Bližšie k naším tímom: WU19
17.01.2021

Bližšie k naším tímom: WU19

Dnes si priblížime najstarší dievčenský tím v našom klube. Tím dorasteniek WU19, hrá v I. lige SFZ dievčat do 19 rokov. V priebežnej tabuľke obsadil 6. miesto z 9 tímov. Naše tímy dievčat ako jediné z NŠK pôsobia v ligách SFZ. Táto liga pozostáva z družstiev, ktoré sa nachádzajú na západnom Slovensku. Trénerom tímu je Ladislav Horvát a kapitánkou je Rebeka Režná.

Súpiska

Brankárka:
Klaudia Požgayová

Obrankyne:
Dominika Kusalikova, Simona Bošanská, Kristina Pikalyová, Karin Blaškovičová, Ema Nunhardtová, Nina Kopnická, Berta Papulová

Záložníčky:
Rebeka Režná, Lea Jurištová, Terézia Voleková, Lilly Kráľovičová, Ema Mészárosová

Útočníčky:
Diana Pikalyová, Miriam Blaškovičová, Klaudia Kožiaková, Katarína Bottková


Kapitánka dorasteniek WU19: Rebeka Režná

V akej kategórií hráš ?

Som hráčkou dorasteniek WU19.

Odkedy pôsobíš v NŠK ?

Už to sú 3 roky.

Aká bola tvoja cesta do NŠK ?

Začínala som vo Svätom Jure a potom neskôr som prestúpila do Slovana Bratislava. Zo Slovana viedla moja cesta už do NŠK.

Čo sa ti na futbale páči ?

Najradšej mám na futbale a hlavne na našom klube skvelý kolektív. Takisto som bola vždy skôr na športy a baví má robiť niečo pre seba. Futbal má ale najviac zaujal a najviac má aj baví.

Ktoré činnosti a momenty sú pre teba vo futbale najlepšie ?

Spoločné cesty na zápasy alebo dôležité výhry a remízy v zápasoch, ktoré vždy prežívame spolu. Alebo aj keď padne gólik alebo nejaká asistencia pekná.

Aké máš koníčky okrem futbalu ?

Mimo futbalu sa venujem aj druhému športu: footgolfu. Je to spojenie golfu a futbalu. Tento šport hrám už 5 rokov a je vynikajúci na zlepšenie presnej prihrávky i zlepšenie mojich výkopov. Zažila som v ňom už viacero úspechov. Som 5-násobná majsterka Slovenska a 6. najlepšia na majstrovstvách sveta v 2018 v Maroku. Okrem športov ale rada chodievam aj von so spoluhráčkami. V poslednej dobe rada čítam knihy a počúvam hudbu.

Čo pre teba znamená NŠK ?

Veľa pre mňa znamená NŠK. Tu som si našla dosť pravých kamarátiek, s ktorými to nie je len o futbale. Proste spolu chodíme von kedy sa dá a spolu trávime niekedy aj celé naše volné víkendy. A aj na NŠK sme vždy keď sa dá a chodíme vždy rady povzbudzovať ostatné naše tímy. My sme taká veľká rodinka v NŠK.

Aké máš v NŠK vytýčené ciele ?

Zahrať každý rok čo najlepší výsledok v lige. Prvé priečky sa nám ešte nepodarilo dosiahnuť ale mame veľkú šancu to zmeniť.

 

Tréner dorasteniek WU192: Ladislav Horvat

Akú kategóriu vedieš ?

Počas leta som prevzal tím dorasteniek WU19.

Odkedy pôsobíš v NŠK ?

Moje začiatky v klube boli ešte v bývalom BCT pred 10 rokmi. V roku 2011 som začal trénovať prípravky a postupne som trénoval takmer všetky kategórie od najmenších až po mužov. Aktuálne som preto prijal výzvu trénovať dievčatá.

Aká bola tvoja cesta do NŠK ?

S trénovaním som začal v roku 2009 ešte v Devínskej Novej Vsi, kde som mal známych a uvoľnilo sa trénerské miesto. Vždy ma futbal zaujímal preto som sa rád pustil do tejto činnosti. Chcel som dopomôcť vychovávať lepších futbalistov.
 
Čo sa ti na futbale páči ?

Variabilnosť futbalu, rôzne štýly futbalu a ich konfrontácia. Tímy sa vo futbale stále menia a musíte reagovať na zmeny. Do toho vstupujú zápasy, ktoré vám ukážu ako ste pracovali.

Ktoré činnosti a momenty sú pre teba vo futbale najlepšie ?

Atmosféra víťazného zápasu a napätie pri dlhodobej najlepšie víťaznej súťaži.

Čo pre teba znamená NŠK ?

Jednak je to relax ale z druhej strany zodpovednosť, ktorú máme za klub a hráčov ako tréneri.

Aké máš v NŠK vytýčené ciele ?

Poteší ma, ak v NŠK jedného dňa vyrastie reprezentant ale poteší ma, aj keď každý kto prejde našou mládežou sa uplatní nielen v športe ale aj v bežnom živote. Futbal nie je len o športe ako takom ale aj o ľudských vzťahoch.