Naše žiačky zdolali FC Nitru
09.05.2022

"V piatok sme odohrali ligový zápas s FC Nitra a ja som veľmi šťastný, že toto veľmi mladé (gro družstva je vekovo wu 13 a hráme ligu wu15) a nové (väčšina hráčok začala s futbalom len pred necelým rokom) družstvo si pripísalo prvé ligové víťazstvo a pevne verím, že hráčkam to vlialo do žíl potrebné zdravé sebavedomie a vieru, že sa oplatí na sebe pracovať a byť trpezliví.

Už v Nitre sme neboli ďaleko od dobrého výsledku, ale v piatok sme to zlomili.

Už v úvode zápasu sme mali obrovskú šancu, keď Čepec v samostatnom nájazde trafila len do brvna. Vo futbale niekedy platí nedáš - dostaneš a potvrdilo sa to aj teraz keď o pár minút neskôr nám súper po našej systémovej chybe v defenzíve dal gól a ujal sa vedenia.

Nás gól nezlomil, naďalej sa baby snažili a podarilo sa, keď Čepec po ďalšom z brejkov vyrovnala.

Druhý polčas sa hral opäť dobrý obojstranný futbal s nasadením, no žial po veľmi prísnom rozhodnutí rozhodcu išiel súper po jedenástke opäť do vedenia na 2:1.

Som rád, že ani druhé vedenie hosti nás nezlomilo a dievčatá sa snažili ďalej a prinieslo to ovocie, keď najskôr Čepec po priamom kope vyrovnala na 2:2 a následne po dôraze a tlaku na obrankyne súpera dala víťazný gól na 3:2.

Som šťastný hlavne za neopísateľnú radosť dievčat, ktoré si už zaslúžili tešiť sa z pocitu víťazstva. Taktiež mám veľkú radosť z toho, že sme v tomto zápase dvakrát otočili nepriaznivý výsledok a napokon vyhrali.

Každá hráčka v tomto zápase išla na dno svojich síl a za to im ďakujem.

O týždeň (nedeľa o 12.00 v Zlatých Moravciach) nás čaká zápas so susedom v tabuľke a verím, že nás víťazstvo povzbudí a po dvoch ligových remízach 2:2 s týmto súperom budeme opäť hrať o víťazstvo.

Ďakujem všetkým dievčatám za úspešný víťazný piatkový zápas, ďakujem rodičom za užasnú podporu a spoluprácu."