odstúpiť hráč Iskry Blaško, ktorého nahradil Strnad. Neskôr bol ošetrovaný aj brankár hostí Milan Jurčišin. Skóre zápasu otvoril z pokutového kopu v 34. minúte Marek Beňo. Tento stav sa do polčasovej prestávky nezmenil. Do druhého polčasu nastúpila aj nová posila NŠK Ľubomír Gerát, ktorý prišiel do nášho klubu z treťoligového FK Slovan Most pri Bratislave. V 74. minúte kopal náš tím druhú penaltu, ktorú s prehľadom premenil kapitán Roman Jajcay. V 84. minúte zvýšil na 3:0 striedajúci Filip Novák a skóre na konečných 4:0 uzavrel z tretieho nariadeného pokutového kopu v zápase Ľubomír Gerát. Na zápas sa prišiel pozrieť aj predseda Bratislavského futbalového zväzu pán Juraj Jánošík. Najbližšie stretnutie odohrá náš A-tím v sobotu 19.9.2020 o 10:30 na ihrisku ŠK Krasňany Bratislava.

Otázky na trénera Ladislava Horváta ml. :

Ako hodnotíte zápas v ktorom Váš tím zdolal Iskru Petržalka 4:0?

Zápas sme mali od úvodu plne v našej réžií. Až na dve nebezpečnejšie príležitosti súpera a pár slabších minút v prvom polčase, sme boli dominantným tímom. Potešujúce je, že sme hrali kombinačný futbal a pracovali sme na zlepšovaní našej hry na lopte. Bolo vidieť na hráčoch ako rozmýšľali nad vecami, ktoré máme natrénované a dostávajú ich do zápasu.

V zápase sa kopali až tri pokutové kopy. Ako ste videli situácie, ktoré im predchádzali?

Každá situácia bola pre súpera tak na hrane, že už museli zakročiť alebo by hráč zakončoval sám pred brankárom. Všetky tri penalty boli podľa môjho názoru jasné. Dovolím si ešte povedať, že mohli byť odpískané ďalšie dve.

Druhý polčas odohrala nová posila Ľubomír Gerát. Čo od neho očakávate a ako sa Vám pozdával jeho výkon?

Ľubo je obrovským prínosom pre tím aj po hernej aj kolektívnej stránke. Keď som sním hrával v Moste pri Bratislave vedel som, že takýto typ ľudí v našom klube chceme. Preto som ho pozval k nám trénovať mladší dorast, ktorý mal pod ním naozaj dobré výsledky. Teraz je našim hráčom a za to som veľmi rád lebo svojím ľudským prístupom a pracovitosťou bude obrovským prínosom.

Najbližšie stretnutie čaká Vašich zverencov na ihrisku ŠK Krasňany Bratislava. Aký zápas očakávate?

Chcem aby sme navzdory ťažšiemu terénu v Krasňanoch hrali kombinačný futbal. Musíme sa udržať v tejto forme, ktorú aktuálne máme. Práve udržanie formy je pre nás kľúčové, no nemyslím tým len výsledky ale hlavne predvedenú hru. Pokiaľ si naši hráči udržia sebavedomie, pokoru a sústredenie, ktoré bolo v posledných dvoch zápasoch vyvážené, budeme úspešní.

Ďalší zápas:
ŠK Krasňany Bratislava -  Novomestský športový klub 1922 Bratislava
V. liga OBFZ – Mesto
19.9.2020 – sobota: 10:30
Štadión Krasňany

Autor: Tomáš Emrich -  vedúci A-tímu