Storočnica NŠK

Storočnicová kolekcia oblečenia NŠK 1922 Bratislava

Pre veľký záujem o kolekciu s motívom storočnice Novomestského športového klubu, sme pre vás priniesli možnosť ako si jednoducho objednať a vyzdvihnúť sortiment, ktorý ponúkame. 

Objednávku zrealizujete tak, že vo formulári, ktorý nájdete nižšie, vyberiete to čo sa práve vám páči. Vybrať si môžete z dvoch typov tričiek, hrnčeka, pera a kľúčenky. 


Formulár na objednávku nájdete tu: 
https://forms.gle/5Ycoh3PuGtM2jzVa7

 

Oslavy "Storočnice Novomestského športového klubu"

Posledný júnový víkend nás čakali oslavy 100 rokov NŠK 1922 Bratislava a nakoniec sme sa ich dočkali. Poďme si zhrnúť ako celá oslava storočnice prebiehala a čo všetko sa dialo.

Sobota

Sobotu nám odštartoval turnaj starých pánov, spolu s ktorým začínali súťaže a atrakcie pre deti. Po ukončení detských súťaží a turnaja starých pánov, bolo na programe odovzdávanie cien BFZ a SFZ, zároveň doplnené o vyhlasovanie turnaja. Klubové plakety nám odovzdal sám predseda Bratislavského futbalového zväzu Juraj Jánošík s asistenciou člena výboru Oblastného futbalového zväzu Pavla Príkopu.

Po týchto vyhláseniach sa losovala detská tombola do ktorej sa prihlasovali tí šikovní, ktorí zvládli všetky naše stanovištia. Na pódiu sa predstavili tanečné skupiny Dance Continent a , ktoré sme v našom areáli ako účinkujúcich veľmi radi privítali. Na rad prišlo aj odovzdávanie klubových ocenení, keď sme vyzdvihli prácu Viliama Šlahora, Jána Rampáčka, Martina Gubova za ich prácu v klube. Z radov nepočujúcich sme za 880 – štartov ocenili Antona Holienčíka a Dušana Hrdlíka – ktorý s nami strávil v klube 60 rokov.  Po nich nasledoval príhovor prezidenta klubu Mariána Belianskeho spolu so starostom mestskej časti Bratislava – Nové Mesto Rudolfom Kusým. Na slávnostné vyhlásenie storočnice nadväzovalo vyhlásenie klubovej tombole, ktorú sme zorganizovali za pomoci našich partnerov Grif, Klinika Refit, Grillhaus Pinbal, Demišport a Reštaurácia Com bui, za čo by sme im touto cestou radi poďakovali.

Sobotný program nám po tombole spríjemnil Vlado „Ceco“ Pašek a na úplný záver sobotného večera sme zažili premiéru celovečerného filmu „dravá mladosť – storočná sila“ na oslavu 100 rokov NŠK.

Nedeľa

Nedeľný program sa niesol viac v klubovej atmosfére, čo v preklade znamená, že sme si ho užili ako jedna futbalová Rodina všetci naplno. Deň začal zápasmi rodičov s deťmi, keď sme mali naraz obsadené všetky plochy, nakoľko si prišlo toľko veveričiek zahrať, že sa museli potlačiť. Hralo sa od najmenších veveričiek z U8 až po tie staršie zo starších žiakov a žiačok, keď tým menším rodičia ešte stíhali, pri našich starších už mali určite väčšie ťažkosti.

Hlavnou náplňou nedele bolo okrem spomínaných zápasov medzi našimi členmi, zápas mužov, v ktorom sme hrali o priamy postup do najvyššej regionálnej súťaže, to znamená že tento zápas rozhodoval o budúcom účinkovaní mužov NŠK. Hralo sa doma s TJ Záhoran Kostolište, ktoré bolo bodovo nad nami na druhej priečke v tabuľke IV. ligy. Zápas to bol vypätý a určite nie ľahký, veď predsa len sa hralo o postup. Naši chlapci pred naplnenou tribúnou a v úžasnej priam elektrizujúcej atmosfére napokon Záhoran zdolali 5:1 a oslavy 3. miesta v tabuľke, postupu, či storočnice trvali do neskorých nočných hodín. Napokon, boli ste tam s nami, priatelia...