Hodnotenie jesennej časti sezóny 2021-2022: Mladší dorast U17

Tréner kategórie U17, Marián Križan zhodnotil pôsobenie svojho tímu počas jesene 2021/2022v súťaži III. liga mladší dorast U17 BFZ:


V prvých dvoch kolách sezóny sme narazili na silných súperov FC IMAS a FK Inter, kedy sme boli pomalší a slabší aj čo sa týka práce s loptou aj fyzickej pripravenosti. Odvíjalo sa to od dochádzky počas prípravy. Oba zápasy sme vysoko prehrali. Potom prišlo zlepšenie, kedy sme však nedokázali strhnúť dominanciu na ihrisku na plný bodový zisk. Nasledovala opäť prehra s FC Ružinov, no v nasledujúcom zápase s Dominom sme pokračovali v zlepšenej forme a remizovali sme 2:2. Dobrý výkon pokračoval aj v ďalšom zápase s FC Ružinov, kedy sa ale súperovi podarilo dať viac gólov. Následne prišiel výbuch s Jarovcami. V zápase nás prestrieľal jediný hráč a aj napriek tomu, že sme mali viac držania lopty, inkasovali sme až 6 gólov. V podobnom duchu sa niesli aj ďalšie dva zápasy, kedy síce hra mala ako také parametre a videl som na chlapcoch, že pracujú dobre na ihrisku, no na body to nestačilo kvôli chybám v obrane a zahadzovaniu šancí. Prišiel ďalší zápas s IMASOM, ktorý sme tentokrát prehrali 4:1, no už na výsledku bolo vidieť, že sme spravili progres a hlavne chlapci dali do zápasu omnoho viac nasadenia ako v úvode sezóny. V poslednom zápase sme už zapojili aj hráčov ročníka 2007, ktorí ukázali svoju individuálnu kvalitu a verím, že ak získajú skúsenosti v tejto vyššej kategórií, budú platnými členmi kádra. Na hráčoch je vidieť, že spravili pokrok počas jesene a výsledky by mohli byť lepšie ak by bola aj dochádzka na tréningy lepšia. Každopádne, veľa hráčov vekovej kategórie U17 už pôsobí v U19 a dokonca nastupujú aj v senioroch, preto si nemyslím, že výsledky sú to, čo by malo symbolizovať našu jeseň. Od zimnej prípravy sa presúvam ku kategórií prípraviek, no chlapcov budem neustále sledovať. Chcel by som im preto zaželať veľa chuti do tréningov, ktoré sa dúfam pretavia aj do výsledkov, ktoré vedia nakopnúť do ďalšej práce. Za obdobie pri mladšom doraste som veľmi rád a chlapcom ďakujem za spoluprácu.  

Zápasy NŠK U17 v III. lige MD U17 BFZ
 

FC IMAS NŠK 1922 Bratislava 12 : 0
SDM Domino (B) NŠK 1922 Bratislava 3 : 1
NŠK 1922 Bratislava FK Inter Bratislava (B) 0 : 4
MŠK Iskra Petržalka NŠK 1922 Bratislava 0 : 0
FC Ružinov Bratislava NŠK 1922 Bratislava 4 : 0
NŠK 1922 Bratislava SDM Domino (B) 2 : 2
NŠK 1922 Bratislava FK Lamač Bratislava 1 : 1
NŠK 1922 Bratislava FC Ružinov Bratislava 2 : 4
MFK Záhorská Bystrica NŠK 1922 Bratislava 2 : 1
NŠK 1922 Bratislava TJ Jarovce Bratislava 0 : 6
FC Rohožník NŠK 1922 Bratislava 4 : 0
FK Lamač Bratislava NŠK 1922 Bratislava 3 : 0
NŠK 1922 Bratislava FC IMAS 1 : 4
FK Inter Bratislava (B) NŠK 1922 Bratislava 4 : 0
NŠK 1922 Bratislava MŠK Iskra Petržalka 0 : 4

 

 

24.11.2021
Bližšie k naším tímom: U17

Minulý týždeň ste sa mohli dozvedieť viac o našom staršom doraste U19. Dnes sa posúvame v našom cykle „ Bližšie k naším tímom „ k mladšiemu dorastu U17. Trénerom tímu je už dlhoročná stálica A-tímu NŠK, Marián Križan. Kapitánom tímu je Lucas Procházka. Na našom Instagrame sa budete môcť oboch opýtať, čo by vás zaujímalo.

Mladší dorast je účastníkom III. ligy MD BFZ. Táto súťaž má aktuálne 21 tímov v dvoch skupinách. Chlapci obsadili priebežnú 7. priečku, pri čom majú odohratých menej zápasov ako súperi. Mužstvo tvoria hlavne hráči ročníka 2005, keďže hráčov ročníka 2004 sa snažíme aktívne zapájať do staršieho dorastu.  

Súpiska
Brankári:
Kristián Demjén, Erik Brodek

Obrancovia: Oliver Tánczos, Samuel Hrivnák, Juraj Šimko, Matej Jakabovič, Viktor Gombos, Peter Fratrič, Marko Staroň          

Záložníci: Martin Farkaš, Karim Abdellaoui, Adam Kočíšek, Filip Černý, 0Lukáš Mocný, Roman Svoboda, Adam Tesák, Emir Alievski

Útočníci: Lucas Procházka, Juraj Ščasný, Tomáš Palka, Alexej Mády

 

Tréner tímu mladšieho dorastu: Marián Križan

Akú kategóriu vedieš ?

Aktuálne vediem tím mladších dorastencov U17 a hrám za A- tím mužov NŠK.

Odkedy pôsobíš v NŠK ?

Do NŠK som prišiel ako hráč asi pred štyrmi rokmi a neskôr som sa zapojil aj do trénovania detí.

Aká bola tvoja cesta do NŠK ?

Pred tým ako som prišiel do NŠK som pôsobil v neďalekej Dunajskej Lužnej. Pred tým som futbalovo pôsobil ešte v Kalnej nad Hronom.

Čo sa ti na futbale páči ?

Partia, úspechy a občas aj bolesť. To všetko k futbalu patrí a rád prežívam tie emćie na ihrisku.  Môj obľúbený klub je Borussia Dortmund a hráč od malička Roberto Carlos, ktorý hrával na mojom aktuálnom poste ľavého obrancu.

Ktoré činnosti a momenty máš na futbale najradšej ?

Ako tréner je mojou hlavnou prioritou hráčov zblížiť s futbalom a niečo ich pri tom aj naučiť. Samozrejme som rád ak potom chlapci aj dosahujú výsledky. Ako hráč sa chcem podielať na dobrom výsledku a pri tom splníť trénerové očakávania.

Čo pre teba znamená NŠK ?

NŠK pre mňa znamená jednu veľkú rodinu. Pri tom množstve ľudí, ktoré ju tvorí je zaujimavé, že sa takmer všetci poznáme. Tak ako ja poznám prípravkárov tak oni poznajú mňa. :D

Aké máš v NŠK vytýčené ciele ?

Bol by som rád keby si mladí hráči futbal pod mojim vedením užívali a pri tom by som ich dostal na vyššiu úroveň výkonov.  Po hráčskej stránke by som rád s A-tímom postupoval vyššie aby ma jedného dňa mohli vystriedať v mužoch práve hráči, ktorých trénujem.  

 

Kapitán mladšieho dorastu: Lucas Procházka

V ktorej kategórií aktuálne hráš ?

Hrávam v U17 na poste krajného útočníka.

Odkedy pôsobíš v NŠK ?

V roku 2016 som začal hrať v žiackých kategóriách.

Aká bola tvoja cesta do NŠK ?

Pred NŠK som pôsobil v prípravkách FK Inter Bratislava

Čo sa ti na futbale páči ?

Je to nádherný šport, ktorý ma v živote veľa naučil a veľa mi toho dal, je to vášeň a šťastie a vždy keď som na ihrisku na nič iné nemyslím. Obľúbený hráč je Neymar lebo mi dáva vzor, ako by som mohol hrať. Obľúbený tím je Manchester United.

Ktoré činnosti a momenty máš na futbale najradšej ?

Keď celý tím maká, dá do toho všetko a podáme skvelú výkon. Ak ukážeme peknú hru pri ktorej získame tri body som rád. O to lepšie je keď vidíme ľudí, ktorí sa došli na nás pozrieť a povzbudiť nás, čo nás vždy nakopne

Čo pre teba znamená NŠK ?

Určite je to pre mňa rodina a domov. Skvelý klub so skvelými podmienkami a trénermi, ktorí nás veľa naučia.

Aké máš v NŠK vytýčené ciele ?

Určite sa stále zlepšovať a byť na ešte vyššej úrovni. Bolo by super, keby sa nám podarilo hrať o prvé priečky v súťažiach a zabojovať tak o postup.

13.01.2021