A - tím report zápasu: Prehra v poslednom domácom zápase jesene

NŠK 1922 Bratislava - FKM Karlova Ves Bratislava 0:2

Zostavy:
NŠK 1922:
K. Šlahor-Križan, Varga, Marec, Shabani, Beňo, Zaťko(82. Grajciar), B. Šlahor, Tomšík, Košík(79. Babych), Kovalík(54. Uhlár)

FKM Karlova Ves: Čobrda-S. Uher, Koporec, Krajňak, Varga, Mánik(68. E. Uher), Čižnár(88. Zupka), R. Savčinský(85. Omasta), M. Savčinský, Demian(73. Sokol), Žigmund(73. Bíreš)

V šlágri 14. kola IV. ligy si NŠK zmeralo sily s tímom FKM Karlova Ves Bratislava. Skóre zápasu otvoril v 37. minúte presnou strelou Richard Savčinský. Pred koncom prvého dejstva zvýšil na 2:0 z pokutového kopu Peter Koporec. V druhom dejstve sa náš tím snažil zvrátiť nepriaznivý stav lenže zápas bol herne vyrovnaný a šancí bolo málo. V 79. minúte sa dostal na ihrisko prvýkrát v seniorskej kategórii iba 16-ročný odchovanec nášho klubu Roman Babych. V 84. minúte mohol znížiť striedajúci Adam Grajciar, lenže jeho krížnu strelu skvelým reflexom zneškodnil gólman Čobrda a udržal si čisté konto. FKM Karlova Ves tak zdolala NŠK 1922 Bratislava v pomere 2:0. Poslendý zápas jesennej časti súťaže čaká na zverencov trénera Zachariáša v sobotu 13. 11. 2021 o 13:30 na pôde ŠK Závod.

Pozápasový rozhovor s asistentom trénera Ladislavom Horvátom ml.:

Ako hodnotíte zápas v ktorom Váš tím podľahol Karlovej Vsi 0:2?

Zápas sme stratili v prvom polčase. Dve chyby v šestnástke nás stali body a to hlavne kvôli nedôraznému bráneniu, z čoho plynuli zlé riešenia a nakoniec góly. V ofenzíve sme si však vypracovali len tri jasné príležitosti, pri čom nás mrzí, že sme ani jednu nedokázali premeniť a tým zdramatizovať zápas.

V čom vidíte hlavné príčiny prehry?

Ako som už spomínal, je to nedôrazné riešenie situácií v defenzíve alebo v ofenzíve. Obom gólom sa dalo predísť, ak by hráči na svojich postoch riešili danú situáciu naplno a rozhodne. Prvý gól po autovom vhadzovaní bol útočník zbytočne zdvojený a ani jeden obranca nešiel do lopty naplno, čím mal útočník dostatok času na riešenie situácie. Druhý gól padol síce z penalty, no situácia, ktorá jej predchádzala bola o tom, že si útočník opäť až moc jednoducho spravil priestor a náš obranca zahral rukou pri jeho bránení.  V ofenzíve sme naopak vybrali riešenia, ktoré neboli dostatočne dobre riešené aby z nich mohol padnúť gól. Dve zakončenia z vnútra šestnástky, ktoré mal Šlahor riešené zbrklo a neboli teda zakončené s razanciou alebo správnym smerom. Nájazd Grajciara bol na tom rovnako a súperov brankár ho preto vychytal.

V stretnutí debutoval iba 16-ročný odchovanec NŠK Roman Babych. Ako sa Vám pozdával jeho výkon?

Za tých niekoľko mesiacov, ktoré je s A-tímom v tréningu ukázal, že si svoju príležitosť zaslúži. Tvrdo na sebe pracoval a spravil veľký progres. V zápase riešil niekoľko situácií v strednej vertikále, ktoré zvládol. Dokonca sa nebál ísť aj do súboja so statnejšími súpermi. Sme veľmi radi, že v našom klube vyrastajú mladíci, ktorých dáte do zápasu IV. ligy a vyrovnajú sa výkonom ostatným hráčom na ihrisku. Takto si to predstavujeme s trénermi a postupným dávkovaním minutáže, mu chceme pridávať na zápasovej praxi.

Posledný zápas jesene odohráte na pôde ŠK Závod. Aký zápas očakávate?

Zápasy na Záhorí sú vždy špecifické prostredím, ktoré vytvoria miestny fanúšikovia. Veríme však, že opäť donesieme nejaké body aby sa nám do zimnej prestávky išlo veselšie a nestrácali sme priveľa bodov na čelo tabuľky. Súper zo Závodu má skúsených futbalistov a zaujímavé typy hráčov. Každopádne sa na tieto aspekty zodpovedne prichystáme a budeme chcieť uspieť našim herným prejavom. Srdečne pozývam všetkých našich fanúšikov na posledný zápas sezóny, kde sa im posnažíme výkonom odvďačiť za ich podporu počas celej jesene.