A - tím: V súboji tabuľkových susedov víťazstvo nad PSČ Pezinok
NŠK 1922 Bratislava - PSČ Pezinok 3:2 Zostavy: NŠK 1922 Bratislava: Kristián Šlahor, Marián Križan (C), Jakub Sučák, Tzoulian Sampani, Lukáš Varga, Ladislav Horvát (90´Košík ), Radomír Mida ( 69´ Ondrej ), Matej Zaťko, Haoyu Zhang, Filip Mravec, Samuel Suvák ( 71´Rak ) PSČ Pezinok: Kozák, Leo Fellegi, Kaňuk, Tábora, Šutta, Holec, Šoka, Kudmáč, Konkoľ, Hulák, Frajberg Góly: NŠK 1922 Bratislava: 36´ Varga, 62´ Mravec, 68´ Suvák PSČ Pezinok: 79´ vlastný gól Ondrej, 84´Hulák Hneď od úvodu sa pri Kuchajde hral výborný futbal, do prvých šancí sa dostal domáci tím, no potom hostia prekvapovali rýchlosťou, akoby ich poháňal pezinsky burčiak, ale obrana Novomešťanov na čele s opäť vynikajúcim gólmanom Kristiánom Šlahorom odolala. A prišiel trest, keď penaltu na bránu k bývalému Štartu s istotou premenil v 36. minúte Lukáš Varga a naštartoval chlapcov s veveričkou na srdci, ktorí išli do kabín za stavu 1:0. Stav sa menil v 61. minúte keď po úniku Haoyuho Zhanga našla vo veľkom štýle hrajúceho Ladislava Horváta, ktorý nabil Filipovi Mravcovi na dorážku a brankár Pezinka len pohľadom sledoval jeho ľavačku, ktorá dopravila loptu do siete. A už o ďalších 6 minút zažiaril opäť Laco Horvát, ktorý po prieniku z ľavej strany naservíroval prihrávku Samuelovi Suvákovi, pred ktorým zívala prázdna brána a na radosť plných tribún to bolo už 3:0! Ale potom sa začali diať veci. Aj o ďalší gól sa postaral domáci hráč, striedajúci Šimon Ondrej, ale keďže bol vlastný, hostí akoby niekto polial živou vodou, čo využil pezinský kapitán Braňo Hulák a v 84. minúte to bolo už len o gól. Infarktový záver svojimi skvelými zákrokmi však zvládol Kristián Šlahor, no a keď tutovku nepremenil Filip Marec veverica „Eneška“ sa po záverečnom hvizde s chuťou zahryzla do sladkého pezinského hrozna. Zrátané-podčiarknuté NŠK 1922 Bratislava – PSČ Pezinok 3:2. V nasledujúcom kole sa Novomešťania predstavia pri Seneckých jazerách v sobotu 8.10.2022 na štadióne NTC Senec o 15:30. Srdečne všetkých fanúšikov pozývame na stretnutie 10. kola proti MŠK Senec podporiť naše veveričky v ďalšom zápase Majstrovstiev regiónu – IV. liga Bratislava.   Najbližší zápas: MŠK Senec (5.) – NŠK 1922 Bratislava (6.) Majstrovstvá regiónu - IV. liga BFZ - 10. kolo Dátum: sobota 8.10.2022 Čas: 15:30 Štadión: NTC Senec
05.10.2022
A - tím: Na zápas s Pezinkom pozýva Jakub Sučák
V sobotu 1.10.2022 nastúpia Novomešťania na domácom trávniku proti PSČ Pezinok. Stretnutie tabuľkovo veľmi blízkych tímov sa odohrá o 13:30. Veveričky z Nového mesta majú po deviatich odohratých zápasoch 13 bodov a patrí im 8. miesto tabuľky. Súper z Pezinka v doterajšej súťaži nazbieral 11 bodov, s ktorými sa zaradil na 10. pozíciu v tabuľke Majstrovstiev regiónu. Na zápas A – tímu Vás pozýva jedna z tohtoročných posíl nielen A -tím, ale aj trénerského kolektívu mládeže NŠK Jakub Sučák: Ako započala Vaša cesta v NŠK a čo jej predchádzalo? Som z Oravy a hrával som za MFK Dolný Kubín, no začal som študovať v Bratislave. Aby som ostal vo forme, Dolný Kubín kontaktoval nášho bývalého trénera Alexandra Zachariáša, či by som mohol absolvovať tréningový proces v NŠK a tak som sa ocitol v Novom Meste. Čo ťa presvedčilo následne zrealizovať prestup do NŠK? Jeden z dôvodov bol, že som už dlhšiu dobu nenastupoval pravidelne v Dolnom Kubíne a bolo veľmi náročné cestovať na zápasy a späť. Už počas minulej sezóny, kedy som len trénoval v NŠK sa mi veľmi zapáčilo prostredie, partia a celkové fungovanie klubu a tak som sa rozhodol nie len hrávať za NŠK ale prijal som aj ponuku trénovať kategóriu do 10 rokov. Popíš nám tvoje trénerské začiatky v prípravke veveričiek ... Je to moja prvá skúsenosť s trénovaním detí, takže sa zaúčam. Začal som v pozícií asistenta trénera Daniela Novosada, od ktorého sa snažím naučiť všetko potrebné o práci s prípravkármi. Aktuálne to považujem za veľmi dobrú skúsenosť a teším z tejto možnosti. Ako by si zatiaľ zhodnotil odohratú časť sezóny, ktorú máte so spoluhráčmi za sebou? Zápasy by som hodnotil kladne. Boli to ťažké stretnutia, ktoré nám ukázali, že vo vyššej súťaži bude náročné bojovať o každý jeden bod. Čo sa týka mňa, hrá sa mi v drese Novomešťanov veľmi dobre. Základom bude aby sa udržala dobrá partia a nadšenie, ktoré v kolektíve máme a potom sa dostavia aj lepšie výsledky. Verím, že cez víkend odohráme proti Pezinkom dobré stretnutie a získame už aj na domácom ihrisku tri body. Všetkým fanúšikom veveričiek zatiaľ v mene kolektívu ďakujem za ich podporu a pozývam ich aj túto sobotu na zápas. Najbližší zápas: Majstrovstvá regiónu - IV. liga BFZ - 9. kolo NŠK 1922 Bratislava (8.) – PSČ Pezinok (10.) Dátum: nedeľa 1.10.2022 Čas: 13:30 Štadión: NŠK 1922 Bratislava
30.09.2022
A - tím: Prehra v Ivanke pri Dunaji
FK Slovan Ivanka pri Dunaji – NŠK 1922 Bratislava 3:1 Góly: FK Slovan Ivanka pri Dunaji: Zošš 18. minúta, Olav Dudnyk 48. minúta, Plavnik 63. minúta NŠK 1922 Bratislava: Mravec 87. minúta Zostavy: FK Slovan Ivanka pri Dunaji: Matej Miček, Tomáš Bremser, Samuel Hegyi, Viktor Hall (C), Dávid Figura, Marco Gál, Matej Ružička, Marcel Plavnik, Richard Zošš, Olav Dudnyk, Erik Hlaváč NŠK 1922 Bratislava: Kristián Šlahor, Marián Križan (C), Jakub Sučák, Tzoulian Sampani, Samuel Rak (39´Uhlár ), Ladislav Horvát (69´Varga ), Radomír Mida, Matej Zaťko, Haoyu Zhang, Filip Mravec, Samuel Suvák ( 80´ Farkaš )   Pri letisku M. R. Štefánika domáci hneď na úvod zapli turbo a už do 5. minúty sa brankár NŠK Kristián Šlahor prezentoval tromi výbornými zákrokmi. V 14. minúte Laco Horvát hlavou poslal nad bránu a odpoveď Ivanky bola rýchla, keď skórovala zo skrumáže po štandardnej situácie a skóre sa menilo po prvýkrát. Do polčasu sa už stav nezmenil aj vďaka brankárovi Novomešťanov, no a na tom domácom stroskotala strela Filipa Mravca. Z druhého polčasu ubehli len dve minúty a nechytateľný halfvolej zastavila až sieť NŠK. No a keď obrana nezastavila útočníka v modrom drese, po strele spoza šestnástky svietilo v 62. minúte na ukazovateli skŕe 3:0. NŠK ani za tohto stavu záapas nevzdalo a po prihrávke Zhanga sa presadil Filip Mravec. To však už z oboch strán bolo všetko a tak zrátané-podčiarknuté FK Slovan Ivanka pri Dunaji – NŠK 1922 Bratislava 3:1. V najbližšom stretnutí sa Novomešťania predstavia na domácu štadióne proti PSČ Pezinok v sobotu 1.10.2022 o 13:30. Srdečne pozývame všetkých fanúšikov a podporovateľov veveričiek na zápas 9. kola Majstrovstiev regiónu – IV. liga Bratislava. Najbližší zápas: Majstrovstvá regiónu - IV. liga BFZ - 9. kolo NŠK 1922 Bratislava (8.) – PSČ Pezinok (10.) Dátum: nedeľa 1.10.2022 Čas: 13:30 Štadión: NŠK 1922 Bratislava   Autor: Miro Mihalík
27.09.2022
A - tím: Domáca prehra po góle v nadstavenom čase
NŠK 1922 Bratislava - ŠK Tomášov 1:2 Góly:  ŠK Tomášov: 86´ João Vitor Hinschinck Monteiro, 93´ Nedorost NŠK 1922 Bratislava: 89´Križan Zostavy:  NŠK 1922 Bratislava: Šlahor, Križan „C“, Varga, Sučák, Rak ( 51´Ondrej), Suvák ( 89´Kriš), Tomšík (40´Mida), Zhang, Mravec ( 79´ Marec), Horvát ŠK Tomášov: Gabriel Balduino, Martin Baďura, Martin Zechel, Adam Nedorost, Viktor Kálmán, David Belošic (C), András Šándor, João Vitor Hinschinck Monteiro, Peter Szendrei, Marko Mifkovič, Paulo Henrique Martins Valadao   V 7. kole Majstrovstiev regiónu Novomešťania privítali ŠK Tomášov a hneď od začiatku obe mužstvá produkovali rýchli svižný futbal a keď strely hostí lietali vedľa, o slovo sa šancou prihlásil Laco Horvát. Na druhej strane na čiare zachraňoval Lukáš Varga a blysol sa aj Kristián Šlahor. V druhom polčase na brankárovi Tomášova stroskotal Filip Mravec a začali sa diať veci ... Diváci, ktorí boli hladní po góloch sa dočkali v 86´minúte, keď faul v šestnástke potrestal z bieleho bodu Vitor Monteiro a hostia išli do vedenia. Futbal sa však hraje 90 minút a niekedy aj viac... O čom sme sa mohli presvedčit aj v tomto zápase. Novomešťania zbrane nezložili a bol to práve kapitán Marián Križan, ktorý využil zaváhanie obrany a vystúpeného brankára hostí dokázal obalovačkou prekonať. V 90´minúte tak vyrovnal na 1:1 a rozpútal eufóriu zaplneného hľadiska. Tá však trvala len tri minúty, pretože po priamom kope takmer zo 40 metrov zapadla nakopnutá lopta Adama Nedorosta až za chrbát domáceho brankára Kristiána Šlahora. A tak zrátané-podčiarknuté NŠK 1922 Bratislava - ŠK Tomášov 1:2.V nasledujúcom kole naše veveričky nastúpia na ihrisku Ivanky pri Dunaji, kde vyzvú domáci FK Slovan. Zápas sa odohrá v nedeľu 25.9.2022 o 16:00, kde všetkých fanúšikov Novomešťanov srdečne pozývame.  Najbližší zápas:  Majstrovstvá regiónu - IV. liga BFZ - 8. kolo FK Slovan Ivanka pri Dunaji (2.) - NŠK 1922 Bratislava (6.) Dátum: nedeľa 25.9.2022 Čas: 16:00 Štadión: Ivanka pri Dunaji
20.09.2022
A - tím: Ďalšie víťazstvo na pôde súpera
MFK Rusovce – NŠK 1922 Bratislava 1:3 Góly: MFK Rusovce: Polčic 54´ NŠK 1922 Bratislava: Suvák 2´, Tomšík 59´, Mravec 88´ Zostavy: MFK Rusovce: Zonyga, Čaputa, Blahutiak, Polčic, Mrnka, Mazur (72´Marko), Štedl (72´Daniel), Bukovinský, Bolf (46´Rusnák), Zmajkovič (45´Markovič), Čapla NŠK 1922 Bratislava: Šlahor, Križan „C“, Varga, Sučák, Shabani, Suvák (46´Mida), Zhang (69´Csiba), Tomšík ( 78´Rak), Mravec, Horvát Takmer navlas v tom istom čase, ako výprava Novomešťanov dorazila do Rusoviec, sa v neďalekej Gerulate konali Rímske hry, no zaplnený štadión v Rusovciach dával tušiť, ktorá hra priťahuje viac. Bežala 2. minúta, keď po sóle kapitána Mariána Križana po pravej strane dokázala domáca obrana len odvrátiť centrovanú loptu, s ktorou si v šestnástke poradil Samuel Suvák a sieť smerom ku Gerulate sa zatrepotala – 1:0. Rusovce po góle pridali, Novomešťanov ohrozovali hlavne po štandardných situáciách, no NŠK svojim výkonom podržal gólman Šlahor. No a keď krátko pred koncom prvého polčasu Jakub Tomšík vyskúšal ďalekonosnou strelou domáceho brankára, išlo sa do kabín za stavu 0:1. V 54. minúte po rohovom kope využil nikým nepokrytý Polčic hlavičkou komfortný priestor na zakončenie a bolo 1:1. Odpoveď chlapcov v červeno-bielych dresoch prišla takmer okamžite. V 58. minúte geniálna prihrávka Rada Midu smerovala vrchom cez stopérov Rusoviec, ktorú spracoval Jakub Tomšík a po kľučke na brankára zívala pred ním už len prázdna brána – 1:2. Skóre v 88. minúte uzatvoril Filip Mravec a tak zrátané-podčiarknuté MFK Rusovce - NŠK 1922 Bratislava  1:3 a dažďom zmáčané cenné tri body idú ku Kuchajde. Najbližší zápas A – tímu: NŠK 1922 Bratislava – ŠK Tomášov Majstrovstvá regiónu - IV. liga BFZ - 7. kolo Dátum: sobota 17.9.2022 Čas: 13:30 Štadión: NŠK 1922 Bratislava Vstupné: 3€ Vstupné zdarma: Hráči NŠK 1922 Bratislava a deti do 15 rokov
14.09.2022
A - tím: Domáca prehra s lídrom súťaže
NŠK 1922 Bratislava - TJ Rovinka 1:3 V sobotu 3.9. bol v areáli NŠK 1922 Bratislava veľký futbalový sviatok. Domáci nováčik zo štvrtého miesta tabuľky hostil lídra Majstrovstiev regiónu TJ Rovinka. A boli to hostia, ktorí sa ako prví presadili už v 8. minúte, keď po zlej rozohrávke Novomešťanov skóroval Šimon Kupec. Odpoveď NŠK prišla o desať minút neskôr, keď prízemný center Ladislava Horváta si do siete zrazil obranca atakovaný Pavlom Krišom a pred takmer zaplneným hľadiskom sa išlo do kabín za stavu 1:1. Druhý polčas začali lepšie hostia, ale troma excelentnými zákrokmi sa blysol gólman NŠK Kristián Šlahor, no ani on nestačil v 70. minúte na tečovanú strelu Ivana Žigu zvnútra šestnástky. V samom závere pridali hostia zásluhou Martina Štefunka ešte jeden gól a tak zrátané-podčiarknuté: NŠK 1922 Bratislava – TJ Rovinka 1:3. V najbližšom kole vycestujú veveričky z Nového Mesta do Rusoviec, ktoré figurujú na 8. mieste tabuľky s deviatimi bodmi. Srdečne Vás pozývame na štadión MFK Rusovce v nedeľu 11.9.2022 o 16:30 spoločne podporiť Novomešťanov! Najbližší zápas: MFK Rusovce – NŠK 1922 Bratislava Majstrovstvá regiónu – IV. liga Bratislava 6. kolo Dátum: nedeľa 11.9.2022 Čas: 16:30 Štadión: Rusovce Autor: Miro Mihalík
07.09.2022
A - tím: Prvú prehru sme utrpeli na domácom ihrisku
NŠK 1922 Bratislava - FC Žolík Malacky 1:3 V predohrávke 15. kola išli do rýchleho vedenia hostia, keď už v 5. minúte skóroval Patrik Haramia. Žolík Malacky odskočil domácim na dva góly po presnej trefe Patrika Karmana v 40. minúte. NŠK 1922 zbrane neskladal, v závere polčasu hlavičku kapitána Mariána Križana zastavilo brvno a keď po priamom kope Ladislava Horváta minul bránu tesne Radomír Mida, do kabín išli spokojnejší Záhoráci. Tí pripravili domácim šok už po dvadsiatich sekundách druhého polčasu a po góle Sebastiána Červienku svietilo skóre 0:3. Odpoveď Novomešťanov bola expresne rýchla a po góle Rada Midu v 48. minúte hnal zaplnený štadión chlapcov v červeno-bielom za ďalším úspechom. A nielen diváci, ale aj brankár Kristián Šlahor, ktorý zlikvidoval dva pokutové kopy, verili v obrat skóre. Ten sa však žiaľ už nekonal. V závere zápasu ešte musel ísť po druhej žltej karte predčasne do kabíny domáci hráč Martin Farkaš a tak zrátané-podčiarknuté: NŠK 1922 Bratislava - FC Žolík Malacky 1:3.  Najbližší zápas:  Majstrovstvá regiónu – IV. liga Bratislava 5. kolo NŠK 1922 Bratislava - TJ Rovinka Čas: 13:30 Vstupné: 3€ Deti do 15 rokov a hráči NŠK majú vstupné zdarma
02.09.2022
A - tím: Novomešťania opäť bodovali
SFC Kalinkovo – NŠK 1922 Bratislava 0:5 Góly: NŠK 1922 Bratislava: 9' Roman Košík, 59' Jozef Balog – vlastný gól, 62' Lukáš Varga, 71' Pavol Kriš, 77' Lukáš Varga SFC Kalinkovo: Jozef Duducz, Juraj Túri (C), Martin Hraško, Lukáš Vilim, Jozef Balog, Jakub Galko, Denis Indrichovič, Cristea Vasile, Erik Fulop, Michal Matta, Lukáš Mikuláši Náhradníci: Mohammed Erfan Hossein Pour, Oliver Vittek,Patrik Gajdoš NŠK 1922 Bratislava: Kristián Šlahor (C), Tzoulian Sampani, Lukáš Varga, Marián Križan, Jakub Sučák, Ladislav Horvát, Matej Zaťko, Samuel Suvák, Roman Košík, Haoyu Zhang, Filip Mravec Náhradníci: Filip Marec, Radomír Mida, Viktor Uhlár, Samuel Rak, Pavol Kriš, Martin Csiba, Dominik Podhajeczký   V zápase 4. kola Majstrovstiev regiónu – IV. liga Bratislava NŠK z tretieho miesta tabuľky zavítali na pôdu posledného Kalinkova a už v 9´ minúte rozvlnil sieť za domácim gólmanom po úniku z pravého krídla krížnou strelou Roman Košík – 0:1. Ten istý hráč a vzápätí Filip Mravec rozozvučali zvonkohrou žrde brankára Duducza, no veveričky ďalší gól nedokázali vsietiť. Keď to isté zopakoval domáci Matta strelou z diaľky, do kabín sa išlo za stavu 0:1. Druhý polčas odštartovali tlakom domáci, no po desiatich minútach začali Novomešťania kaliť Kalinkovo ako horúce železo a výsledok sa menil najprv po vlastnom góle Baloga, ktorý si do vlastnej siete tečoval strelu Horváta - 0:2 a o 9´minpt neskôr po pokutovom kope Vargu – 0:3. V 70´minúte nastúpil na ihrisko Kriš a jeho prvý dotyk s loptou v tej istej minúte menil skóre na 0:4. Hostia jednoznačne dominovali a poslednú ranu z milosti dal v 77´minúte Lukáš Varga po rohovom kope. Zrátané – podčiarknuté SFC Kalinkovo – NŠK 1922 Bratislava 0:5 a tri body od mŕtveho dunajského ramena idú ku Kuchajde, kde sa už v stredu 31.8.2022 veveričky z Nového Mesta stretnú o 17:00 na domácom štadióne s FC Žolík Malacky. Srdečne Vás pozývame na zápas vloženého 15. kola Majstrovstiev regiónu – IV. liga Bratislava. Najbližší zápas: Majstrovstvá regiónu – IV. liga Bratislava 15. kolo NŠK 1922 Bratislava  - FC Žolík Malacky Dátum: streda 31.8.2022 Čas: 17:00 Vstupné: 3€ Deti do 15 rokov a hráči NŠK majú vstupné zdarma
30.08.2022
A - tím: O výhre veveričiek sa rozhodlo v úvode zápasu
NŠK 1922 Bratislava - FC Rohožník 2:0 Góly: NŠK 1922 Bratislava: 6. Suvák, 11. Zhang Zostavy: NŠK 1922 Bratislava: Kristián Šlahor, Tzoulian Sampani, Filip Marec, Marián Križan (C), Jakub Sučák, Radomír Mida, Matej Zaťko, Haoyu Zhang, Ladislav Horvát, Roman Košík, Samuel Suvák Náhradníci: Jakub Tomšík, Viktor Uhlár, Filip Mravec, Samuel Rak, Pavol Kriš, Lukáš Varga FC Rohožník: Marek Adamovič, Tomáš Morávek, Jakub Varsavík, Adam Velický, Patrik Škyrta, Martin Zukal, Filip Kalanka, Lukáš Víger, Miroslav Ščepka (C), Patrik Troják, Filip Palkovič Náhradníci: Matej Kovár, Oliver Hrebeň, Filip Kitanovič, Stanislav Krútil, Michal Hermann, Marek Zajíc Mužstvo NŠK 1922 Bratislava začalo zápas proti minulosezónnemu účastníkovi II. ligy ako z veľkej knihy a hostia z Rohožníka, ktorý je preslávený cementom sa museli cítiť, ako keby sa na nich od úvodu valil kompletne naložený domiešavač. Napokon, posúďte sami: Už v 6. minúte sa z vnútra šestnástky presadil Samuel Suvák – 1:0. To však nebolo všetko, pretože o 5 minút svojim prvým gólom v drese NŠK zvýšila na 2:0 letná posila z Číny Haoyou Zhang, ktorý potešil takmer zaplnené tribúny. Hostia po úvodnej terapií šokom hru vyrovnali, no och sľubné šance končili na brankárovi Kristiánovi Šlahorovi. Aj NŠK sa však dostával do tutoviek. No keď tie nedal Roman Košík, do kabín sa išlo za stavu 2:0. Druhý polčas priniesol vyrovnanejší priebeh. Keď však hostí podržal brankár, skóre sa už nemenilo. Zrátané, podčiarknuté: NŠK 1922 Bratislava – FC Rohožník 2:0. Sedem bodov po troch kolách znamená pre nováčika tretie miesto v tabuľke a už túto nedeľu. 28. augusta o 17:00 sa NŠK 1922 Bratislava predstaví v Kalinkove, ktoré na 16. mieste drží koncové svetlá Majstrovstiev regiónu – IV. ligy Bratislava. Najbližšie stretnutie A – tímu: Majstrovstvá regiónu - IV. liga BFZ - 4. kolo SFC Kalinkovo - NŠK 1922 Bratislava Dátum: nedeľa 28.8.2022   Čas: 17:00 Autor: Miro Mihalík
24.08.2022
A – tím: Obrat v derby odštartovali „nožničky“ Pavla Kriša
SDM Domino - NŠK 1922 Bratislava 1:3 Góly: SDM Domino: 13. Rusnák NŠK 1922 Bratislava: 19, Kriš, 66. Varga, 81. Zaťko Zostavy: SDM Domino: Patrik Kratochvíl - Martin Jureník, Matej Kostúr, Dávid Magyarics, Peter Zelienka, Dominik Polakovič (C), Andrej Žiška, Patrik Haut, Adam Rusnák, Timotej Otruba, Filip Cesnak Náhradníci: Matej Loja, Mojmír Bujna, Matej Bučič, Samuel Blažek, Richard Kasza, Roman Kravárik   NŠK 1922: Kristián Šlahor - Lukáš Varga, Filip Marec, Marián Križan (C), Jakub Sučák, Martin Farkaš, Radomír Mida, Haoyu Zhang, Ladislav Horvát, Pavol Kriš, Viktor Uhlár Náhradníci: Filip Mravec, Erik Fulop, Martin Csiba, Samuel Rak, Matej Zaťko, Marko Kozánek Derby zápas o kráľa Trnavskej cesty začali lepšie hostia, no keď dve šance ostali nevyužité, domáci to potrestali. Do úniku z pravej strany našla v rozhodenej obrane lopta Adama Rusnáka a skóre sa menilo na 1:0. Odpoveď NŠK bola expresne rýchla. V 19. minúte zastrihal „nožničkami“ Pavol Kriš., ktorý upratal loptu do ľavého horného rohu a do kabín sa išlo za stavu 1:1. Druhý polčas začalo tlakom Domino, no narazilo na výborné zákroky Kristiána Šlahora a v 56. minúte to prišlo. Po veľmi dobre zvládnutom pressingu zachytil prihrávku domácich kapitán Marián Križan a jeho výlet po ľavej strane zastavila v šestnástke až píšťalka hlavného rozhodcu Samuela Stolárika. Druhá žltá pre obrancu SDM a pokutový kop, ktorý bezpečne a chladnokrvne premenil Lukáš Varga – 1:2. Od tejto chvíle Novomešťania na Domine dominovali, čo potvrdil aj v 81. minúte striedajúci Matej Zaťko, ktorý sa pohral so štyrmi obrancami a jeho presná strela skončila od pravej žrde v sieti domáceho brankára. Zrátané – podčiarknuté SDM Domino – NŠK 1922 Bratislava 1:3. A po futbalovej bitke o kráľa Trnavskej cesty, aj na veľkú radosť početnej skupiny fanúšikov veveričiek tri body putovali ku Kuchajde! Tam sa už tento týždeň odohrá ďalšie kolo Majstrovstiev regiónu – IV. Liga Bratislava, keď na štadión NŠK pricestuje minuloročný druholigsta – FC Rohožník. Všetkých srdečne pozývame na zápas 3. kola, ktoré má vykop v sobotu, 20.8.2022 o 13:30. Veveričky do toho! Najbližší zápas A – tímu NŠK 1922 Bratislava: NŠK 1922 Bratislava – FC Rohožník Majstrovstvá regiónu – IV. Liga Bratislava dátum: sobota 20.8.2022 čas: 13:30 Vstupné: 3€ Hráči NŠK 1922 a deti do 15 rokov vstupné zdarma Autor: Miro Mihalík
16.08.2022
A – tím: Bezgólová remíza v úvodnom zápase
NŠK 1922 Bratislava – FK Slovan Most pri Bratislave Zostavy: NŠK 1922 Bratislava: Šlahor – Varga, Marec ( 45. Uhlár ), Sučák, Križan ( C ), Mida, Zhang, Horvát, Košík ( 89. Kriš ), Fulop ( 54. Csiba ), Mravec ( 66. Rak ) FK Slovan Most pri Bratislave: Švihel P., Šimora, Švihel E., Kohút, Juraško ( C ), Maco ( 87. Roháč ), Kazimír ( 46. Pogáč ), Sečanský ( 73. Samuel ), Struhár, Semančík, Trawally V úvodnom kole Majstrovstiev Regiónu – IV. Liga Bratislava sme na našom štadióne privítali pravidelného účastníka najvyššej regionálnej súťaže - FK Slovan Most pri Bratislave. Mužstvo vedené trénerom s ligovými skúsenosťami, Jozefom Olejníkom a viacerými skúsenými hráčmi na čele s kapitánom Martinom Juraškom, bolo pre naše veveričky viac ako vyrovnaným súperom. Zápas sa odohrával vo veľmi vysokej intenzite a hra sa prelínala z jednej polovice ihriska na druhú. V prvom polčase mal viac príležitostí súper z Mostu, keď sa dvomi bravúrnymi zákrokmi prezentoval Kristián Šlahor a pri dvoch šanciach útočník hostí Michal Maco netrafil odkrytú bránu NŠK. Za červeno-bielych mal síce veľkú príležitosť Zhang, no tesne minul pravú tyč po strele z ľavej strany šestnástky. Do druhého polčasu sa mierne zmenil obraz hry. Novomešťania začali byť vyrovnanejším súperom v strede ihriska, keď naši hráči boli dôslednejší v zachytávaní odrazených lôpt po dlhých nákopoch. No aj v druhom polčase podržal NŠK pri dvoch príležitostiach Kristián Šlahor. Hlavne pri druhej šanci pri viacnásobnom zakončení Maca, kedy brankárovi pomohli na bránkovej čiare aj jeho obrancovia dokázal náš brankár uchrániť bránu pred inkasovaním. Novomešťania však v druhom polčase tiež siahali na tri body. Strelu Zhanga kryl brankár Švihel. Prízemný center Horváta nedostihol Roman Košík, ktorý mal pred sebou odkrytú bránu súpera. Posledná možnosť skórovať bola však vyhodnotená ako ofsajd, kedy po štandardnej situácií rozohranej na krátko, centroval Mida a skórujúci Varga bol vystavený do postavenia mimo hry, ktoré bolo veľmi hraničné. Do konca stretnutia sa výsledok nemenil a preto v úvodnom zápase si obe mužstvá podelili body po bezgólovej remíze 0:0. V ďalšom kole sa stretneme s SDM Domino na štadióne súpera v sobotu, 13.8.2022 o 17:30. Srdečne pozývame všetkých priaznivcov veveričiek z NŠK podporiť našich chlapcov v derby zápase Majstrovstiev regiónu – IV. Liga Bratislava. SDM Domino – NŠK 1922 Bratislava Sobota 13.8.2022 17:30 Štadión SDM Domino - Trnavka
12.08.2022
Nové posily A – tímu: Haoyu Zhang
Tesne pred začiatkom sezóny, posilnil káder nášho A – tímu mladý hráč z Číny – Haoyu Zhang. Nezvyklý príchod zahraničného hráča určite prekvapil nejedného fanúšika veveričiek z Nového Mesta. Haoyu zaujal už počas tréningov, ktoré absolvoval s tímom a v prvom zápase s Mostom pri Bratislave odohral veľmi dobrý debutový zápas. Sme veľmi radi, že vám teraz môžeme bližšie predstaviť Haoyu Zhanga, ktorý bude v drese NŠK 1922 Bratislava obliekať dres s číslom 99:   Priblíž nám odkiaľ pochádzaš ... "Pochádzam z Číny a futbal som hrával v Shandongu Taishan FC, ktorý sídli v 9 milionovom meste Jinan." Prečo si prišiel do Európy ? "Vždy som túžil po európskej futbalovej atmosfére. Môžete tu odohrať veľa kvalitných zápasov, a pre mňa bolo veľmi dôležité futbalovo napredovať." Kvôli čomu si si vybral spomedzi všetkých klubov práve NŠK ? "NŠK je moja prvá Európska futbalová zástavka. Je tu veľa mladých hráčov a mám pocit, že aj atmosféra v tíme je veľmi dobrá. Počas rozhovoru s Ladislavom som sa dozvedel o situácii mužstva a štýle, akým v klube pracujú. To bol hlavný dôvod, prečo som si vybral práve NŠK. Ďakujem NŠK, že mi dal túto možnosť." Ako sa ti páči Bratislava a NŠK ? "Myslím si, že je to veľmi krásne mesto, scenéria je tu krásna, doprava veľmi pohodlná, ľudia sú tiež veľmi priateľskí. Na NŠK je tiež veľmi pohodová atmosféra, čo sa prenáša aj do šatne. Budem tiež tvrdo pracovať na tom, aby som sa naučil po Slovensky a integroval sa so všetkými čo najskôr." Aké sú tvoje ambície v drese Novomešťanov? "Myslím, že v prvom rade si musím zvyknúť na rytmus hry, čo najskôr sa začleniť do taktického systému tímu a potom využiť svoje vlastnosti a silné stránky na pomoc tímu a dúfam, že sa mi podarí napredovať. Dúfam, že budeme mať dobrú sezónu." Odohral si prvý zápas za NŠK. Porovnaj futbal na Slovensku s futbalom v Číne. "Futbal na Slovensku je omnoho rýchlejší ako v Číne. Zápasy sú bojovnejšie a fyzickejšie. Budem potrebovať určitý čas na to aby som sa adaptoval a prispôsobil sa takému štýlu hry." Aký máš pocit po svojom debutovom zápase a čo budeš chcieť v ďalších zápasoch zlepšiť ? "Bol to dobrý štart v novom pôsobisku. Ako tím sme hrali dobre a cítil som sa veľmi dobre na ihrisku. Mal som niekoľko šancí, ktoré som mohol premeniť, na čom budem musieť popracovať. Budem musieť pracovať na mojej fyzickej pripravenosti a pri tom sa začleniť aj do systému nášho tímu. Verím, že sa to mne aj tímu podarí v čo najkratšom čase a budeme v zbytku sezóny úspešní."