A - tím report zápasu: Výhra na oslave storočnice
NŠK 1922 Bratislava - TJ Záhoran Kostolište 5:1 Góly: 20. 61. Mravec, 38. Zaťko, 39. Suvák, 56. Farkaš-81. Bartoš Zostavy: NŠK 1922 Bratislava: K. Šlahor, Križan, Varga, Marec, Shabani, Jajcay, Zaťko(55. Farkaš), Suvák(86. Laca), Horvát, Mravec(80. Kriš), B. Šlahor TJ Záhoran Kostolište: Čermák, Kovarik, T. Tuhovčák(46. Buček), M. Tuhovčák, Siekel, Valúch, Bartoš, Haľko, Juriga(46. Malý), Chalány, Gajdár V záverečnom 34. kole IV. ligy skupiny Bratislava sa NŠK predstavilo na domácej pôde proti druhému tímu tabuľky TJ Záhoran Kostolište.  Tento zápas bol vyvrcholením osláv storočnice Novomestského športového klubu 1922 Bratislava, ktoré prebiehali počas uplynulého víkendu v areáli pri Kuchajde. Náš tím začal zápas aktívne a od začiatku mal hernú prevahu. Skóre otvoril v 20. minúte útočník Filip Mravec, keď zblízka prekonal brankára Čermáka. V 38. minúte  po Horvátovej prihrávke z pravej strany rozvlnil sieť presným zakončením  mladý záložník Matěj Zaťko a zvýšil vedenie NŠK na 2:0. Zakrátko udreli domáci tretíkrát, keď Horvátovu prihrávku pretavil na gól prudkou prízemnou strelou k žrdi Samuel Suvák. Po prvom polčase tak viedlo NŠK nad TJ Záhoran Kostolište v pomere 3:0. Do druhého dejstva urobil tréner hostí Vladimír Kožuch dve zmeny v zostave, keď Tomáša Tuhovčáka a Milana Jurigu vymenili Milan Buček a Igor Malý. V 56. minúte viedol domáci kolektív už 4:0, keď sa exportnou strelou presadil striedajúci talentovaný mladík Martin Farkaš, pre ktorého to bol debutový gól medzi mužmi. O päť minút strelil svoj druhý gól v zápase Filip Mravec, keď zakončil strelou po zemi brejkovú situáciu po prihrávke od Borisa Šlahora. V 81. minúte znížil na 5:1 hosťujúci  útočník Dominik Bartoš. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a tak NŠK 1922 Bratislava zdolalo TJ Záhoran Kostolište presvedčivo 5:1.  Toto víťazstvo znamená, že sa náš tím umiestnil v tabuľke IV. ligy Bratislava na konečnom 3. mieste, so ziskom 63 bodov a aktívnym skóre 74:35 a postupuje do budúcoročnej novovytvorenej najvyššej regionálnej súťaže. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu stretnutia Rastislava Hádeka tak vypukli na hracej ploche oslavy zaslúženého postupu i úspešnej sezóny. V priebehu troch rokov sa jedná už o tretí postup NŠK 1922 Bratislava do vyššej súťaže. Všetkým priaznivcom a podporovateľom nášho klubu srdečne ďakujeme za podporu počase celého ročníka 2021/2022 a tešíme sa na novú sezónu.         Autor: Tomáš Emrich
01.07.2022
Mesačník NŠK - Veveričky pri Kuchajde mesiac Jún - 100 rokov klubu
Novomestský športový klub tento rok oslávi 100 rokov, preto sme si pre vás pripravili bohatý kultúrno-spoločenský program, atraktívne akcie pre deti a tomboly o vecné ceny. Chceme osláviť významné jubileum tak ako sa patrí, vo veľkom štýle a k tomu nesmie chýbať ani futbal. V nedeľu nás čakajú počas dňa zápasy rodičov s deťmi a po nich veľké vyvrcholenie osláv storočnice, najdôležitejší zápas sezóny rozhodne o tom, či A-tím postúpi do vyššej súťaže. Na záver spolu zhodnotíme hráča mesiaca za mesiac máj. Poďme sa pozrieť čo nás čaká.   Sobota V sobotu sa nám program storočnice začína o 10:00 turnajom starých pánov, spolu s ktorým, zároveň otvoríme súťaže pre deti, ktoré budú sprevádzané zábavnými atrakciami a maľovaním na tvár. Súťaže pre deti vyvrcholia tombolou, v ktorej ako ceny budú pre vylosovaných rôzne športové balíky od partnerov NŠK a samotného klubu. Na odovzdávanie cien si budete ale musieť počkať, pretože tesne pred vyhlásením tomboly nás o 14:00 čaká odovzdávanie plakiet pre bývalých funkcionárov nášho klubu od Slovenského futbalového zväzu a Bratislavského futbalového zväzu, po ktorých budú ocenení aj víťazi turnaja starých pánov. Určite si nenechajte ujsť tieto slávnostné momenty, pretože na nich o 14:30 nadväzuje vyhlasovanie tomboly o vyššie menované ceny. Oplatí sa ale neodchádzať ani po tombole, nakoľko sa na pódiu v našom areáli predstavia od 15:00  tanečné skupiny, ktoré vás budú zabávať až do 17:00. Samotný vrchol sobotňajšieho programu bude patriť vyhláseniu storočnice. O 17:00 si slávnostne všetci zablahoželáme k 100 – tému výročiu nášho klubu s prezidentom Marianom Belianskym, za prítomnosti starostu mestskej časti – Bratislava Nové Mesto Rudolfa Kusého.   Nasledovať bude hudobný program o ktorý sa postará Vlado „Ceco“ Pašek. Klubová tombola, v ktorej sú ceny od našich partnerov Grif, Demišport, Klinika Refit, Grillhaus Pinbal a reštaurácie Com Bui, je naplánovaná o 19:00. Hudbou budeme pokračovať až do 21:30, kedy je na pláne premiéra filmu 100 rokov NŠK a po jeho premietaní bude oficiálne ukončenie soboty.   Nedeľa Sobotou oslavy však nekončia. Srdečne pozývame všetkých hráčov, rodičov ale aj ďalších rodinných príslušníkov na oslavy storočnice NŠK aj počas nedele. Od 14:00 budete môcť v našom areáli stráviť deň spolu so svojimi ratolesťami a z chuti si zašportovať. Na hráčky a hráčov NŠK čaká zápas medzi jednotlivými kategóriami, zatiaľ kým rodičia môžu stráviť čas pri volejbale, basketbale alebo aj pri grilovaní a posedení. Neskôr bude nasledovať obľúbený zápas detí proti rodičom. O 18:00 sa odohrá zápas nášho A-tímu: NŠK 1922 Bratislava - TJ Záhoran Kostolište, v ktorom pôjde o postup našich seniorov do najvyššej regionálnej súťaže. Tým to ale nekončí, po zápase bude nasledovať na záver dňa hudobný program, ktorý ukončí oslavy storočnice NŠK. Veríme, že sa na víkend všetci tešíte a spolu oslávime ako jedna veľká futbalová rodina tento významný klubový sviatok. Tešíme sa na vás!   Hráč mesiaca máj: Marko Mitošinka Marko Mitošinka nastrieľal v aktuálnej sezóne 13 gólov, čo ho radí medzi najlepších strelcov nášho klubu. Už v 17 rokoch vo veku mladšieho dorastenca patrí medzi opory staršieho dorastu a nazrel aj do seniorských kategórií. Markovu sezónu zhodnotil Ladislav Horvát ml.: „Marko urobil v mojich očiach od svojho začiatku v NŠK veľký progres. Nie je to len o jeho technicko-taktickom napredovaní, ale aj o psychike. Už v úvode svojho pôsobenia u nás mal v sebe niečo špecifické, to čo potrebujú útočníci, a to bol správny výber miesta. Síce nebol tak gólový, no postupne sa začal presadzovať, čo jasne ukazuje počet gólov, ktorý nastrieľal v tejto sezóne. V tíme dorastencov bol najlepším strelcom a svojimi výkonmi pomohol k dobrým jarným výsledkom pod vedením trénera Midu. Výkonmi a pracovitosťou si zaslúžil aj miesto v tréningovom procese seniorov, čo ma veľmi teší.  Myslím si, že pod trénerom Midom spravil veľmi správne kroky k tomu, aby bol v budúcnosti úspešný a pokiaľ zotrvá v mentálnom nastavení aké má, rastie nám v ňom kvalitný útočník.“   Autori: Ladislav Horvát a Marko Kozánek
23.06.2022
A - tím report zápasu: Bezgólová remíza v Jablonovom
FK Jablonové - NŠK 1922 Bratislava 0:0 Zostavy: FK Jablonové: Hoz, Masarovič, Varsavík, Holič, Velický(59. Machlica), Rybár(35. Vilem), Prokop, Soják, Špoták(90. Polakovič), Ščepka(90. Jánoš), Žonda NŠK 1922: K. Šlahor, Križan, Varga, Marec(75. Farkaš), Shabani, Jajcay, Zaťko, Beňo(48. Košík), Horvát, Mravec(69. Suvák), B. Šlahor V 33. Kole IV. ligy skupiny Bratislava sa NŠK predstavilo na pôde FK Jablonové. V prvom dejstve mal náš tím hernú prevahu, ale nepodarilo sa mu skórovať. Najväčšími šancami boli hlavička Mareka Beňa, ktorá tesne minula Hozovu bránu a tvrdá strela obrancu Mariána Križana, ktorú domáci gólman skvele vytesnil nad brvno. Po prvom polčase bol tak na Záhorí stav nerozhodný 0:0. Do druhej polovice hry nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách. V 48. minúte vyrazil brankár Hoz  pokus  Romana Košíka  z priameho kopu. O päť minút fauloval domáci Adam Holič Borisa Šlahora a keďže bol posledným hráčom, uvidel za svoj zákrok červenú kartu. NŠK tak dohrávalo zápas v početnej výhode. Naše družstvo si vypracovalo viacero dobrých možností na skórovanie. Šancu útočníka Mravca brankár Richard Hoz zneškodnil, neskôr vyrazil aj prudké pokusy Borisa Šlahora i dorážajúceho Mateja Zaťka. V závere stretnutia to opäť vyskúšal  obranca Križan, ale gólman Jablonového dokázal jeho  pokus z pravej strany vyraziť. NŠK 1922 Bratislava tak remizovalo na pôde FK Jablonové 0:0. Posledný zápas sezóny 2021/2022 odohrajú zverenci trénera Zachariáša v nedeľu 26.6.2022 o 18:00, kedy privítajú na domácej pôde kolektív TJ Záhoran Kostolište. Toto stretnutie bude vyvrcholením osláv storočnice Novomestského športového klubu 1922 Bratislava, ktoré sa budú konať od soboty 25.6.2022 od 10:00 v areáli  štadióna NŠK  vedľa Kuchajdy. Všetkých fanúšikov, priateľov a podporovateľov nášho klubu srdečne pozývame na oslavy storočnice nášho klubu, ako i na záverečný zápas sezóny. Autor: Tomáš Emrich
22.06.2022
Výsledky našich tímov: víkend 18.6 - 19.6.2022
SOBOTA: II. liga SŽ - U15 NŠK 1922 Bratislava - ŠK Bernolákovo  1:1 III. liga SD - U19 FC Ružinov - Bratislava NŠK 1922 Bratislava  1:0 II. liga MŽ - U13 NŠK 1922 Bratislava - ŠK Bernolákovo  2:0   NEDEĽA: IV. liga Bratislava FK Jablonové - NŠK 1922 Bratislava (A)  0:0
20.06.2022
ZÁPASY TÍMOV NŠK: SOBOTA 18.6. - NEDEĽA 19.6.2022
SOBOTA: 09:00 II. liga SŽ - U15 NŠK 1922 Bratislava - ŠK Bernolákovo 10:00 III. liga SD - U19 FC Ružinov - Bratislava NŠK 1922 Bratislava 11:00 II. liga MŽ - U13 NŠK 1922 Bratislava - ŠK Bernolákovo   NEDEĽA: 18:00 IV. liga Bratislava FK Jablonové NŠK 1922 Bratislava (A)
17.06.2022
A - tím report zápasu: Závod o postup, neprerušil ŠK Závod
NŠK 1922 Bratislava ŠK Závod 5:1 Góly: 14.55. B. Šlahor, 34. Varga z 11m, 68. Beňo, 76. Mravec, 82. Čemba Zostavy: NŠK 1922: K. Šlahor, Križan(10. Marec), Varga, Lysák, Shabani(54. Horvát), Suvák(56. Beňo), Jajcay, Zaťko, B. Šlahor, Košík, Mravec ŠK Závod: Žolna, Brunclík, Kozák, Hyll, Malík, Petrík, Benca, Blažek, Čemba, Drahoš, Slovinsky V 32. Kole IV. ligy Bratislava privítalo NŠK na domácej pôde družstvo ŠK Závod. Novinkou na našom štadióne bol fanklub vytvorený z detí, ktoré pôsobia v NŠK. V úvode zápasu sa vyznamenal brankár  Kristián Šlahor, keď zneškodnil samostatný nájazd hosťujúceho kolektívu. Už v 10. minúte musel byť po súboji s hosťujúcim Malíkom ošetrovaný a následne odvezený do nemocnice domáci obranca Marián Križan. Hráč nášho tímu bol z nemocnice ešte v ten deň prepustený a je v poriadku. Na jeho miesto nastúpil Filip Marec. Skóre zápasu otvoril v 14. minúte po Vargovej prihrávke presným zakončením Boris Šlahor. V 34. minúte premenil zvýšil na 2:0 z pokutového kopu Lukáš Varga. V 38. minúte malo naše mužstvo výhodu druhého pokutového kopu, lenže brankár Žolna  vyrazil strelu Adriána Lysáka. Po prvom polčase tak viedlo NŠK 1922 Bratislava nad ŠK Závod v pomere 2:0. Do druhého dejstva nastúpili oba tímy bez zmien v zostave. Na 3:0 pre NŠK zvýšil v 55. minúte svojím druhým gólom v zápase Boris Šlahor. V 68. minúte navýšil náskok domáceho kolektívu na 4:0 presnou krížnou strelou striedajúci Marek Beňo. O osem minút strelil piaty gól NŠK po zakončení samostatného prieniku útočník Filip Mravec. V 82. minúte znížil na 5:1 útočník Závodu Marek Čemba, ktorý prekonal gólmana Šlahora prízemnou strelou k žrdi. Ďalšie góly už v zápase nepadli a tak NŠK 1922 Bratislava zdolalo ŠK Závod presvedčivo 5:1. Tento zápas bol zároveň rozlúčkou pre Adriána Lysáka s naším klubom. Hráčovi ďakujeme za služby, ktoré odviedol pre NŠK 1922 Bratislava a želáme mu veľa úspechov v ďalšej kariére. Zároveň ďakujeme nášmu fanklubu za vytrvalé povzbudzovanie počas celého stretnutia a vytvorenie skvelej atmosféry  Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Zachariáša v nedeľu 19.6.2022 o 18:00 na pôde FK Jablonové. Všetkých priaznivcov a priateľov nášho klubu srdečne pozývame na tento dôležitý zápas. Autor: Tomáš Emrich
14.06.2022
Výsledky našich tímov: víkend 11.6 - 12.6.2022
SOBOTA: IV. liga Bratislava NŠK 1922 Bratislava (A) ŠK Závod 5:1 III. liga SD - U19 MŠK Kráľová pri Senci (A) NŠK 1922 Bratislava 0:2 II. liga SŽ - U15 FC IMAS NŠK 1922 Bratislava 2:0 II. liga MŽ - U13 FC IMAS NŠK 1922 Bratislava 4:2   NEDEĽA: V. liga Seniori S5A NŠK 1922 Bratislava (B) MŠK Iskra Petržalka 4:1
13.06.2022
Premiéra veveričej fanzóny!!!
Rozhodli sme sa všetkým našim fanúšikom NŠK usporiadať na naše domáce zápasy fanúšikovskú tribuúnu. Bude na nej bubon, rapkáče ale čo je hlavné tak veríme že super atmosféra. Týmto oficiálne pozývame rodičov s deťmi aby na NŠK prišli a vyhradená zóna bude pre vás pripravená. Je to bočná tribúna ktorá je hneď vedľa hlavnej tribúny, tešíme sa na vás!
10.06.2022
ZÁPASY TÍMOV NŠK: SOBOTA 11.6. – NEDEĽA 12.6.2022
SOBOTA: 13:30 IV. liga Bratislava NŠK 1922 Bratislava (A) ŠK Závod 14:00 III. liga SD - U19 MŠK Kráľová pri Senci (A) NŠK 1922 Bratislava 16:00 II. liga SŽ - U15 FC IMAS NŠK 1922 Bratislava 17:30 II. liga MŽ - U13 FC IMAS NŠK 1922 Bratislava NEDEĽA: 17:30 V. liga Seniori S5A NŠK 1922 Bratislava (B) MŠK Iskra Petržalka
10.06.2022
A - tím report zápasu: Dominancia v Zohore
FKM Karlova Ves Bratislava NŠK 1922 Bratislava 0:3 Góly: 31. Varga, 36. Košík, 70. Beňo Zostavy: FKM Karlova Ves: Kaba-Uher, Krajňak(73. Grečnár), Varga, Mánik(46. Bíreš), Čižnár, R. Savčinský, Zupka, M. Savčinský, Demian, Omasta(64. Dvorák) NŠK 1922: Šlahor-Križan, Varga, Lysák, Shabani, Suvák(80. Farkaš), Jajcay, Zaťko, Beňo(86. Marec), Košík, Horvát(74. Fulop) V 31. kole IV. ligy skupiny Bratislava čakal na A-tím NŠK  zápas proti mužstvu FKM Karlova Ves Bratislava. Tento duel tabuľkových susedov sa odohral na ihrisku v Zohore. Skóre zápasu otvoril v 31. minúte hlavou stopér NŠK Lukáš Varga. O päť minút zvýšil náskok nášho tímu po Horvátovej prihrávke tvrdou strelou Roman Košík. Po prvom polčase tak viedlo NŠK nad FKM Karlova Ves v pomere 2:0. Do druhého polčasu urobili domáci jednu zmenu, keď Richarda Mánika vymenil Alexander Bíreš. Skóre stretnutia uzavrel v 70. minúte po spätnej prihrávke Mariána Križana presným zakončením Marek Beňo. NŠK 1922 Bratislava tak zdolalo FKM Karlova Ves  v pomere 3:0 a zvládlo ďalší dôležitý zápas v boji o miestenku do najvyššej regionálnej súťaže pre budúcu sezónu. Nasledujúce stretnutie odohrajú zverenci trénera Zachariáša v sobotu 11.6.2022 o 13:30 na domácej pôde proti kolektívu ŠK Závod. Všetkých priaznivcov a podporovateľov nášho klubu srdečne pozývame na tento zápas. Autor Tomáš Emrich
07.06.2022
Výsledky našich tímov: víkend 4.6 - 5.6.2022
SOBOTA: BFZ - U11 (PMA1) PŠC Pezinok (A) - NŠK 1922 Bratislava (B) 3:4 I. LD - WU19 NŠK 1922 Bratislava - FC Union Nové Zámky (A) 0:12 BFZ - U10 (PMB1) PŠC Pezinok (A) - NŠK 1922 Bratislava (B) 4:11 I. LŽ - WU15 NŠK 1922 Bratislava - FC Union Nové Zámky (A) 0:18   NEDEĽA: BFZ -  U11 (PMA1) FK Dúbravka (A) - NŠK 1922 Bratislava (A) 15:5 BFZ -  U10 (PMB1) FK Dúbravka (A) - NŠK 1922 Bratislava (A) 15:5 II. liga SŽ - U15 NŠK 1922 Bratislava FC - Žolík Malacky 0:4 III. liga SD - U19 NŠK 1922 Bratislava - PŠC Pezinok 1:1 II. liga MŽ - U13 NŠK 1922 Bratislava FC - Žolík Malacky 1:3 V. liga Seniori S5A FK MARIATHAL - BRATISLAVA NŠK 1922 Bratislava (B) 5:6 IV. liga Bratislava FKM Karlova Ves Bratislava - NŠK 1922 Bratislava (A) 0:3
06.06.2022
ZÁPASY TÍMOV NŠK: SOBOTA 4.6 - NEDEĽA 5.6.2022
SOBOTA: 9:00 BFZ - U11 (PMA1) PŠC Pezinok (A) - NŠK 1922 Bratislava (B) 10:00 I. LD - WU19 NŠK 1922 Bratislava - FC Union Nové Zámky (A) 11:00 BFZ - U10 (PMB1) PŠC Pezinok (A) - NŠK 1922 Bratislava (B) 12:00 I. LŽ - WU15 NŠK 1922 Bratislava - FC Union Nové Zámky (A) 13:00 BFZ - PRÍPRAVKA U9 (PMC) Turnaj FK Dúbravka 16:00 BFZ - PRÍPRAVKA U9 (PMC) Turnaj FK Dúbravka   NEDEĽA: 09:00 BFZ -  U11 (PMA1) FK Dúbravka (A) - NŠK 1922 Bratislava (A) 09:00 BFZ -  U10 (PMB1) FK Dúbravka (A) - NŠK 1922 Bratislava (A) 10:00 II. liga SŽ - U15 NŠK 1922 Bratislava FC - Žolík Malacky 10:00 BFZ - PRÍPRAVKA U8 (PMD) Turnaj ŠK Slovan Bratislava 10:30 III. liga SD - U19 NŠK 1922 Bratislava - PŠC Pezinok 11:45 II. liga MŽ - U13 NŠK 1922 Bratislava FC - Žolík Malacky 17:30 V. liga Seniori S5A FK MARIATHAL - BRATISLAVA NŠK 1922 Bratislava (B) 17:30 IV. liga Bratislava FKM Karlova Ves Bratislava - NŠK 1922 Bratislava (A)