Sofia Šemeláková v reprezentácií WU15
14.05.2021

Sofia Šemeláková v reprezentácií WU15

Sofia Šemeláková je talentovanou futbalistkou nášho klubu. Napriek mladému veku pôsobí v kategórii WU19. Medzi jej futbalové prednosti patria bojovnosť, individuálna technika a zakončenie. Jej kvality neunikli ani pozornosti realizačného tímu Petra Janušku v reprezentácií žiačok. Sofia dostala pozvánku na ostatný kontrolný zraz WU15. O jej zážitkoch z reprezentácie sa dozviete z rozhovoru.

Rozhovor so Sofiou Šemelákovou:

Aké boli tvoje pocity keď si sa dozvedela o nominácií na kontrolný zraz?
Zo začiatku som pociťovala stres, nakoľko sme dlho nemali tréningy pre  koronu a nemala som tak natrénované ako by som chcela, ale deň pred odchodom som bola naplno pripravená iísť a dať do toho všetko.

 

Kde sa zraz konal a koľko dní si na ňom strávila?
Zraz sa v  konal   NTC Poprad a boli sme tam päť dní, v pondelok ráno sme mali zraz a v piatok poobede sme už odchádzali.

Poznala si niektoré dievčatá, ktoré tam boli s tebou?
Áno bolo tam veľa báb, čo som poznala z ligy alebo z výberov, čiže som tam nebola úplne sama, a ak som nejaké nepoznala, tak sme sa veľmi rýchlo spoznali.

Čo si si z tréningov odniesla po futbalovej stránke?
Na zraze sme riešili najmä taktiku a ako postupuje ženská reprezentácia od WU15 až do žien. Naučila som sa veľa nových možností ako vytvárať hru, alebo aj ako sa lepšie pohybovať na ihrisku, či už pri útoku alebo obrane.

V čom sa líšil tréningový proces oproti tréningom v NŠK?
Bol pravidelnejší a intenzívnejší. Mali sme skoro každý deň dvojfázové tréningy, k tomu sme mali potom aj vždy regeneráciu, čo sa mi veľmi páčilo a všetky sme boli viac sústredené keďže sme sa chceli každá  ukázať, čo v nás je. Boli tam  náročnejšie cvičenia a väčsina tréningov bola zameraná na hru a ako chcú hrať na zápasoch.

Aké máš teraz klubové a reprezentačné ciele?
V klube by som to rada dotiahla až úplne na úroveň junioriek a posúvala sa ďalej až do žien. V reprezentácii by som bola rada, keby som sa  dostala do nominácie najbližšieho zápasu s Českom, a potom by som rada ostala stálou hráčkou v reprezentácii a prípadne sa dostať až do  žien.