A - tím report zápasu: Bezgólová remíza v Jablonovom
22.06.2022

FK Jablonové - NŠK 1922 Bratislava 0:0

Zostavy: FK Jablonové: Hoz, Masarovič, Varsavík, Holič, Velický(59. Machlica), Rybár(35. Vilem), Prokop, Soják, Špoták(90. Polakovič), Ščepka(90. Jánoš), Žonda

NŠK 1922: K. Šlahor, Križan, Varga, Marec(75. Farkaš), Shabani, Jajcay, Zaťko, Beňo(48. Košík), Horvát, Mravec(69. Suvák), B. Šlahor

V 33. Kole IV. ligy skupiny Bratislava sa NŠK predstavilo na pôde FK Jablonové. V prvom dejstve mal náš tím hernú prevahu, ale nepodarilo sa mu skórovať. Najväčšími šancami boli hlavička Mareka Beňa, ktorá tesne minula Hozovu bránu a tvrdá strela obrancu Mariána Križana, ktorú domáci gólman skvele vytesnil nad brvno. Po prvom polčase bol tak na Záhorí stav nerozhodný 0:0. Do druhej polovice hry nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách. V 48. minúte vyrazil brankár Hoz  pokus  Romana Košíka  z priameho kopu. O päť minút fauloval domáci Adam Holič Borisa Šlahora a keďže bol posledným hráčom, uvidel za svoj zákrok červenú kartu. NŠK tak dohrávalo zápas v početnej výhode. Naše družstvo si vypracovalo viacero dobrých možností na skórovanie. Šancu útočníka Mravca brankár Richard Hoz zneškodnil, neskôr vyrazil aj prudké pokusy Borisa Šlahora i dorážajúceho Mateja Zaťka. V závere stretnutia to opäť vyskúšal  obranca Križan, ale gólman Jablonového dokázal jeho  pokus z pravej strany vyraziť. NŠK 1922 Bratislava tak remizovalo na pôde FK Jablonové 0:0. Posledný zápas sezóny 2021/2022 odohrajú zverenci trénera Zachariáša v nedeľu 26.6.2022 o 18:00, kedy privítajú na domácej pôde kolektív TJ Záhoran Kostolište. Toto stretnutie bude vyvrcholením osláv storočnice Novomestského športového klubu 1922 Bratislava, ktoré sa budú konať od soboty 25.6.2022 od 10:00 v areáli  štadióna NŠK  vedľa Kuchajdy. Všetkých fanúšikov, priateľov a podporovateľov nášho klubu srdečne pozývame na oslavy storočnice nášho klubu, ako i na záverečný zápas sezóny.

Autor: Tomáš Emrich