Zápasy našich tímov -  víkend 24.3. - 25.3.
V. liga Seniori BFZ   25.3. 2018 15:00 Štadión NŠK  NMŠK 1922 Bratislava : TJ Jarovce                          I.liga žien 24.3.2018 12:00 Mestský štadión Michalovce MFK Zemplín Michalovce : NMŠK 1922 Bratislava                    III.liga SD BFZ 24.3.2018 9:30 NTC Senec MŠK Senec : NMŠK 1922 Bratislava U19        III. liga MD BFZ 25.3.2018 13:00 Štadión FCPA FC Petržalka Akadémia :NMŠK 1922 Bratislava U17                    I. liga Juniorky 24.3.2018 14:00 Mestský štadión Michalovce MFK Zemplín Michalovce : NMŠK 1922 Bratislava WU19                   Starší žiaci (SZM) 25.3.2018 10:00 Štadión NŠK NMŠK 1922 Bratislava U14 : FC Ružinov Bratislava     Mladší žiaci (MZM)  25.3.2018 11:45 Štadión NŠK NMŠK 1922 Bratislava U12 : OŠK Chorvátsky Grob  
23.03.2018
Nová tvár Novomestského športového klubu
Futbal sa v dnešných časoch posúva veľmi rýchlo s dobou. Aby sme ako NŠK napredovali, vedenie klubu sa zameriava na všetky stránky rozvoju klubu. Pre futbalové organizácie je nevyhnutnosťou mať funkčný marketing. Ani v tomto aspekte nechceme zaostávať za profesionálnymi klubmi a snažíme sa v našich podmienkach vyvinúť maximálne úsilie. Branding ktorý bol vytvorený pred vznikom NMŠK už mal viac ako päť rokov. Bolo preto nevyhnutnosťou zapracovať na určitých zmenách a opäť priniesť niečo nové pre všetkých ktorý sa o NŠK zaujímajú. Do novej sezóny sme už vstúpili s novým logom. Od počiatku tvorby loga sme chceli zachovať tradičnú veveričku ktorú sme umiestnili na bielo-červené pozadie. Dotvoril to prstenec s výrazným názvom klubu. Na verejnosť táto zmena mala veľmi pozitívny vplyv. Ďalšia zmena ktorá prebehne je upravenie skratky. NMŠK s ktorým klub vznikal bola kvôli lepšej propagácií zmenená na NŠK. Táto úprava má viacero pozitív ako napríklad ľahšiu výslovnosť alebo lepšiu grafickú tvarovateľnosť.  V poslednej fáze sme sa pustili do hlavného zámeru rebrandingu. Starý web bola len klasická šablóna ktorá bola miestami neprehľadná. Vedenie teda po dohode s našim trénerom Pavlom Brunnerom pristúpilo na vytvorenie stránky šitej na mieru pre naše potreby. Nájdete v nej mnoho nových informácií ktoré budú pridané v najbližších dňoch. Prioritou bolo aby informovanosť o klube stúpla, preto má stránka mnoho nových funkcií na ktorých každý nájde čo potrebuje. V neposlednom rade sa zlepšil grafický vzhľad ktorý je v klubových farbách.  Veríme že sa Vám zmeny budú páčiť a spoločne budeme naďalej rozvíjať bielo-červené farby Novomestského športového klubu. 
22.03.2018
„A“ tím do jarnej časti s jasným cieľom
Po nevydarenej jesennej časti sezóny, je tím Ladislava Horváta st. na poslednom mieste tabuľky V. ligy Obfz – mesto. Kvôli celkovej obmene kádra sa hráči dlho zohrávali a na výsledkoch to bolo vidno. Až ku koncu októbra, sa prejavila tvrdá práca a predpoklady ktoré majú. Predvedená hra sa zlepšovala, preto prišli aj výsledky. Existenčný zápas na horúcej pôde Chorvátskeho Grobu, skončil pre našich hráčov pozitívnym výsledkom 1:2. Záverečný zápas jesene sme doma privítali ŠK Krasňany a bolo sa na čo pozerať. Chlapci posmelení víťazstvom prestrieľali súpera 5:3 a to najmä zásluhou Mariána Križana ktorý vsietil 4 góly. Po poslednom kole sme na predposledný OŠK Chorvátsky Grob strácali 2 body. Cieľ daný na úvod zimnej prípravy bol teda jasný. Urobiť všetko preto, aby sme zotrvali v V. lige. Tím sa zúčastnil zimnej ligy BFZ kde striedal dobré výsledky so slabšími proti treťoligistom. Na záver prípravy sme odohrali ešte tri zápasy, všetky sme vyhrali. S GFC Griňava zápas skončil vysokou výhrou 8.3, s FK Dragons 4:0. Na záver sme privítali v prípravnom zápase ŠK Šenkvice. Ťažký terén na našom vedľajšom ihrisku poriadne preveril oba tímy.  V prvom polčase sme sa ujali vedenia a nepremenili viaceré šance. Úvod druhého polčasu patril našim hráčom. Po dlhšom tlaku sme skórovali z penalty. Od toho momentu bol zápas bojovný, hralo sa vo vysokom tempe hore-dole. Súperovi sa nakoniec podarilo prekonať nášho brankára a upraviť tak výsledok na 2:1. Záver zápasu si už naši hráči postrážili a sebavedomo dokráčali k tretej výhre v rade. Celý klub verí že po dobrom závere jesennej časti a zimnej prípravy, začneme úvodný zápas kvalitným výkonom. V sobotu 17.3.2018 odohráme zápas proti MŠK Iskra Petržalka na súperovej pôde o 10:30.
22.03.2018
Mladší žiaci U13 obsadili 4. miesto v Modre
Prvý zápas sme hrali s FK Družstevník Blatné,ktorý skončil v nás prospech po úspešnom zakončení Adama Tesáka. Chalani sa predviedli v tomto zápase v dobrom svetle. Plnili skoro všetko čo sme si povedali v šatni. Hrali pozorne a hlavne rozumne s chladnou hlavou. Súpera sme nepustili do žiadnej veľkej šance. Druhy zápas sme odohrali proti ŠK Svätý Jur. Začiatok zápasu sme zaspali, čo chcel využiť súper,ktorý si vypracoval veľa šancí, no v bráne nás podržal Alex Kovtun. Po faule v brankovisku sme zahrávali penaltu, ktorú s prehľadom premenil Viliam Herceg. Po tomto góle sa zvýšila úroveň zápasu. Hralo sa neustále hore-dole, vytvárali sa šance na oboch stranách, no bohužiaľ my sme už gól nedali ale super áno. Využili protiútok pri ktorom išli dvaja na jedného. Po krátkej pauze ktorej nás čakal zápas plný nervov, keďže tento zápas znamenal pre nás či postúpime zo skupiny alebo nie. Hrali sme proti domácim FC Slovan Modra. V každom zápase sme úroveň posunuli o niečo vyššie a tento zápas to len potvrdil. Chalani takmer celý zápas hrali organizovane, odhodlane a s prekvapivo kvalitnými kombináciami. Pravdu povediac, takto dobre som ich ešte nevidel hral. Väčšinu zápasu sme boli, lepší. Vyhrávali sme 3 minúty do konca zápasu už 1:4 po krásnych góloch Hercega, Baláža, Jakaboviča, Mádyho. Škoda toho záveru kedy sme úplne prestali hrať našu hru. Súper nám udelil 2 góly behom dvoch minút no nakoniec sme tento zápas zvládli s úspešným koncom .Postúpili sme z prvého miesta. V semifinále sme sa stretli s FK Slovan Ivanka pri Dunaji. Bol to nervózny zápas, chalani cítili obrovský tlak. Po spornej situácii kedy nám rozhodkyňa neuznala gól ,boli chalani nervózny a nesústredili sa na svoj výkon. A tak sme prehrali 1:0. Posledný zápas o 3.miesto s PŠC Pezinok sme prehrali 2:0. Tento zápas chalani už len odbehali. Nebolo tam nič z toho čo sme trénovali, nič z toho čo bolo vidieť v predchádzajúcich zápasoch. Bol to jednoznačne psychicky blok z toho,že sme prehrali v semifinále. Verím že aj z takýchto zápasov si zoberieme ponaučenie a v ďalších zápasoch sa tieto skúsenosti prejavia.
22.03.2018
Prípravka U11 na turnaji v Maďarsku
 Chalani vstúpili do turnaja plne koncentrovaní a sústredení. Na ihrisku plnili to, čo bolo povedané v kabíne. Prve tri zápasy robili to čo mame natrénované. Boli v pohybe, súperom nedali priestor, ukazovali sa, strieľali, snažili sa o kombináciu. Konečne sme trochu zvýšili aj úspešnosť premieňaní šancí. Žiaľ stratili sme aj tri body v záveroch zápasov, kedy súper vyrovnal resp.strelil víťazný gól v poslednej minúte. To však nemenilo nič na kvalitnom výkone našich chalanov. Po dobrom úvode však prišiel opäť skrat, ktorému sme sa nevyhli ani na jednom halovom turnaji v zimnej príprave. Po odovzdanom výkone bez duše sme dostali výprask od ETO Gyor. Chalani našťastie po dohovore v šatni zdvihli hlavy a k poslednému zápasu opäť pristúpili zodpovedne a vybojovali pekne tretie miesto. Mužstvo ukázalo znovu progres a preto sa celý tím môže tešiť na ďalšie tréningy a sústredenie pred jarnou častou sezóny. Vysledky : NSK – MTE Mosonmagyarovar modry  4 : 0 NSK – MTE Mosonmagyarovar biely  2 : 2 NSK – FC Gyirmot  0 : 1 NSK – ETO Gyor  0 : 6 NSK – SDM Domino  2 : 0
22.03.2018
Úspech nepočujúcich bowlerov
Novomestský športový klub okrem futbalu podporuje aj športové aktivity nepočujúcich športovcov. Nepočujúci v našom klube zaznamenali mnohé úspechy vo futsale a naposledy aj v bowlingovej lige nepočujúcich. V januári sa v BNC Bratislava uskutočnilo štvrté ligové kolo základnej časti Deaf bowlingovej ligy trojčlenných družstiev v skupine Západ. Pätica družstiev odohrala rovnaký počet zápasov, pričom najúspešnejším sa stalo družstvo NMŠK, ktoré stratilo iba dva body z maximálneho bodového zisku. Medzi jednotlivcami sa najviac darilo hráčom z NMŠK. Štefan Bučko dosiahol najvyšší priemer kola 178,00 a na druhom mieste sa umiestnil Radoslav Baďura s priemerom 176,50.
21.02.2018
Víkend 10.2. – 11.2. kategórie U11
Chlapci z kategórie U11 absolvovali uplynulý víkend dva turnaje. V sobotu sa zúčastnili na výborne obsadenom turnaji v maďarskom Ikreny. Do skupinovej fázy sme vstúpili zle. Proti najväčšiemu favoritovi turnaja FC Videoton sme sa síce po 15 sekundách ujali vedenia, avšak to bolo z našej strany všetko. Chalani nebehali , nebojovali, zápas sme súperovi doslova odovzdali a prehrali sme vysoko 1 : 9. Po dohovore v šatni chalani zmenili prístup a v ďalšom zápase proti Ustokos Gyor predviedli to čo od nich očakávame. Súperovi nedali šancu, napádali, odoberali loptu boli všade skôr a zaslúžene vyhrali 5 : 0. V poslednom zápase skupiny sme bojovali s FC Ajka o druhé miesto v skupine. Vzhľadom k propozíciám a prvému výsledku sme potrebovali vyhrať. Chalani opäť išli do zápasu zodpovedne. Bol to zápas o prvom góle, ktorý sme pri túžbe chalanov hrať o tretie miesto dostali my. Potom sme sa vrhli do útoku, ale zápas sa nepodarilo otočiť a prehrali sme 0 . 3. V zápase o piate miesto sme sa stretli s ďalším kvalitným súperom ETO Gyor , ktorému sme podľahli po bojovnom výkone 0 : 3. Treba uznať, že súper bol lepší. Po prvom nevydarenom zápase chalani zodvihli hlavy a opäť ukázali svoj potenciál. Ich prístup bol okrem prvého zápasu taký, aký od nich očakávame. V nedeľu sme nastúpili vonku na umelej tráve v Karlovej Vsi a chalani pokračovali v prístupe zo soboty . Na veľkom ihrisku dominovali , behali , a góly padali po pekných akciách. Urobili radosť sebe , trénerom a rodičom nie len výsledkami , ale hlavne hrou akou sa k výsledkom dopracovali . Takto nejak by to malo vyzerať, aj keď samozrejme vyskytli sa aj chybičky, ale to k futbalu patrí. Výsledky: NSK – Karlovka „A“ 3:1 NSK – Karlovka „B“ 3:1 NSK – FA Roba Hanka 6:3
21.02.2018
Turnajový víkend prípraviek
Počas víkendu sa prípravky do 8 a 10 rokov zúčastnili dovedna na 4 turnajoch. Každý hráč mal vďaka tomu dostatok herného času. Víkend zhodnotili tréneri Roman Jajcay a Tomáš Jurišta. Prípravka U8 Prípravka U8 sa zúčastnila turnaja v Petržalke ,kde obsadili pekné tretie miesto.V skupine mali Bernolákovo ,Slovenský Grob, DAC Dunajská streda. Iba o skóre sme boli druhý v skupine a hrali o tretie miesto. Výhrou nad Studienkou 5 :0 sme obsadili tretie miesto. Chalani ukázali pekný kombinačný futbal, množstvo pekných kombinácií. Za najlepšieho strelca bol vyhlásený náš Filip Miazga. Výsledky: Bernolákovo-NMŠK 1:1 Slovenský Grob – NMŠK 1:2 DAC – NMŠK 0:3 Prípravka U10 Prípravka U 10 sa cez víkend zúčastnila troch turnajov. V sobotu sme hrali v Tomášove ,kde sme dali šancu chalanom, ktorý mali odohratých minút v poslednom období. Počas nedele sme sa zúčastnili dvoch turnajov. Ráno sme boli v Karlovej vsi, kde sme odohrali tri prípravné zápasy. Chalani dominovali vo všetkých herných činnostiach. Hrali sme rýchly kombinačný futbal s množstvom striel. Hralo sa na zmenšenom ihrisku, na hádzanárske brány a systémom štyria na štyroch. Poobede sme hrali ďalší turnaj v Šamoríne. Výsledky turnaja v Karlovej Vsi: Karlová ves A – NMŠK 1:4 Karlová ves B – NMŠK 2:5 FŠk K.Hanku – NMŠK 3:3 Výsledky turnaja v Šamoríne: Dunajská Lužna – NMŠK 3:2 Šamorín A – NMŠK 3:3 Šamorín B – NMŠK 5:2 Vrakuňa – NMŠK 6:2 Senec – NMŠK 2:5
21.02.2018
Tím žien obsadil v Myjave 3. miesto
Tím žien sa počas víkendu zúčastnil turnaja organizovaným Spartakom Myjava. Turnaj sa hral systémom dvoch skupín a vyraďovacej fázy. Priebeh turnaja zhrnul Roman Jasovský: V prvom zápase na turnaji v Myjave sme remizovali s Vrakuňou 0:0. I keď sme mali oveľa viac z hry, nepremenené šance nás pripravili o víťazstvo. V druhom zápase skupiny sme po dobrom výkone porazili Topoľčany 4:0. Po výbornom nasadení sme porazili Myjavu- juniorky 1:0 po krásnej akcii na jeden dotyk. V skupine sme skončili na 1.mieste. Vo štvrťfinále sme s maximálne anti-futbalovým súperom zo Svätého Jura remizovali v riadnom hracom čase 0:0 a na pokutové kopy sme vyhrali 2:1, keď nás podržala brankárka. Svätý Jur sa za celý zápas pomaly nepohol z vlastnej polovice ihriska a remízu vyslovene ukopal. V semifinále sme v riadnom hracom čase vo veľmi obojstranne kvalitnom zápase remizovali s Myjavskými juniorkami 1:1. Žiaľ na pokutové kopy sme tentokrát prehrali 0:1 a v stretnutí o celkove 3.miesto nás čakal mestský rival z Vrakune. V stretnutí o 3.miesto s Vrakuňou sme boli opäť jednoznačne lepším družstvom, no opäť sme napriek viacerým výborným šanciam neskórovali a stretnutie skončilo v riadnom hracom čase remízou 0:0. Na pokutové kopy sme tentokrát vyhrali 3:2 a obsadili sme celkové tretie miesto z ôsmich, bez prehry v riadnom hracom čase. Malou útechou pre nás môže byť to že celkovým víťazom turnaja sa stali juniorky Myjavy, ktoré nás vyradili vo štvrťfinále. Konečné poradie: 1. Spartak Myjava jun. 2. Spartak Myjava 3. Novomestský športový klub 1922 Bratislava 4.Vrakuňa 5. FC Petržalka 6.Nové Zámky 7.Topoľčany 8.Svätý Jur.
21.02.2018
Turnaje mládežníckych kategórií U10 a U12
Počas víkendu sa kategórie U10 a U12 zúčastnili vrámci zimnej prípravy na turnajoch. U10 Tréner Tomáš Jurišta k turnaju: Prípravka U 10 sa zúčastnili na veľmi dobré obsadenom turnaji ktorý sa konal v Dunajskej strede. Domáci DAC Dunajská Streda hostila okrem nášho tímu aj FKM Nové Zámky, FC Petržalka Akadémia, MŠK Senec a MTE Mosonmagyaróvár. Turnaj sa hral systémom každý s každým. S mužstvami ktoré hrajú vyššiu súťaž sme odohrali veľmi vyrovnané zápasy .Pred turnajom sme mali kvôli chorobám obavy o zostavenie tímu ale všetko veľmi dobre dopadlo a tím bol kvalitne prichystaný na konfrontácie s týmito zaujímavými súpermi. Hráči ktorý nakoniec boli nominovaný podali veľmi dobrý výkon. U12 Tréner Martin Gubov k turnaju: 4.2.2018 sa mladší žiaci „B“ zúčastnili halového turnaja ŠPORTOVÁ MLÁDEŽ CUP 2018, kde sme v konkurencii 10 družstiev obsadili druhé miesto. V základnej skupine sme síce hneď v úvode podľahli Rači 3:4 (naše góly dávali Tomáš Jurišta, Tristan Hnat a Andreas Lauermann), nasledovala nešťastná remíza 1:1 s Chorvátskym Grobom (Hugo Krošlák). V zápase „o všetko“ sme však zdolali Senec 2:1 (Andy Lauermann 2) a z druhého miesta sme postúpili do semifinále, kde nás čakal víťaz skupiny „A“ Vrakuňa. Zápas, ktorý svojím priebehom pripomínal play-off zápas, kde sa zvádzal boj o každú loptu, sme napokon zvládli a po góle Tomáša Jurištu sme postúpili do finále. Tam na nás čakalo družstvo Nafta Gbely, ktoré sa dovtedy futbalom doslova bavilo a súperom strieľalo góly po nacvičených kombináciách do prázdnej brány. Chlapci sa však prekonávali, favorizovaného súpera sme prakticky nepustili do žiadnej šance. Vysoko taktický boj sa skončil remízou 1:1 a nasledovali pokutové kopy. V nich sme nemali šťastie a prehrali sme 2:3. Konečne sme ukázali, že aj my vieme podávať koncentrované a futbalovo kvalitné výkony. Veľmi ma teší, že chlapci dali do hry aj srdce a bojovali za úspešný výsledok. Futbalovo je naše druhé miesto reálnym odzrkadlením diania na turnaji, hoci pri troche šťastia….Bonusom nášho úspešného ťaženia bol fakt, že nášho kapitána Lukáša Farkaša zvolili za najlepšieho hráča turnaja. Pevne verím, že podobné výsledky ešte zopakujeme. Príležitosť na to budeme mať už o dva týždne na turnaji v Dúbravke.
21.02.2018
Hľadáme trénerov do NMŠK
Novomestský športový klub hľadá trénerov a asistentov trénerov do mládežníckych kategórií. Hľadáme trénerov, ktorý chcú pracovať na futbalovom progrese a výchove mladých futbalistov. Každá kategória má tri tréningy počas týždňa so zápasom cez víkend. Trénerská licencia v kategórií prípravok nieje potrebná. Je potrebné aby tréneri mali chuť vzdelávať sa, oboznamovať sa s novými trénerskými trendmi, mať autoritu u hráčov a byť energický. Voľné trénerské pozície: U9: Hlavný tréner, asistent trénera U10: Hlavný tréner, asistent trénera U11: Hlavný tréner, asistent trénera U17: Hlavný tréner, asistent trénera U19: Hlavný tréner, asistent trénera Kontakt pre záujemcov: Ladislav Horvát ml. 0919 083 653 ladislav3horvat@gmail.com
21.02.2018
Prípravné zápasy seniorských kategorií
Novomestský športový klub 1922 Bratislava 3:3 FK Vajnory Zimný turnaj BFZ V druhom kole zimného turnaja sa naši muži stretli v zápase v treťoligovými Vajnormi. V úvode sme sa dostali do vedenia vďaka gólu dorastenca Mihoka a o niekoľko minút sa podarilo dať Tomášovy Bachorcovy aj druhý gól nášho tímu. V závere prvého polčasu sa presadil súper z Vajnor. V 53. minúte sa presadil opäť Bachorec na 3:1. Aj keď sme počas celého zápasu viedli, v posledných desiatich minútach sme dva krát inkasovali a tým stratili vedenie. ŠK Slovan Bratislava Juniorky 1 : 0 Novomestský športový klub 1922 Bratislava ženy Prípravný zápas Prvý prípravný zápas našich žien skončil prehrou s juniorkami bratislavského Slovanu.
21.02.2018