Neuveriteľná otočka našej WU19

V 4. kole nadstavbovej časti sa u nás na NŠK, konal zápas I. ligy SFZ WU19. Naše juniorky čakala FK Senica.

V piatok 20. mája prišli na NŠK juniorky zo Senice. Po nevydarenom zápase našich junioriek, keď v Zlatých Moravciach prehrali najtesnejším výsledkom 1:0, sa potrebovali dobre naladiť. Po takomto zápase pozdvihnutie nálady v šatni určite prišlo, avšak prvá polovica zápasu tomu určite nenasvedčovala. Keď v 13. minúte otvárala skóre Seničanka Kozaitková a v 34. minúte pridala druhý gól pre Senicu Kuchtová z priameho kopu z pred pokutového územia. Do druhého polčasu sa teda išlo za stavu 0:2 pre Senicu. Druhý polčas ale vyzeral úplne inak a lepšia hra našich junioriek priniesla v 51. minúte skorigovanie stavu na 1:2 po góle zo štandartnej situácie ktorý vsietila Šemeláková. Tlak na stranu Senice pribúdal ale na druhý gól sa naše juniorky poriadne nadreli a v 71. minúte pridala druhý gól do siete Senice znovu Šemeláková. Stav 2:2 by bol možno pre Senicu po veľkej prevahe NŠK v druhom polčase prijateľný ale naše juniorky chceli viac. Z poslednej akcie dala vítazný gól a zavŕšila hattrick Šemeláková, keď v 80. minúte strelila gól po ktorom sa pískal koniec zápasu. Tak sa naše baby mohli tešiť z víťaztva a otočky ktorá bola ako z futbalovej rozprávky.

Autor: Marko Kozánek

23.05.2022
WU19 a WU15: Jarnú časť súťažných zápasov štartujú dievčatá

Dnes v podvečerných hodinách štartuje jarná časť sezóny pre dievčenskú časť nášho klubu. Dohrávaným zápasom z jesennej časti, vykopnú úvod majstrovských zápasov na ihrisku FC Petržalka tímy NŠK žiačok a dorasteniek. O 17:00 je na umelej tráve M.C. Sklodowskej  v programe stretnutie I. ligy WU15 a o 18:30 WU19.

Príhovor trénera Ladislava Horváta pred súťažou:
„Po zimnej prestávke sa tento týždeň opäť rozbieha I. liga dorasteniek a žiačok dohrávkou s FC Petržalka a už v sobotu riadnym 11. kolom so Spartakom Myjava. V tíme prevládajú hlavne mladšie hráčky, ktoré len naberajú skúsenosti a každý zápas v jarnej časti ligy bude pre nás výzvou. Zimnú prípravu sme zamerali hlavne na kondíciu a v poslednej fáze aj na organizáciu hry. Aj napriek karanténam a ochoreniam, sa zdravé jadro tímu pravidelne zúčastňovalo zimnej prípravy, čo sa určite zobrazí na ich výkone v zápasoch. Okrem kondície a individuálnych futbalových zručností, by sme sa mali zamyslieť nad pozitívnym myslením. Pozitívny prístup k tréningom a samotným zápasom nám môže len pomôcť k dobrým výkonom v samotnom stretnutí. Pokiaľ dievčatá budú správne pristupovať k futbalu verím, že sa vieme výsledkovo posunúť v tabuľke. V jarnej časti sezóny chceme zažiť určite viac pozitívnych emócií po zápasoch, v ktorých sme získali body keďže v jeseni sme nešťastne o veľa bodov prišli. Po dlhej zimnej pauze sa už nesmierne tešíme na súťažne stretnutia!“

Sofia Šemeláková v reprezentácií WU15

Sofia Šemeláková je talentovanou futbalistkou nášho klubu. Napriek mladému veku pôsobí v kategórii WU19. Medzi jej futbalové prednosti patria bojovnosť, individuálna technika a zakončenie. Jej kvality neunikli ani pozornosti realizačného tímu Petra Janušku v reprezentácií žiačok. Sofia dostala pozvánku na ostatný kontrolný zraz WU15. O jej zážitkoch z reprezentácie sa dozviete z rozhovoru.

Rozhovor so Sofiou Šemelákovou:

Aké boli tvoje pocity keď si sa dozvedela o nominácií na kontrolný zraz?
Zo začiatku som pociťovala stres, nakoľko sme dlho nemali tréningy pre  koronu a nemala som tak natrénované ako by som chcela, ale deň pred odchodom som bola naplno pripravená iísť a dať do toho všetko.

Kde sa zraz konal a koľko dní si na ňom strávila?
Zraz sa v  konal   NTC Poprad a boli sme tam päť dní, v pondelok ráno sme mali zraz a v piatok poobede sme už odchádzali.

Poznala si niektoré dievčatá, ktoré tam boli s tebou?
Áno bolo tam veľa báb, čo som poznala z ligy alebo z výberov, čiže som tam nebola úplne sama, a ak som nejaké nepoznala, tak sme sa veľmi rýchlo spoznali.

Čo si si z tréningov odniesla po futbalovej stránke?
Na zraze sme riešili najmä taktiku a ako postupuje ženská reprezentácia od WU15 až do žien. Naučila som sa veľa nových možností ako vytvárať hru, alebo aj ako sa lepšie pohybovať na ihrisku, či už pri útoku alebo obrane.

V čom sa líšil tréningový proces oproti tréningom v NŠK?
Bol pravidelnejší a intenzívnejší. Mali sme skoro každý deň dvojfázové tréningy, k tomu sme mali potom aj vždy regeneráciu, čo sa mi veľmi páčilo a všetky sme boli viac sústredené keďže sme sa chceli každá  ukázať, čo v nás je. Boli tam  náročnejšie cvičenia a väčsina tréningov bola zameraná na hru a ako chcú hrať na zápasoch.

Aké máš teraz klubové a reprezentačné ciele?
V klube by som to rada dotiahla až úplne na úroveň junioriek a posúvala sa ďalej až do žien. V reprezentácii by som bola rada, keby som sa  dostala do nominácie najbližšieho zápasu s Českom, a potom by som rada ostala stálou hráčkou v reprezentácii a prípadne sa dostať až do  žien.

14.05.2021
Bližšie k naším tímom: WU19

Dnes si priblížime najstarší dievčenský tím v našom klube. Tím dorasteniek WU19, hrá v I. lige SFZ dievčat do 19 rokov. V priebežnej tabuľke obsadil 6. miesto z 9 tímov. Naše tímy dievčat ako jediné z NŠK pôsobia v ligách SFZ. Táto liga pozostáva z družstiev, ktoré sa nachádzajú na západnom Slovensku. Trénerom tímu je Ladislav Horvát a kapitánkou je Rebeka Režná.

Súpiska

Brankárka:
Klaudia Požgayová

Obrankyne:
Dominika Kusalikova, Simona Bošanská, Kristina Pikalyová, Karin Blaškovičová, Ema Nunhardtová, Nina Kopnická, Berta Papulová

Záložníčky:
Rebeka Režná, Lea Jurištová, Terézia Voleková, Lilly Kráľovičová, Ema Mészárosová

Aká bola tvoja cesta do NŠK ?

Začínala som vo Svätom Jure a potom neskôr som prestúpila do Slovana Bratislava. Zo Slovana viedla moja cesta už do NŠK.

Čo sa ti na futbale páči ?

Najradšej mám na futbale a hlavne na našom klube skvelý kolektív. Takisto som bola vždy skôr na športy a baví má robiť niečo pre seba. Futbal má ale najviac zaujal a najviac má aj baví.

Ktoré činnosti a momenty sú pre teba vo futbale najlepšie ?

Spoločné cesty na zápasy alebo dôležité výhry a remízy v zápasoch, ktoré vždy prežívame spolu. Alebo aj keď padne gólik alebo nejaká asistencia pekná.

Aké máš koníčky okrem futbalu ?

Mimo futbalu sa venujem aj druhému športu: footgolfu. Je to spojenie golfu a futbalu. Tento šport hrám už 5 rokov a je vynikajúci na zlepšenie presnej prihrávky i zlepšenie mojich výkopov. Zažila som v ňom už viacero úspechov. Som 5-násobná majsterka Slovenska a 6. najlepšia na majstrovstvách sveta v 2018 v Maroku. Okrem športov ale rada chodievam aj von so spoluhráčkami. V poslednej dobe rada čítam knihy a počúvam hudbu.

Čo pre teba znamená NŠK ?

Veľa pre mňa znamená NŠK. Tu som si našla dosť pravých kamarátiek, s ktorými to nie je len o futbale. Proste spolu chodíme von kedy sa dá a spolu trávime niekedy aj celé naše volné víkendy. A aj na NŠK sme vždy keď sa dá a chodíme vždy rady povzbudzovať ostatné naše tímy. My sme taká veľká rodinka v NŠK.

Aké máš v NŠK vytýčené ciele ?

Zahrať každý rok čo najlepší výsledok v lige. Prvé priečky sa nám ešte nepodarilo dosiahnuť ale mame veľkú šancu to zmeniť.

Tréner dorasteniek WU192: Ladislav Horvat

Akú kategóriu vedieš ?

Počas leta som prevzal tím dorasteniek WU19.

Moje začiatky v klube boli ešte v bývalom BCT pred 10 rokmi. V roku 2011 som začal trénovať prípravky a postupne som trénoval takmer všetky kategórie od najmenších až po mužov. Aktuálne som preto prijal výzvu trénovať dievčatá.

S trénovaním som začal v roku 2009 ešte v Devínskej Novej Vsi, kde som mal známych a uvoľnilo sa trénerské miesto. Vždy ma futbal zaujímal preto som sa rád pustil do tejto činnosti. Chcel som dopomôcť vychovávať lepších futbalistov.

Variabilnosť futbalu, rôzne štýly futbalu a ich konfrontácia. Tímy sa vo futbale stále menia a musíte reagovať na zmeny. Do toho vstupujú zápasy, ktoré vám ukážu ako ste pracovali.

Atmosféra víťazného zápasu a napätie pri dlhodobej najlepšie víťaznej súťaži.

Jednak je to relax ale z druhej strany zodpovednosť, ktorú máme za klub a hráčov ako tréneri.

Poteší ma, ak v NŠK jedného dňa vyrastie reprezentant ale poteší ma, aj keď každý kto prejde našou mládežou sa uplatní nielen v športe ale aj v bežnom živote. Futbal nie je len o športe ako takom ale aj o ľudských vzťahoch.