Veveričky pri Kuchajde: Októbrové číslo
11.11.2022

Veveričky pri Kuchajde: Októbrové číslo

Úvod

V aktuálnom vydaní mesačníka Veveričky pri Kuchajde začne s postupným hodnotením výkonov našich tímov počas jesennej časti súťažného ročníka 2022/2023. Za oponu jednotlivých tímov nahliadneme pohľadom trénerov, ktorý majú najdetailnejší prehľad o svojich hráčoch a kolektíve. Súťažné zápasy majú takmer všetky za sebou, v hre ostávajú len dievčenské kategórie ale pracovať na sebe neprestávame.

Tréningový proces je naplánovaný až do 17.12.2022 kedy začne vianočná prestávka. Ukončenie futbalového roka sme si pre vás naplánovali na 10.12.2022, kedy pri priaznivom počasí odohráme obľúbené zápasy rodičov proti deťom alebo detí medzi sebou formou - Mikulášskeho turnaja. Počas tohoto obdobia sa usporiadajú viaceré súťaže ale najmä zdobenie stromčeka, ktorý bude umiestnený na NŠK pod logo v budove. Tréningový proces veľmi dôležitej zimnej prípravy má svoj začiatok naplánovaný na 9.1.2023.

Hodnotenie: WU15 pred poslednými zápasmi jesennej časti

Kategória žiačok WU15 má za sebou prvú časť sezóny a počas novembra odohrajú ako jediné tímy spolu s dorastenkami ešte tri zápasy. Počas letnej prestávky prebrala tím Dominika Šuhajdová, ktorá nám popísala jej trénerské začiatky počas jesennej časti so žiačkami:

„Začiatok našej sezóny bol chaotický. Bolo množstvo veci, ktoré bolo treba zlepšiť a bolo treba začať po malých krokoch. Jedna z veci, ktorú sme ako prvú potrebovali zlepšiť bol počet báb na tréningoch a hlavne aj celkový počet dievčat, ktoré v žiačkach môžu hrať zápasy. To sa nám aj vďaka podpore klubu podarilo a aktuálne mame k dispozícii 16 aktívnych dievčat a minimálna účasť na tréningu je 10 báb, vo väčšine prípadov však okolo 14, čo považujem za veľmi dobrý stav. Druhá vec, na ktorú sme sa zamerali bola individuálna technika a práca s loptou. Baby si potrebovali začať veriť v súbojoch 1 na 1. Toto sa nám podarilo z väčšej časti zlepšiť už v letnej príprave. Výsledkom tohto bolo, že sme počas zápasu prestali loptu odkopávať ale snažili sme sa ísť do prihrávok aj za cenu rizika straty lopty. Následne sme sa zamerali na pozície v hernom rozostavení. Baby často nevedeli kam sa postaviť a hrali štýlom, kde bola lopta tam boli všetky. Stále je to vec, na ktorej pracujeme a učíme sa uvoľniť sa od hráčok a hľadať si voľný priestor. Je však vidieť posun a trošku organizovanejšiu hru. Čo sa týka výsledkov zápasov musíme byt trpezlivý a stále zlepšovať veci, ktoré sa učíme na tréningoch. Baby už začínajú chápať čo, ako a kam. Ešte keď sa k tomu pridá rýchlosť a presnosť tak budeme môcť vidieť skvele výsledky. Nám však sezóna ešte nekončí a čakajú nás ešte 3 zápasy (posledný bude až 20.11.) veríme, že zmeny na výsledkovej tabuli budeme môcť vidieť už pri týchto zápasoch.“

Hodnotenie jesennej časti: Prípravka U11

Aktuálnu časť sezóny pre nás zhrnul tréner kategórie U11 Martin Gubov:

Máme za sebou úvodných šesť kôl a s výnimkou prvého zápasu s Dominom, sme vždy ťahali za kratší koniec povrazu. Rozdiel v kvalite súťaží BFZ a SFZ je výrazný, súperi sú lepší v každej hernej činnosti. Od fyzickej pripravenosti, cez ovládanie lopty, schopnosť zvládať súboje 1:1, dôraz v osobných súbojoch, spôsob bránenia, aktívne napádanie ... Každý jeden zápas je pre nás vysokou školou futbalu. Netreba však hádzať flintu do žita. Koniec koncov, aj my máme momenty, kedy vieme súpera prekvapiť. Dokážeme zakombinovať, individuálne sa presadiť, nebezpečne zakončiť. Takýchto momentov je síce pomenej, ale pevne verím, že každým odohraným zápasom budú pribúdať. Chlapci sa potrebujú „oťukať“ a poriadne „rozkukať“. Mnohé zápasy nezvládame najmä hneď na začiatku, keďže máme až prílišný rešpekt pred súperom. Postupne sa osmeľujeme, len väčšinou je to už za výraznejšieho vedenia súpera a potom už nedokážeme zápas otočiť. Je to predovšetkým v hlavách chlapcov, v ich zdravom sebavedomí. Ale aj na tomto popracujeme a pevne verím, že už v najbližšom zápase so Senicou bude úvod zápasu v našej réžii.

Ako som však spomínal, netreba sa báť, správnym prístupom a chuťou zlepšovať sa, to zvládneme. Pre mňa, ako trénera, je to rovnako veľká výzva, podobne pre klub, pretože sme sa prvýkrát ocitli medzi elitou a určite chceme zanechať dobrý dojem, aby nás súperi začali viac rešpektovať, vnímali našu existenciu a poprípade nás začali pozývať na turnaje s kvalitnou účasťou.

Máme pred sebou ešte tri kolá jesennej časti, ja verím, že naše výkony, výsledky (ale hlavne predvedená hra) budú mať vzostupnú tendenciu.

Hráč mesiaca september: Lukáš Hrdlík

Hráčom mesiaca september bol vyhlásený Lukáš Hrdlík z kategórie U11, ktorá pod vedením trénera Martina Gubova. Ročník 2012 v tejto vekovej kategórií je účastníkom súťaže prípraviek SFZ a získava cenné skúsenosti v prvej sezóne proti tímom zložených z útvarov talentovanej mládeže a akadémií. Lukáš sa ani v konkurencií hráčov v najvyššej súťaži nestratil a zaslúžil si od trénera nomináci, ktorú zhodnotil takto: „Luky Hrdlík si ocenenie Hráč mesiaca plne zaslúži. Jednak za svoje výkony v majstrovských zápasoch, jednak za prístup na tréningoch. V zápasoch príkladne bojuje, je jedným z mála hráčov, ktorí to takzvane "nezabalia" ani za nepriaznivého stavu a ťahá náš tím aj v ťažších momentoch zápasov. Ako tréner sa môžem vždy spoľahnúť na to, že nič neodflákne a je mojou predĺženou rukou na ihrisku. Čo veľmi oceňujem je fakt, že sa vždy zdravo nahnevá, ak dostaneme gól alebo niečo pokazíme. Jednoducho žije futbalom naplno počas nie len počas zápasov ale aj tréningov, za čo si ocenenie v tomto mesiace plne zaslúži.

 

Hodnotenie jesennej časti: B - tím

Jesennú časť B – tímu, ktorá pracuje na báze prepojenia nášho dorastu so seniorským futbalom  a A – tímom zhodnotil pre nás vedúci tímu našej juniorky alebo ak chcete B – tímu Tomáš Emrich:

„Náš B-tím vstúpil do novej sezóny novovytvorenej VI. ligy OBFZ Bratislava - Mesto po reorganizácií súťaží a stretol sa aj v novom ročníku s prevažne známymi súpermi. Po sľubnom štarte s tromi víťazstvami po sebe prišli tesné prehry s mužstvami zo spodných poschodí tabuľky a v záverečnej fáze súťaže aj prehry s vyššími gólovými rozdielmi proti družstvám bojujúcim o postup. Pozitívom je zapojenie niekoľkých šikovných talentovaných futbalistov z nášho staršie dorastu do stretnutí rezervného tímu. Nakoľko je presun z dorasteneckého do mužského futbalu považovaný za veľmi náročný, je dobré, keď si môžu talentovaní mladíci vyskúšať mužský futbal a získať potrebnú hernú minutáž, prax a získavať skúsenosti. Hráči ako Karim Abdellaoui, Roman Babych alebo Marko Mitošinka sú dobrým príkladom kvalitnej práce s mládežou, ktorú v našom klube odvádzame. Jesennú časť zakončil náš tím uplynulú nedeľu tesnou prehrou na pôde OŠK Chorvátsky Grob, keď sa o náš jediný presný zásah postaral stredopoliar Jakub Hošo. Po trinástich odohraných kolách má NŠK 1922 Bratislava B-tím na konte 13 bodov s bilanciou 4 výhry, 1 remíza a 8 prehier a pasívnym skóre 29:31. Najlepším strelcom tímu bol na jeseň Martin Csiba so 6 gólmi. V VI. lige nasleduje dlhá zimná prestávka, ktorú náš tím využije na kvalitnú prípravu na odvetnú časť súťaže. Tú začneme 19.3.2023 kedy o 15:00 privítame na domácej pôde družstvo TJ Malinovo. Veríme, že naše mužstvo ukáže v jarných zápasoch solídnu hru a uspokojivé výsledky, ktoré povedú k dobrému umiestneniu v konečnej tabuľke. Ďakujeme  všetkým priaznivcom a priateľom nášho futbalového klubu za podporu počas jesene a veríme, že svoju priazeň zachováte veveričkám od Kuchajdy aj v roku 2023.“