Ivanka p. Dunaji vyliata z Pohára BFZ pri Kuchajde už v 1. kole
18.11.2022

Pohár BFZ má svoju vážnosť, o čom presvedčil v 1. kole takmer zaplnený štadión NŠK pri Kuchajde. Domáci hrali od úvodu s favoritom z Ivanky pri Dunaji vyrovnanú partiu a aj vďaka gólmanom Kikovi Šlahorovi a Marcelom Szocsovi sa išlo do kabín bez gólov. Do 2. polčasu brankár domácich prepustil rukavice Markovi Kozánekovi a na miesto rýchlikov Košíka a Zemana sa dostali do hry „oceľové mašiny“ Laco Horvát s Radom Midom. Ako prvá udrela v 61. minúte hosťujúca Ivanka pri Dunaji, keď priamy kop od polovice ihriska zužitkoval Tomáš Bremser a poslal 2. mužstvo IV. ligy Majstrovstiev regiónu do vedenia. Vzápätí sa však nielen strelec gólu, ale aj jeho kolega Samo Hegyi vyfaulovali na Lacovi Horvátovi a pred očami sa im po druhej žltej karte začervenalo ... Blížil sa záver zápasu, do šestnástky hostí lietali centre ako lietadlá, no obrana na čele s kapitánom Viktorom Hálom ich odvracala ako dispečer leteckú katastrofu. Lenže bežali posledné sekundy nastaveného času a priamy kop napálil Šimon Ondrej do brvna odtiaľ sa cez brankára hostí dostala lopta až k Lacovi Horvátovi a ten sa nepomýlil – 1:1 a thriller ako z dielne Luca Bessona mohol pokračovať penaltovým rozuzlením.

Začínala Ivanka 1:0, Palko Kríš odpovedal 1:1, Marko Kozánek chytá, Šimon Ondrej nedáva, Marko je opäť muž na svojom mieste, Laco Horvát nepremieňa, hostia dávajú, Luky Varga nie ... Na rade je piata séria, hráča Ivanky za stavu 2:1 vychytáva skvelý Kozánek, Novomešťania sa držali za plecia v stredovom kruhu ... Xhuljan Shabani chladnokrvne na 2:2 a thriller sa mení na vabank! Ivanka áno, taktiež kapitán NŠK Majo Križan 3:3. Siedma séria a Marko Kozánek sa pasuje do role hrdinu, chytá Rado Mida premieňa a tak dámy a páni, zrátané-podčiarknuté NŠK 1922 Bratislava : FK Slovan Ivanka pri Dunaji 1:1, po penaltách 4:3. Na Kuchajde vyviera gejzír radosti, sme v jarnom štvrťfinále! Ďakujeme za podporu fanúšikom a vidíme sa opäť v marci!

Autor: Miro Mihalík